• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Nëna ime më gënjente, bashkëshortja e babait jo

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Nëna ime më gënjente, bashkëshortja e babait jo


Pasi ndërroi jetë nëna e djaloshit tetë vjeçar, pasi kaloi pak kohë babai i tij u martua me një grua tjetër që do të bëhej njerka e tij. Babai, një ditë, pasi e sheh të mërzitur djalin e tij, e pyeti: Or bir, a ka ndonjë ndryshim me nënës së vjetër dhe asaj të resë, duke nënkuptuar njerkën? Djali gjithë naivitet i përgjigjet:

Nëna ime e vjetër më gënjente gjithmonë, kurse kjo e reja, jo.

Babai në habi e sipër, e pyeti: Si qenka kjo punë, more djalë?!

Djali i përgjigjet babait të tij, po me naivitet: Po ja, nëna ime e parë, kur luaja deri vonë, inatosej dhe më thoshte se nuk do të më jepte për të ngrënë nëse nuk shkoja shpejt në shtëpi. Unë as që vrisja mendjen, sepse e dija që ajo, gjithsesi, do të dilte për të më kërkuar me panik nëpër rrugicat e lagjes, derisa të më gjente, të më çonte në shtëpi dhe të më jepte darkën, qoftë edhe me zor. Kurse tani me nënën e re është tëresisht ndryshe. Kur më thotë: po nuk erdhe me vrap në shtëpi do të mbetesh pa ushqim, ajo e mban fjalën. Ja, kam që nga mbrëmë pa vënë ushqim në gojë unë.

Pas kësaj që dëgjoi, çfarë mund të bënte babai i shkretë veçse ta shtrengonte fëmijën e tij, i mbytur në lot, i ulur në gjunjë, duke kujtuar:

Njëri nënën, e tjetri bashkëshorten e tij e vërtetë.


vizi


 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Edhe thot cfar te bente babai i shkret! Po pse nuk paska femer tjeter me!!
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

besoj qe eshte vetem nje pershkrim rasti (ne temë), sepse normalisht sot shum shpejt po i nderrojn karrigat...
 

ricky_ch

******
Edhe thot cfar te bente babai i shkret! Po pse nuk paska femer tjeter me!!

Nuk ka: të gjithë janë njësoj.
Nuk ka njerkë të mirë. (...jo absolutisht)

Mirëpo, pa keqkuptime e njëjta është edhe tek mashkulli.
Edhe një burrë nuk është i mirë ndaj fëmiut të gruas.
Arësyetimet mund të jenë të shumëllojshme..., por kryesorja
është xhelozia, "hisja" etj., etj...

Kjo punë dallon vetëm kur një çift vullnetarisht adapton një
fëmijë: atëherë i japin dashurinë s'ikur të ishte i tyre.


...mbi të gjitha mos e lashtë Zoti dikend jetim!
 

Jetmira

..........
Eh sa shpejt zevendsohet gruaja.
Keq esht te te zevendesojn per se vdekuri,por me keq esht kur te zevendesojn per se gjalli.
Sa keq per grat e gjora :(.
 
Top