Lajme nga futbolli .

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm

E**A**

Antarë i Respektuar
Ene un tek Milani im . Besoj qe do ja grisin "trikon" atalantes 😎

Besoj se ke kjo ndeshje vendoset titulli.

Kuri Inter vs Atalanta doli 0-0 dhe në lojë për titull ishte edhe Napoli, Napoli bëri një deklaratë të rrallë:

 

Xhelozi

⏳
Staf në FV.AL
S/M
Besoj se ke kjo ndeshje vendoset titulli.

Kuri Inter vs Atalanta doli 0-0 dhe në lojë për titull ishte edhe Napoli, Napoli bëri një deklaratë të rrallë:

Aq na duhen 4 pike ne

Atalanta po lufton dhe per veten e saj qe te hyje ne europe kshuqe do jet nje ndeshje đŸ”„
 

E**A**

Antarë i Respektuar

E**A**

Antarë i Respektuar
Milan bëri super ndeshje sot, veçanërisht goli i dytë ishte super. Inter nuk po e ndjek por po shoh që vajti 0-2.

Kampionati vendoset javën e fundit.
Sasuolo ka ekip tĂ« mirĂ« 😁
 

E**A**

Antarë i Respektuar

VullnetarĂ«t nisin pĂ«rgatitjen pĂ«r finalen e Conference League, Jaupaj: Po sjellim njĂ« gjĂ« tĂ« re nĂ« ShqipĂ«ri!​


Pak ditĂ« na ndajnĂ« nga finalja e madhe e Conference League, kompeticionit mĂ« tĂ« ri tĂ« UEFA-s qĂ« do tĂ« zhvillohet nĂ« stadiumin “Air Albania” nĂ« TiranĂ«. NjĂ« rol shumĂ« tĂ« rĂ«ndĂ«sishĂ«m pritet tĂ« kenĂ« 400 vullnetarĂ«t e siguruar nga FSHF pĂ«r kĂ«tĂ« finale, pĂ«r tĂ« sjellĂ« njĂ« organizim sa mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« ndeshjes.

Vullnetarët do të angazhohen në pozicione të ndryshme në këtë finale, teksa pas trajnimit të parë javën e kaluar ku u njohën me pozicionet e tyre, tashmë ka nisur përgatitja edhe në terren. Prej ditës së diel, 400 vullnetarët janë zhvendosur në qendrën e tyre në Pallatin e Kongreseve, ku secili po trajnohet për detyrën e ngarkuar për këtë finale. Përgjegjësja e vullnetarëve për këtë event, Edlira Jaupaj tregon për fshf.org se përgatitjet po shkojnë mjaft mirë, teksa i vlerëson të rinjtë për interesin e treguar dhe nivelin e tyre.

PĂ«rgatitjet me vullnetarĂ«t – PĂ«rgatitjet po shkojnĂ« shumĂ« mirĂ«, nĂ« fakt shumĂ« mĂ« mirĂ« se sa e prisnim. Jemi mbledhur te qendra e vullnetarĂ«ve dhe po organizojmĂ« trajnimet, po lidhemi me trajnuesit. Po japim edhe udhĂ«zimet paraprake, uniformat dhe gjatĂ« gjithĂ« ditĂ«s ne shkĂ«mbejmĂ« informacione me vullnetarĂ«t.

Si janĂ« gjendur dhe si ndihen vullnetarĂ«t me detyrat e tyre? – TĂ« gjithĂ« janĂ« nĂ« pozicionet qĂ« kanĂ« aplikuar mĂ« parĂ«. Ka edhe nga ata vullnetarĂ« tĂ« cilĂ«t kanĂ« aplikuar nĂ« tre pozicione dhe u Ă«shtĂ« dhĂ«nĂ« njĂ« pozicion nga ato qĂ« kanĂ« preferuar. JanĂ« shumĂ« tĂ« kĂ«naqur. Shohim njĂ« atmosferĂ« shumĂ« pozitive dhe bashkĂ«punuese. KanĂ« krijuar edhe miqĂ«si me njĂ«ri-tjetrin. TĂ« gjithĂ« janĂ« pĂ«rcaktuar nĂ« pozicione, ndihen mirĂ« dhe e shohin si njĂ« eksperiencĂ« me shumĂ« tĂ« ardhme. Do ta vazhdojmĂ« kĂ«tĂ« eksperiencĂ«. Kemi marrĂ« edhe 100 vullnetarĂ«, tĂ« cilĂ«t i kemi selektuar si mĂ« tĂ« mirĂ«t, tĂ« cilĂ«t do tĂ« angazhohen jo vetĂ«m me finalen, por edhe nĂ« ndeshje tĂ« tjera.

