Pse disa femra mbesin beqare?

Studime të bëra ndër kohë kanë treguar se meshkujt inteligjentë lidhen me femra që i konsiderojnë më pak inteligjente se ata. Gjithçka e konfirmuar nga rezultatet e kërkimeve rreth kësaj fushe.
E kundërta ndodh me femrat që i duan meshkujt inteligjentë jo injorantë. Pasoja e kësaj çështjeje është se këto femra mbesin beqare!

Ato nuk duan partner që të kalojnë shumicën e kohës së tyre duke mbështetur partnerin, duke e shtyrë për më shumë,duke i mësuar gjithçka.

Kjo sepse kjo kategori femrash janë shumë ambicioze dhe të afta t’ia dalin vetë për çdo gjë në jetë.

noa.al
 
200.gif

/me mban shënime 🤣
 
Mbaj mend qe kur kam qene gjimnaz,me pas studente,me idet dhe mendimet e mia,kisha gjithnje konceptin romatik te nje familje,martese me dashuri.
nga ana tjeter shume frike,shifja ca shoqe te miat ne lidhje dashurie,stres,xhelozi ,bahh thoja me vete,te ta bej i dashuri keshtu,te ta mbledh pa le burri. kisha nje tip fobie,qe fillimisht hiqen te mire meshkujt,pastaj ta mbledhin,sdi pse. ndoshta mosha.
Mentaliteti shqiptare don shume pune,thoja me vete.
biles romantizmi im i ideve te mia kalonte deri ne piken,te parin dhe te fundit.
E te mendosh qe jam rrite totalisht e lire ne zgjedhjet e mia.
Me kete dua te them,qe une e doja martesen,familjen dhe te bej nje familje timen te ngjashme si me ate qe u rrita.
A jam penduar per vendimin e marteses!?
Kurre ne bote,ne asnje moment te vetem,pavarsisht veshtersive,qe dhe te pakta skane qene.
a ka pune familja?
a do sakrific?
Sa dush!
Ka kenaqesi me te madhe!?
Per mua jo!
Ndaj pika e pare sduhet te friksohemi nga nje lidhje ,ska gje e nese nuk martohet robi,mjafton te bashkejetosh me dike qe e ndjen,eshte bukur te ndash perditshmerine tende me dike.
Ti e ke ne terezi po qe duhen lek ?
 
Nuk eshte e thene ta gjejne te gjithe shpirtin binjak, jeta ecen ne rrugen qe gdhend Zoti e s' ke rruge tjeter sado te duash, sado te luftosh, thjeshte e pranon me kete ngushellim dhe ndalon luften me veten e gjithcka!
Ju pershendes perzemersisht dhe faleminderit per vleresimin!
 
Mbase ngase se ndjejne veten gati, ose se kan gjetur ende ate me te cilin deshirojne ta kalojne jeten.🤷🏻‍♂️
 
Vleresimi me shume se qe duhet i personaltetit te saj.
Ne jeten tone shume rendesi ka menyra se si e vlersojme veten dhe jeten ne pergjethesi. Njerezit duhet ta dine qe jeta e tyre funskionon vetem ne baze te ligjeve te se mires dhe te keqes.
Çdo mendim i mire pasohet me mendim dhe veper edhe me te mire. Dhe e kunderta.
Nese nje femer refuzon nje kadidat qe nuk meriton te i thuhet jo, eshte e natyrshme qe kandidati i radhes do te jete me ndryshe, vitet me ndryshe, rrethanat me ndryshe. Pra, puna veshtirsohet edhe me shume. Dhe nese ajo insiston ne te njejtat imagjinata te pritjes se princit, ekziston mundesia e jetes se saj te mbyllet si singellesh!
 
Top