Një botë mendimesh "No_Sens"

No_Sens

Antarë i Respektuar
Kujt i bëhet vonë për dështimet, nuk mund të humbas kohë duke qarë pas diçkaje që nuk mundem më ta ndryshoj. Preferoj të shikoj përpara, duke mësuar prej asaj që nuk shkoi sipas planeve të mia.
Kujt i bëhet vonë për pëshpërimat pas krahëve, për thashethemet e kota, për “por...nëse...mbase”..
Dua ta shkund nga vetja gjithë atë pluhur të përbërë prej gjërave që e varfërojnë ekzistencën time.
Dua të vazhdoj të jetoj duke mbajtur mbi shpatulla vetëm peshën e gjërave që më pasurojnë, që më emocionojnë, që më bëjnë të ndihem mirë.
Dua të vazhdoj përpara duke e dashur veten më shumë dhe duke e respektuar më shumë.
Sepse jeta është një, sepse nuk kthehesh pas, sepse nuk dua më të harxhoj orë e ditë, sepse jetën dua ta jetoj vërtet, dua ta frymoj me plot mushkëritë, deri në thellësi, deri në fund.
 

No_Sens

Antarë i Respektuar
Ti je nje femer qe kerkon dashurine, frymemarrjen.
Ajo qe deshiron ti beje pemet te vallzojne dhe trupin ta veshesh me gjethet qe bien.
Je ajo qe kengen e kendon dhe pafjale dhe lotet i derdh dhe kur buzeqesh.
Je ajo qe lulet i do fjale, lendinen e do piste vallezimi dhe brishtesine e ke ne lulen mes bores se bardhe.
Je e forta mes detit qe bren shkembinjte e shpirtit dhe copezat i vendos perseri ne pazell.
Je femra e ketij shekulli te marre.
Ti...
 

Jetmira

V.I.P
Jam në një dilemë.
Të dëgjoj trurin apo zemrën.
Llogjika më thotë të punoj,të arrij aty ku dua unë të jem.
Ndjenjat më tregojnë se duhet të martohem,pasi vitet ikin e rrezikoj të mbes përgjithmonë vetem.
Jam në një udhëkryq.
Nuk e di se çfarë rruge do marr,por thjesht dua më të mirën për veten.
 

Grensi

Dhe vjen nje dite..
Jam në një dilemë.
Të dëgjoj trurin apo zemrën.
Llogjika më thotë të punoj,të arrij aty ku dua unë të jem.
Ndjenjat më tregojnë se duhet të martohem,pasi vitet ikin e rrezikoj të mbes përgjithmonë vetem.
Jam në një udhëkryq.
Nuk e di se çfarë rruge do marr,por thjesht dua më të mirën për veten.
O bobooo keto jane shenjat e para te rasteve kur duhet te shkosh tek pavioni 5 :p
 

Punk1

Antarë i Respektuar
Jam në një dilemë.
Të dëgjoj trurin apo zemrën.
Llogjika më thotë të punoj,të arrij aty ku dua unë të jem.
Ndjenjat më tregojnë se duhet të martohem,pasi vitet ikin e rrezikoj të mbes përgjithmonë vetem.
Jam në një udhëkryq.
Nuk e di se çfarë rruge do marr,por thjesht dua më të mirën për veten.
Se di a kerkove mendim apo bere nje postim pa lidhje si te gjithe ne ?
Degjo trurin .. lere zemren , se zemra eshte me ore pune .. vjen nje moment e pushon se rrahuri .
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Jam në një dilemë.
Të dëgjoj trurin apo zemrën.
Llogjika më thotë të punoj,të arrij aty ku dua unë të jem.
Ndjenjat më tregojnë se duhet të martohem,pasi vitet ikin e rrezikoj të mbes përgjithmonë vetem.
Jam në një udhëkryq.
Nuk e di se çfarë rruge do marr,por thjesht dua më të mirën për veten.
Nese llogjika te thote, qe akoma te realizohesh si femer dhe ne anen personale, mos ndalo.
Burrat aty jane.
Si ha as dreqi.
Nese ke dike qe dashuron dhe kushti i ti eshte qe ti te heqesh dore nga projektet tua, qe ta martosh dhe te jeni bashke, ai nuk te dashuron, ose dhe nese po, nuk eshte i duhuri.
 

Lauri

Anunnak
Jam në një dilemë.
Të dëgjoj trurin apo zemrën.
Llogjika më thotë të punoj,të arrij aty ku dua unë të jem.
Ndjenjat më tregojnë se duhet të martohem,pasi vitet ikin e rrezikoj të mbes përgjithmonë vetem.
Jam në një udhëkryq.
Nuk e di se çfarë rruge do marr,por thjesht dua më të mirën për veten.
Kam një temë për ty @VIP 🤗🤷
 

Jetmira

V.I.P
Sot ishte një ditë e trishtë për mua.
Nuk po ndjehesha mirë.
U çova nga shtrati dhe dola për të marrë pak ajër.
Pasi kisha me të vërtetë nevojë.
Mu mbyshën sytë me lot🤗🤗.
U ula në park dhe po qaja.
Natyra më ndihmoi,më relaksoi.
Ndjehesha tmerrsisht keq,sot e kuptova se askush nuk është aty për mua.
Lotët e mia duhet ti fshija vetë dhe unë ndjeva e vetmuar.
Brenda meje ndjehesha e thyer,sikur diçka u shkëput💔💔.
Nuk mundem të shkruaj më asgjë.....
 

Grensi

Dhe vjen nje dite..
Sot ishte një ditë e trishtë për mua.
Nuk po ndjehesha mirë.
U çova nga shtrati dhe dola për të marrë pak ajër.
Pasi kisha me të vërtetë nevojë.
Mu mbyshën sytë me lot🤗🤗.
U ula në park dhe po qaja.
Natyra më ndihmoi,më relaksoi.
Ndjehesha tmerrsisht keq,sot e kuptova se askush nuk është aty për mua.
Lotët e mia duhet ti fshija vetë dhe unë ndjeva e vetmuar.
Brenda meje ndjehesha e thyer,sikur diçka u shkëput💔💔.
Nuk mundem të shkruaj më asgjë.....
Mbaje veten..:coffee:
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Ky @Tersi u harrua, ne forme non sens u largua.
Vaj ditet ,errsire nata, harroj vargjet e ngrata.
Po letersia e therret, si shkrimtar dhe poet.
Ndaj ne pritje revizionare ahahaha, tersi shpejt shkruaj vargje.
 

Jetmira

V.I.P
...E hapi derën dhe e përplasi.
Hoqi xhaketën,nxorri telefonin dhe u ul.
Unë i kisha sytë në tokë dhe nuk po flisja.
Vura re se u kthye në anën tjetër,fiku dritën dhe ja futi gjumit.
U ktheva dhe unë nga ana tjetër.
Unë po qaja,e ai kishte telefonin ndezur.
Nuk është puna tek seksi.
Nuk mërzitem shumë nëse bëj seks apo jo me dikë.
Është çështja tek rrespekti.
Mënyra sesi ti flet,më sheh.
Është mënyra sesi ti ndjehesh pranë meje.
Më vjen keq,por unë nuk mundem më.
Je i lirë......
 

Lauri

Anunnak
"Ajo që i mungon botës tonë është lidhja psikike, të cilën asnjë kolegj ekspertësh, asnjë komunitet interesash, asnjë parti politike, asnjë shtet nuk mund ta zëvendësojë kurrë."
Carl Jung 👌
 

Lauri

Anunnak
Akoma po shërohem nga gjëra që nuk flas kurrë 🤷
 
Top