• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pa dallim feje krahine ideje...

Baboon

I need more ammu...
16 Shtator 1942 Pezë e madhe.
78 vite më parë u mblodh konferenca e Pezës.
Nën moton ; "pa dallim feje krahine ideje"
Politika u bë bashkë në një tryezë!
Ishte kohë lufte...
Dhe politika gjeti një konak të sigurtë në Pezë...
Megjithëse Peza kish kohë që kishte folur me pushkë e thonjtë e vet. Ishte koha që politika të merrej vesh...

Politika është arti i marrveshjes, politika është shumë e bukur ndryshe nga ç'mendojmë rëndom!
Dështuam keq atëherë.


Ishte luftë fundja. Tirana nuk është shquar ndonjëherë për politikë bërës më vjen ndërmend Haxhi Qamili...

Çfarë mendimi keni për konferencën e Pezës edhe politikën sot?!


P.S respekt edhe lavdi, për të gjithë ata/o që luftuan pa dallim feje krahine ideje!!!

download.jpeg
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
PEr politikanet e sotshem ne vecanti s`mund te flas,pasi ka vite qe jam larguar dhe ndjekja qe i bej situates se perditshmerise andej eshte e ceket.
Por ajo qe mund te them me bindje ,eshte qe liderit e Rilindjes,(vitet 30)dhe te viteve me pas nuk vijne me.
Dhe ajo qe eshte me kobshmja ne kombin tone ,eshte se ne dhe kur kemi nje figure politike apo nje nuanc te forte te nje figure Kombtare e han krimbat, e han te vetet, e shesim.
kjo e fundit na ka ngrene edhe neper vendime te medha dhe decizive per fatin tone Kombetar.
PEr politikanet e sotshme ne tersin e bashkebisedimit dhe bashkeveprimit mes tyre per te miren e popullit,s`mundesh ti krahasosh as me ciganet se ofendon rende ,stilin e tyre spontan te jeteses. kaq.
dhe po,dakortsohem me ty @Baboon kur thua qe politika eshte nje art i komunikimit dhe marrveshjeve njerzore.
Por qe kjo te ndodh ne thelbin e saj, politika,politikani dhe individi duhet te kete rrenje te pasterta Demokracie.
Gje e cila tek ne shihet , rralle shume rralle neper libra shpjegues,si koncept ose nga ndonje analist qe quhet i pa shtepi,sepse zakoniosht pishtaret ,s`jane lepires sahanash politikanesh.
E ne Shqiperi po nuk qe i tille,s`je `askushi.`
 

Baboon

I need more ammu...
@NeVertiti e di unë një motër kam edhe është datëlindja 78.
Ta them jo me u bo personal, por gjithmonë e kom lidh datën minus 100 për lidhjen e Prizerenit...
Shumë data në histori që ti mbaj mënd...
I lidh diku për tu përgjigjur saktë!
SEPSE!!!!
Unë Isha duke rreshiqit kartonin e fundit nga bytha ke piramida e xhaxhit Enver (Salës) ndërsa ajo po mësonte!
E di? Politika është vërtetë art por duhet një klimë lufte për ta sjellë në terezi i herë!!!
Të shohim i herë sa ka ky ai ajo ata ato...
Prap them KURRË LUFTË!

Screenshot_20200915-162624~2.png


Por prapë jemi në luftë unë i kom pre thojte me bishtin po boj gërshet edhe po kruj dhomet...
Kur shof nigjoj...
 
Top