Presidenti i PE nesër në Tiranë/ Takim me krerët e shtetit, do të marrë pjesë në seancë plenare

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
sasooli.jpg


TIRANE- Presidenti i Parlamentit Europain, David Sassoli ditën e nesërme do të mbërrijë në Shqipëri. Ndërkohë mësohet se Sassoli në orën 14:45, do të jetë i pranishëm në sallën e seancave plenare, ku do të pritet nga Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi.


Pas takimit, me Ruçin në orën 15:15, Presidenti Sassoli do të përshëndesë në seancën plenare të Kuvendit të Shqipërisë.
Në Tiranë Sassoli do të qëndrojë dy ditë , ku do të takohet me Presidentin, kryeministrin, kryetarin e Kuvendit, kryetarin e PD-së dhe të LSI-së.
Në qendër të vizitës do të jetë çështja e negociatave. Sassoli është shprehur optimist se negociata do të hapn para Samitit të Zagrebit.
Axhenda e Sassolit në Tiranë:
Më 3 shkurt
Në orën 11:00 takohet me ambasadorin e BE në Tiranë, Luigi Soreca
Në orën 11:30, takohet me Kryeministrin e vendit, Edi Rama, konferencë në orën 12:15
Në orën 14:45 takohet me Kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi dhe kryetarët e Grupeve Parlamentare
Në orën 15:15 Sassoli do të mbajë një fjalë në seancën plenare
Në orën 16:00 takim me Presidentin Ilir Meta.
Më 4 shkurt
Në orën 10:45 takim me Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin në selinë e PD.Top Channel
 

Attachments

  • sasooli.jpg
    sasooli.jpg
    43 KB · Shikime: 0
  • sasooli.jpg
    sasooli.jpg
    43 KB · Shikime: 0
Top