Pse disa femra mbesin beqare?

Studime të bëra ndër kohë kanë treguar se meshkujt inteligjentë lidhen me femra që i konsiderojnë më pak inteligjente se ata. Gjithçka e konfirmuar nga rezultatet e kërkimeve rreth kësaj fushe.
E kundërta ndodh me femrat që i duan meshkujt inteligjentë jo injorantë. Pasoja e kësaj çështjeje është se këto femra mbesin beqare!

Ato nuk duan partner që të kalojnë shumicën e kohës së tyre duke mbështetur partnerin, duke e shtyrë për më shumë,duke i mësuar gjithçka.

Kjo sepse kjo kategori femrash janë shumë ambicioze dhe të afta t’ia dalin vetë për çdo gjë në jetë.

noa.al
 
Dikur paragjykimi ndaj jetës dhe botës së femrës ishte jashtzakonisht i rëndë ... " ajo duhet të martohet , ajo duhet të krijoj familje , ajo kshtu ajo ashtu etj etj " sot ajo ka më shumë mundêsi të zgjedh dhe krijon botën e saj jo sipas tekave të tjerëve .
 
Mbaj mend qe kur kam qene gjimnaz,me pas studente,me idet dhe mendimet e mia,kisha gjithnje konceptin romatik te nje familje,martese me dashuri.
nga ana tjeter shume frike,shifja ca shoqe te miat ne lidhje dashurie,stres,xhelozi ,bahh thoja me vete,te ta bej i dashuri keshtu,te ta mbledh pa le burri. kisha nje tip fobie,qe fillimisht hiqen te mire meshkujt,pastaj ta mbledhin,sdi pse. ndoshta mosha.
Mentaliteti shqiptare don shume pune,thoja me vete.
biles romantizmi im i ideve te mia kalonte deri ne piken,te parin dhe te fundit.
E te mendosh qe jam rrite totalisht e lire ne zgjedhjet e mia.
Me kete dua te them,qe une e doja martesen,familjen dhe te bej nje familje timen te ngjashme si me ate qe u rrita.
A jam penduar per vendimin e marteses!?
Kurre ne bote,ne asnje moment te vetem,pavarsisht veshtersive,qe dhe te pakta skane qene.
a ka pune familja?
a do sakrific?
Sa dush!
Ka kenaqesi me te madhe!?
Per mua jo!
Ndaj pika e pare sduhet te friksohemi nga nje lidhje ,ska gje e nese nuk martohet robi,mjafton te bashkejetosh me dike qe e ndjen,eshte bukur te ndash perditshmerine tende me dike.
 
Mbaj mend qe kur kam qene gjimnaz,me pas studente,me idet dhe mendimet e mia,kisha gjithnje konceptin romatik te nje familje,martese me dashuri.
nga ana tjeter shume frike,shifja ca shoqe te miat ne lidhje dashurie,stres,xhelozi ,bahh thoja me vete,te ta bej i dashuri keshtu,te ta mbledh pa le burri. kisha nje tip fobie,qe fillimisht hiqen te mire meshkujt,pastaj ta mbledhin,sdi pse. ndoshta mosha.
Mentaliteti shqiptare don shume pune,thoja me vete.
biles romantizmi im i ideve te mia kalonte deri ne piken,te parin dhe te fundit.
E te mendosh qe jam rrite totalisht e lire ne zgjedhjet e mia.
Me kete dua te them,qe une e doja martesen,familjen dhe te bej nje familje timen te ngjashme si me ate qe u rrita.
A jam penduar per vendimin e marteses!?
Kurre ne bote,ne asnje moment te vetem,pavarsisht veshtersive,qe dhe te pakta skane qene.
a ka pune familja?
a do sakrific?
Sa dush!
Ka kenaqesi me te madhe!?
Per mua jo!
Ndaj pika e pare sduhet te friksohemi nga nje lidhje ,ska gje e nese nuk martohet robi,mjafton te bashkejetosh me dike qe e ndjen,eshte bukur te ndash perditshmerine tende me dike.
Por edhe te jesh pa dike eshte me bukur lool
Psh bej femijet qe do dhe je vete zot e vete shkop ...peshemull
 
Ja ka bo zoti rrisk me shiju jeten... Po njeriun sido qe ta hedhësh as i her sbje nkom ( sknaqet kurr )keq me nejt beqar keq me u martu keq gjithandej 😒
 
Top