Niveli i tyre dhe feedback-u nga trajnerĂ«t e UEFA-s – VullnetarĂ«t janĂ« goxha tĂ« mirĂ«, njohĂ«s tĂ« gjuhĂ«ve tĂ« huaja dhe shoh njĂ« nivel tĂ« lartĂ«. Nga feedback-u qĂ« kemi marrĂ« dje dhe sot, pasi ata bĂ«jnĂ« mbledhje çdo mĂ«ngjes, Ă«shtĂ« shumĂ« i mirĂ«. TĂ« gjithĂ« trajnuesit janĂ« shumĂ« tĂ« kĂ«naqur. VullnetarĂ«t pĂ«rmbushin tĂ« gjitha detyrimet, kushtet, pyesin.. shohim njĂ« interes pozitiv. Po sjellim njĂ« gjĂ« tĂ« re nĂ« ShqipĂ«ri. Kjo Ă«shtĂ« kryesorja!

/ Balkanweb.com
 

E**A**

Antarë i Respektuar

ZYRTARE/ Nuk ka mĂ« dyshime, Kylian Mbappe qĂ«ndron te PSG​

Kylian Mbappe do të qëndrojë te PSG. Pas lajmeve të ditës së sotme, më në fund ka ardhur edhe zyrtarizimi.

KampionĂ«t e FrancĂ«s kanĂ« zgjedhur njĂ« mĂ«nyrĂ« tĂ« veçantĂ«: Me anĂ« tĂ« njĂ« video, ku dĂ«gjohet teksa thotĂ«:“Historia shkruhet kĂ«tu! KĂ«tu Ă«shtĂ« Paris
”.

Sulmuesi Mbappe u fol dhe u stërfol gjatë gjithë këtyre muajve për një kalim të mundshëm te Real Madrid, por nuk ndodhi kështu.

Ajo që më pak pritej, erdhi. Ylli francez tashmë do të vijojë të jetë në Parc de Princes, me synimin që të fitojë Champions League me skuadrën e tij.

Sa i përket detajeve, 23 vjeçari do të qëndrojë te kjo skuadër të paktën deri në vitin 2025 ( në 3 vite do të përfitojë rreth 700 milionë euro).

KujtojmĂ« qĂ« ish-i i Monacos u bashkua me PSG nĂ« vitin 2018, pĂ«r t’u shndĂ«rruar mĂ« pas nĂ« njĂ« nga futbollistĂ«t mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« botĂ«s. Me kalimin e viteve u vunĂ« re cilĂ«sitĂ« e jashtĂ«zakonshme, tĂ« pĂ«rkthyera domosdoshmĂ«risht nĂ« gola. VetĂ«m nĂ« edicionin futbollistik qĂ« po lĂ«mĂ« pas, 25 gola nĂ« kampionat mbajnĂ« firmĂ«n e tij.Balkanweb.com
 

Xhelozi

⏳
Staf në FV.AL
S/M
Thank U Reaction GIF by BROCKHAMPTON
 

E**A**

Antarë i Respektuar
Welcome in Albania 😁

.................................................

NĂ« pamjet e publikuara gjerĂ«sisht nĂ« media, shihet se gjatĂ« arrestimit, dy persona tĂ« veshur civilĂ« i drejtojnĂ« armĂ«n tifozĂ«rive, ndĂ«rsa arrestojnĂ« dhunshĂ«m disa tĂ« tjerĂ«. NdĂ«rkohĂ« faqja “Holigans.CV”, ka publikuar nĂ« rrjete sociale foto tĂ« dy personave me armĂ«n qĂ« ia drejtojnĂ« tifozĂ«rive.

Screenshot_3-15-383x450.jpeg
Balkanweb.com
 

Xhelozi

⏳
Staf në FV.AL
S/M
Welcome in Albania 😁

.................................................

NĂ« pamjet e publikuara gjerĂ«sisht nĂ« media, shihet se gjatĂ« arrestimit, dy persona tĂ« veshur civilĂ« i drejtojnĂ« armĂ«n tifozĂ«rive, ndĂ«rsa arrestojnĂ« dhunshĂ«m disa tĂ« tjerĂ«. NdĂ«rkohĂ« faqja “Holigans.CV”, ka publikuar nĂ« rrjete sociale foto tĂ« dy personave me armĂ«n qĂ« ia drejtojnĂ« tifozĂ«rive.

Shiko fotografinë 1944194
Balkanweb.com

Ta harrojn futbollin shqiptart
 
Top