Perleshje ne Lezhe, gjakosen tifozet

TIGRI

Anëtar i ri
E Hene, 17 Nentor 2008


Rikthehet dhuna ne stadiumet tona. Nga shkallet e stadiumi, ku kishin shkuar per te pare ndeshjen, disa tifoze perfunduan te gjakosur ne spitalin e qytetit. Ne Lezhe, ne ndeshjen e prapambetur te javes se 10-te te Kategorise se Pare, mes Beselidhjes vendase dhe Terbunit te Pukes, jane shfaqur episode te shemtuara te dhunes, qe kishin munguar gjate fillimit te ketij kampionati. Tifozet vendas, kane kontestuar gjykimin dhe jane perplasur me vone me tifozet miq te ardhur nga Puka, ne perkrahje te ekipit te tyre. Ndeshja ishte ne barazim, por lezhjanet kane kontestuar gjykimin, duke e cilesuar ate te njeanshem. Perfundon gjithcka ne dhune, mes tifozeve dhe lojtareve. Policia nuk ishte e pergatitur per nje situate te tille, madje edhe nderhyrja per te zgjidhur konfliktin, ka sjell acarim te metejshem ne radhet e tifozeve. Konflikti ka zbritur edhe ne fushe. Disa here eshte nderprere ndeshja, mes ekipeve. Ka vijuar me tej ne dhomat e zhveshjes dhe jashte stadiumit. Ndeshja mbyllet ne barazim, ndersa policia perjetoi nje dite te erret.Terbuni

I Pukes debuton ne Kategorine e Pare, ndersa Beselidhja zbriti kete vit nga Kategoria Superiore. Perballja mes tyre ne ndeshjen e javes se 10-te, krijoi situaten me te rende te ketij sezoni ne futbollin tone, e cila sigurisht do te analizohet hollesisht ne FSHF.
 

Lauri

Anunnak
lol po te ishte per mua fushat e futbollit do ti mbidhsha domate dhe speca.
 
Top