Mirembajtja e pamjes jashtme mashkullore

Elushe

Vogëlushe
He mi dhe ju mos pergjithsoni se sjan aq keq te gjithe jo. Ne fakt eshte nje pakice qe e ben ate gje.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
si "digjohet" arroma e parfumit?:D e dija qe ndihet...jo digjohet:D....

ps: aq kohe qe ka nje parfum te mire...sme pengon.:)
 

vitk

Anëtar i Respektuar
nuk po e marr vesh tani se vetem femrat po shkruajne ketu
une personalishte kujdesem shume per estetiken
parfumin e kame te nevojshem pa gel nuk dale as ke dera
rrobat firmat te gjitha mo
fytyren dhe gjoksin e rruaj njehere ne dy dite
do rruaja dhe kembet po jame tip ariu dhe nuk kame leke per brisqe dhe mbas rroje
 

DeviL

Is Not Here…
Po tashi ka shum ... Xheli, Parfumi, Pastertia (Bluzja, xhinset, atletet, Breket :p) etj etj pergjisisht un e maj veten .. vetem tashi ne ver qe po rri me shapka rrugve e kam dh* fare
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Mirembajtja e pamjes jashtme mashkullore

Refresh temes...

Kjo teme eshte frymzuar nga Bledkorcari dhe idete e tij gjeniale :dong::kercim:

Ne vajzat e forumit duam te dijme se sa kohe shpenzoni ne mengjes perpara pasqyres me lukun tuaj.

1. Me floket. I beni me xhel ato? Si i mbani zakonisht, te ngritura perpjete, te stiuara, ne c'model?
2. Fytyren e mbani te rruar apo preferoni ndonje model me mustaqet?
3. I hiqni vetullat? Po/Jo? Nese jo, a keni provuar te pakten njehere ne jete ti hiqni?
4. Ndonje trajtim beni per fytyren dhe floket?
5. Perdorni shampo specifike per te zbutur flokun apo per te hequr zbokthin?
6. Trajtime per fytyren per te eliminuar pucrat, apo ashpersine e lekures beni?
7. Nen-sqetullat :kercim: i keni me lesh apo pa lesh :D Nese me lesh a nuk ju vjen zor gjate sezonit te veres :D
8. Kur te thinjeni, mendoni se do i lyeni floket qe te dukeni 'sa me te ri'?

Jeni te lutur pyetjeve t'ju pergjigjeni seriozisht dhe me sinqeritetin me te plote. :kercim:

Falenderime paraprakisht nga vajzat e forumit :kercim:
 

LoSsT

VIP
V.I.P
Titulli: Mirembajtja e pamjes jashtme mashkullore

Floket, i kreh normalisht, por sperdor xhel a ca jan kto pislliqet (kimikatet), i bej me uj...
Per tu rruar, si ti vije, 1 here ne jave a simas situates qe paraqitet... (pergjithesisht pertoj)
Vetullat, i heqin grate jo burrat
Asnje lloj trajtimi per fytyren pervec se kremin pas rrojes...
Shampo sperdor, blej sapun 15 ke markata, mkan thon qe eshte i mire, e deri tani ka shkuar mire floku...
Pucra skom shyqyr, Lol
Sqetullat rruhen si dimer e ver, eshte vater djerse keshtu qe mbajtja e qimeve edhe pse perdoren antidjerse nuk eshte e mire
Boja flokeve eshte per grate gjithashtu.
Me serjozisht ska mo.

Me tmira.
 

cent

...Lontano
Titulli: Mirembajtja e pamjes jashtme mashkullore

1. Me floket. I beni me xhel ato? Si i mbani zakonisht, te ngritura perpjete, te stiuara, ne c'model?
Floket si kam bere asnjehere me xhel dhe as nuk perdor kreher pervec gishtave. Floket i mbaj te shkurtra dhe pak te ngritura para
2. Fytyren e mbani te rruar apo preferoni ndonje model me mustaqet?
Fytyren e mbaj me qime te shkurtra dhe mjekerr,no mustaqe
3. I hiqni vetullat? Po/Jo? Nese jo, a keni provuar te pakten njehere ne jete ti hiqni?
Jo nuk i heq, dhe skam per ta provuar asnjehere
4. Ndonje trajtim beni per fytyren dhe floket?
Perdor vetem krem pas dushit per fytyren.
5. Perdorni shampo specifike per te zbutur flokun apo per te hequr zbokthin?
Perdor shampo normale
6. Trajtime per fytyren per te eliminuar pucrat, apo ashpersine e lekures beni?
Pucra nuk kam pasi mbaj pak qime ne fytyr dhe pucra tek tuk ndo1 rrall
7. Nen-sqetullat :kercim: i keni me lesh apo pa lesh Nese me lesh a nuk ju vjen zor gjate sezonit te veres
I rruaj dimer dhe vere
8. Kur te thinjeni, mendoni se do i lyeni floket qe te dukeni 'sa me te ri'?
Smendoj kurr te lyhej floket per tu dukur i ri, per plaken qe do kem (gruan) mjafton :p
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: Mirembajtja e pamjes jashtme mashkullore

