Produkti që mbron shëndetin e flokut – Si ta përdorni

Ty te ka bere zoti special u don’t need to much work girl :p

Gjithmone perdor shampo per floke te lyera ti i ke dhe te dekoloruara apo jo?
Jo ne te kuqe kalova avash avash pa dekolorim , ndryshe tia kisha bo goodbye kacurrelave.
kte po pyesja ,ndonje marke shampo qe eshte e testuar per kacurrela, se spo ze karar
Nje mi jep shume volum, nje tjeter mi ngjesh pas kokes, tjetra mezi me le ti kreh..... :(

ose ndonje maske qe mund te perdor njehere ne jave

apo pyeta personin e gabum :p
 
Jo ne te kuqe kalova avash avash pa dekolorim , ndryshe tia kisha bo goodbye kacurrelave.
kte po pyesja ,ndonje marke shampo qe eshte e testuar per kacurrela, se spo ze karar
Nje mi jep shume volum, nje tjeter mi ngjesh pas kokes, tjetra mezi me le ti kreh..... :(

ose ndonje maske qe mund te perdor njehere ne jave

apo pyeta personin e gabum :p

Fshi cik kete pjese ne fundit shpejt :p
 
Sa jemi ktu un do kerkoja dicka pr fitilat e djegura te flokeve. Kush m sugjeron dicka?
O @Daisy meqe ti merr vesht nga kto lol
A din naj gje pr kte kerkimin tim?
 
Jo ne te kuqe kalova avash avash pa dekolorim , ndryshe tia kisha bo goodbye kacurrelave.
kte po pyesja ,ndonje marke shampo qe eshte e testuar per kacurrela, se spo ze karar
Nje mi jep shume volum, nje tjeter mi ngjesh pas kokes, tjetra mezi me le ti kreh..... :(

ose ndonje maske qe mund te perdor njehere ne jave

apo pyeta personin e gabum :p

0D321E76-4361-48D6-946E-0B3ACCA6D876.jpeg

Ti qe ke curls Mon perdor over night conditioner e shplan ne mengjes dhe mundohu mos te perdoresh tharese after this. Dry them naturally
 
E kam perdorur kerastasen...por nje failure rezultoi :(
ne vere po, por ne dimer koka ime thahet pas 2 ditesh ...
Me difuzor i thaj

Po vajrat i perdor si maske? Jane hidratues gjate dimrit Por dhe ndihmojne ne rritjen e flokut.
Une kam floke te yndyrshem ne fakt Por ne dimer me thahet dhe mua.
E ke perdor fiks kete per curls?
Te pakten dhe nese nuk e mer shampo perdor kremin
Mua me pelqen shum
 
@Daisy ...une shampo perdor shampo femijesh, femrash, te nenes time edhe te babait, vellait, motres, kur nuk gjej tek dushi im. ???

Per floke qe kane tendencen e yndyres, ndonje sugjerim ?
 
Po vajrat i perdor si maske? Jane hidratues gjate dimrit Por dhe ndihmojne ne rritjen e flokut.
Une kam floke te yndyrshem ne fakt Por ne dimer me thahet dhe mua.
E ke perdor fiks kete per curls?
Te pakten dhe nese nuk e mer shampo perdor kremin
Mua me pelqen shum
No kam floke , lekure te thate , si dimer ,si vere
Dhe po ti le me shume se dy dite pa lare floket me behen si shqop.
Kete per curly kam pas marre
Si floke imi eshte super i shendetshem dhe voluminoz , problemin e kam te karari qe nuk ze pikerisht me volumin , njehere shume e njehere hic
apo ku me zihet karari mua thuaj :p
 
@Daisy ...une shampo perdor shampo femijesh, femrash, te nenes time edhe te babait, vellait, motres, kur nuk gjej tek dushi im. ???

Per floke qe kane tendencen e yndyres, ndonje sugjerim ?

Hahahaha ndaj po te ikin per shele lol

Floket me yndyre zakonisht Jane me te shendetshem ne fakt thjeshte duhet ti lash shpesh lol

Mer ndonje oil control shampo Por mos e perdor me shum se 1 muaj pasi ta than Goxha lekuren.
 
No kam floke , lekure te thate , si dimer ,si vere
Dhe po ti le me shume se dy dite pa lare floket me behen si shqop.
Kete per curly kam pas marre
Si floke imi eshte super i shendetshem dhe voluminoz , problemin e kam te karari qe nuk ze pikerisht me volumin , njehere shume e njehere hic
apo ku me zihet karari mua thuaj :p

Goce ti je specie e vecante
Perdor majoneze avocado beje maske cdo jave
Do me kujtosh per mire dhe per keq
Per mire pas larjes dhe per keq para
Larjes lol
 
Goce ti je specie e vecante
Perdor majoneze avocado beje maske cdo jave
Do me kujtosh per mire dhe per keq
Per mire pas larjes dhe per keq para
Larjes lol
Mallkimet do ti coj me voice, uratat me germa lol
 
No kam floke , lekure te thate , si dimer ,si vere
Dhe po ti le me shume se dy dite pa lare floket me behen si shqop.
Kete per curly kam pas marre
Si floke imi eshte super i shendetshem dhe voluminoz , problemin e kam te karari qe nuk ze pikerisht me volumin , njehere shume e njehere hic
apo ku me zihet karari mua thuaj :p
Mon per lekuren e that munde te perdoresh vai kokosi..un ka dy vite se e mare ..e per flok ,,se dhe un kam ket problem..kur i pastroi mu me behen si te elekrizuar?‍♀️Po tanim jo..se me kan sygjeru qe kur ti pastroi flokun..mos ta thai fare me asgje..ashtu te thahet vetvetiu dhe eshe ok..
 
Une kte perdora pr fitilat e djegme t flokve. Po ti?
Per ti dhene shkelqim dhe per te zbutur flokun e kam perdorur une, por pa prekur rrenjen.
 
 • Më pëlqen
Reactions: NGU
Cfare vitaminash e ke fjalen se nuk lash shampo pa ba prove? Prep kurgje e kam flokun shum te but se di me mbushet me te bardhe ka ndonje gje qe mund ta blej ta heq?
Beje ni kontrooll te doktori dhe ai te tregon cfar
Hapa te perdoresh..
 
Me i efekshem edhte per fetyre..

Ps..ktu gjith meshkujt e forumit ishin qeros e me mjekerr??
Une them le t kthejne koken mrapsht, le te behen me floke e pa mjeker lol lol
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Stoli i trëndafilave

  Votat: 9 32.1%
 • 2-Papucet e gjyshes

  Votat: 9 32.1%
 • 3-Ndjesi Gruaje

  Votat: 3 10.7%
 • 4-Vjeshtë në shi.

  Votat: 2 7.1%
 • 5- "Udhëtar i jetës"

  Votat: 2 7.1%
 • 6-Elena.

  Votat: 3 10.7%
Back
Top