Nje bust perfekt vetem ne 5 hapa

braziljania

Anëtar i Nderuar
I vogel apo i madh, pika me seksi ne trupin tuaj eshte padyshim gjoksi që do të thotë se kujdesi duhet të jetë shqetësimi juaj kryesor. Lexoni meposhte se si te kujdeseni dhe te keni nje gjoks perfekt ne cdo kohe.


Hapi i pare: Ushqim i kujdesshem.
Nese ju vendosni ne menune tuaj te preferuar ushqime si dhe produkte si orizi nuk keni pse te keni frike por perdoreni ate sa here te keni deshire. Keto ushqime forcojne gjoksin, nese jeni tifoz i kafes perpiquni qe te mos e teproni ne sasi gjithashtu edhe me cajin sepse duke e tepruar mund te demtohen indet e gjoksit tuaj. Padyshim qe edhe alkooli eshte mire qe te shmanget, sepse ndikon negativisht ne shendetin e gjoksit tuaj te mrekullueshem. Vendosni ne dieten tuaj sa me shume proteina dhe do te keni nje gjoks me te persosur se kurre.


Hapi i dyte: Kujdesuni per veten duke bere ushtrime te ndryshme: Natyrisht, s'është nevoja të thuhet se pse palestra është i nevojshëm jo vetëm për shëndetin e gjoksit tuaj por per te gjithë trupin tuaj. Edhe ne qofte se keni kohe per te ndenjur me ore te tera ne palester mos harroni qe ti kushtoni vemendje qofte edhe 5 minuta ushtrime veqe kane te bejne me gjoksin. Ushtrimet vetem me pellembet e duarve duke ushtruar force por edhe ngritja e peshave me ane te veglave te ndryshme ndihmojne me per forcimin e muskujve vetem ne ate zone.

Hapi i trete: Mos harroni te hidratoni pjesen me seksi te trupit tuaj cdo dite pas larjes ne menyre qe lekura te ruaje elsticitetin e saj edhe te shkelqeje me shume.


Hapi i katert: Recipetat e duhura: per shendetin e trupit tuaj! Duhet te keni parasysh se eshte mire qe recipetat ti merrni ne numrin e duhur, pra, as me te madh dhe as me te vogel dhe rripat e tyre te jene sa me te lirshme.


Hapi i peste: Masazh i mrekullueshem.
Masazhi sic ju e dini, patjeter qe eshte arma me e forte per te patur nje gjoks te madh dhe sa me te bukur . Me vajin e pershtatshem ose me kremin e trupit beni masazhi gjoksit tuaj ose akoma me mire mundet qe i dashuri juaj tju ndihmoje duke filluar tju masazhoj nga poshte deri ne qender te gjoksit. Rezultati eshte perfekt.

Mos harroni se molla dhe soja, jane ushqime te pershtatshme dhe ndihmojne per ti dhene gjoksit tuaj forcimin e nevojshem.


ikubinfo*
 
Top