Sa modest kto cunatt...
te na beheshin ne kto pyetjet ..
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: Mirembajtja e pamjes jashtme mashkullore

Pse zhulsa te jemi dukur ne ty
Ncwq kam kujtu se i pelyni floket me xhel , hiqni vetullat lyni floket me fije.................
dhe veshni kshu xhinsesh
images
images
 
Titulli: Mirembajtja e pamjes jashtme mashkullore

Sjemi te gjith L0v3rM4n :p
Ca lidhje kishte kjo me l0v3rm4n more?

ps:Mua me pelqejne pantallonat Slim :)
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Mirembajtja e pamjes jashtme mashkullore

1. Me floket. I beni me xhel ato? Si i mbani zakonisht, te ngritura perpjete, te stiuara, ne c'model?
Shumicen e kohes shkurt zero rralle me xhel..
2. Fytyren e mbani te rruar apo preferoni ndonje model me mustaqet?
Te rruar ,rruhem pothuajse cdo dite...
3. I hiqni vetullat? Po/Jo? Nese jo, a keni provuar te pakten njehere ne jete ti hiqni?
Jo as se provoj kurre....
4. Ndonje trajtim beni per fytyren dhe floket?
Ncuk ftyres sa per floket berberi im e din ate stylen tem ,perjashto rastet kur duhet doemos ti le me te gjata qeshtje pune .
5. Perdorni shampo specifike per te zbutur flokun apo per te hequr zbokthin?
Te thjeshtee.....
6. Trajtime per fytyren per te eliminuar pucrat, apo ashpersine e lekures beni?
Jo ska nevoje....
7. Nen-sqetullat :kercim: i keni me lesh apo pa lesh Nese me lesh a nuk ju vjen zor gjate sezonit te veres
Ku ka mashkull qe i len me lesh pfffff vetem ndonje qe jeton ne mesjet hala
8. Kur te thinjeni, mendoni se do i lyeni floket qe te dukeni 'sa me te ri'?
Jo more ska nevoj se edhe ashtu zero nuk len te shihen thinjat...
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: Mirembajtja e pamjes jashtme mashkullore

7. Nen-sqetullat :kercim: i keni me lesh apo pa lesh Nese me lesh a nuk ju vjen zor gjate sezonit te veres
Ku ka mashkull qe i len me lesh pfffff vetem ndonje qe jeton ne mesjet hala
Ka plot meshkuj qe kur i shikon ne plazh te trembin rrjedhin lesht nga 14 anet :D
 
Titulli: Mirembajtja e pamjes jashtme mashkullore

1. Me floket. I beni me xhel ato? Si i mbani zakonisht, te ngritura perpjete, te stiuara, ne c'model?
Nuk perdor xhel, perdor crem (bead head) dhe i pjastroj,stili,,pak te gjat lart kshu si gjel:)


2. Fytyren e mbani te rruar apo preferoni ndonje model me mustaqet?
Jo sme pelqejne qimet..rruhem cdo 2 dite

3. I hiqni vetullat? Po/Jo? Nese jo, a keni provuar te pakten njehere ne jete ti hiqni?
Nuk e kam te nevojshe,por po ta kisha sdo e kisha problem ti hiqja..
Depilohem per ceshtje estetike:)

4. Ndonje trajtim beni per fytyren dhe floket?
Per fytyren kur kam vajt per pushime kam bere mask balte,algash etj

5. Perdorni shampo specifike per te zbutur flokun apo per te hequr zbokthin?
Jam partizan i pantene

6. Trajtime per fytyren per te eliminuar pucrat, apo ashpersine e lekures beni?
Jo se kam te nevojshme por perdor aftershave(armani) cream nivea

7. Nen-sqetullat :kercim: i keni me lesh apo pa lesh Nese me lesh a nuk ju vjen zor gjate sezonit te veres
I heq cdo jave

8. Kur te thinjeni, mendoni se do i lyeni floket qe te dukeni 'sa me te ri'?
Po pata flok akoma po:) do mirmbahem:)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Mirembajtja e pamjes jashtme mashkullore

Une dua te kete faqet e buta ashtu si te nje bebi qe tia kafshoj te dyja :D
 
Titulli: Mirembajtja e pamjes jashtme mashkullore

mmmmmm L0v3rM4n, si rrush ti .......c'fare parfumi perdor :p :p

Prada_Parfums-Luna_Rossa.jpg

profumo-bulgari-man.jpg
TESIMIY125TSM.jpgb.jpgNdersa parfumi qe kam 10 vjet qe sme mungon eshte ky :)
 

Attachments

  • TESIMIY125TSM.jpgb.jpg
    TESIMIY125TSM.jpgb.jpg
    7 KB · Shikime: 0
Redaktimi i fundit:

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Mirembajtja e pamjes jashtme mashkullore

Nuk e dua nje mashkull te till :D
Nkte rast i bie qe femra te jet ai, e jo un :lol:
 
Top