Krijimet per majin.Votoni me te bukurin.

Krijimet per majin.Votoni me te bukurin.


  • Totali i votuesve
    9
  • Poll closed .
Status
E mbyllur për postime të tjera.

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Mirese u mblodhem dhe kete muaj.

Krijimet per majin / Dikujte i pelqen ngrohte vs Teme e lire / jane keto :

1- Mos..

Mos…
Mos e ngjyros me te zeza
Pasionin tim,
Nese nuk do
Te me largosh nga deshira per ty.
Mblidhe, perqafoje,
Frymemarrjen time
Lindur nga rreqethje te ngrohta
Dhe shtrengoje ne kraharor.
Zhvishe pasionin
Nga zerat barrikade,
Degjo…
Instinktin tend natyror.
Me mendo si te duash,
Kryqezome ne rrugetimin
E endrres tende,
Futu brenda meje,
Futu me mua
Ne boten time sensuale,
Lundro ne ofshama kenaqesie
Lundro brenda meje
Lundro me mua
Dhe hesht,,,
Shijo dallget….
Leri te te cojne
Ne thellesite e ndjenjes
Ku cdo deshire jotja
Permbytet si gota e veres,
Ne trupin tim
Ne trupin tend…


2- Keshtjella ime


Edhe sonte, si cdohere rri pushtetshem para meje, e pa dorezuar si asnjehere, e fortifikuar si kurre me pare me ate pamje ndjellese sikur do te me fusesh poshte bedenave e pastaj te derdhesh mbi mua tere llaven perveluese per te shuar endjen time qe kam per te pushtuar te teren e per tu ndjere ngadhnjimtar.

Dhe une, mbreti qe krijove ti, sa e sa here kam tentuar qe si nje hajn i vogel te pervidhem e te pushtoje ato kulla binjake qe si per inat timin ngrefin majet drejt qiellit dhe sikur gufojne e rriten. Edhe sonte ne kete nate te erret ato ndriqojne si dy heneza sikur me ndjellin drejt rruges se ditur e cila pastaj shenderrohet ne nje labyrinth ku humbe koken. Ne kete erresire me duart e mia do preke gjithe muret tua, do levize cdo gure e pastaj me gjuhe do shetise neper cdo pore guri per te gjetur ndonje pike te dobet. Keshtu i etur per te te pushtuar do te ngjitem mureve tua nga para e nga mbrapa, pa u dorezuar, sepse po u dorezova dhe nuk te sulmova them se nuk me josh me dhe me iken deshira e zjarrte per te pushtuar. Dhe pasi te kem molisur muret tua me zjarrin tim do nisem kryelart drejt hyrjes se keshtjelles. Do hy ne ate labyrinth e do leshohem deri ne kthinat e bodrumeve te erreta per te nxjerre nga atje te gjithe sekretet. E atehere kur te pushtoje te teren dua te mbyllem brenda teje ngase ti je e vetmja strehe imja ku une ndihem plotesishte i cliruar, ngase ti je mburoja ime ku une jam i mbrojtur , ngase ti je keshtjella ime ku une ndjehem i nenshtruar dhe kur me nenshtron une ndjehem mbret.

3-Nata me hene

Dera kishte kohe qe binte , kete ajo e kuptoi vetem pasi doli nga banja me peshqir ne koke dhe me robdishanin e veshur. Pasi e hapi para saj u shfaq nje djale me nje leter ne dore…

-Me falni keni shume qe prisni? – I tha ajo

-E kam pak – I tha djali duke qeshur lehte.

I zgjati letren qe kish ne dore dhe iku pa shtuar me asnje fjale. Majda e mori dhe pa e hapur eci neper korridorin qe e shpinte ne dhomen e saj. Ndaloi para pasqyres dhe hoqi robdishanin e saj. Pamja qe iu shfaq e beri te ndihej kendshem. Zgjati doren dhe filloi te prekte lehte shpatullat ,rreshkiti me poshte tek gjoksi I saj I plote dhe I forte, me poshte tek barku I saj I sheshte …u rrotullua dhe pa vithet e saj dhe I tha vetes

-Majda edhe pas kaq vitesh je ende ne forme!

Ashtu sic ishte lakuriq ndezi tharesen dhe filloi te thante floket e saj te gjate . I pelqente sesi ajri I thareses ia fluturonte floket duke krijuar disa konture te ndryshme te fytyres se saj te embel

Filloi te vishej me pertese , zgjodhi kompletin e kuq intim dhe ne ato caste u kujtua te lexonte letren

E hapi dhe u habit

“Jeni te lutur te merrni pjese ne mbremjen e organizuar per kolektivin e te 4B” Me respekt Ola

Dicka I therri ne zemer teksa lexoi ate emer…Ola

Shume gjera te bukura dhe te trishta e lidhnin me ate emer. Por kishte vite pa e pare dhe malli e kish hedhur tutje cdo lloj ndjesie negative

Paska nje feste –mendoi – e cdo me sjell mua kjo feste?

Vendosi te vishte fustanin e saj te kuq kombinuar me kompletin intim te kuq nen te.

Beri nje make-up te lehte dhe telefonoi nje taksi. Rruga deri tek vendi ku organizohej mbremja e shoqeroi me kujtime te asaj moshe . Iu kujtuan shume ndodhi te kendshme ,shume te trishtme, shume net pa gjume, shume endrra te largeta dhe te mbetura aty ne skutat e saj dhe qe u desh vetem kaq pak qe ato te dilnin si te jetuara dje ne siperfaqen e saj

Mbremja duhet te kish filluar pasi teksa hyri ne dere pa sallen e madhe te mbushur dhe tavolinat te shtruara ne perfeksion. Muzika e lehte ne sfond e beri te dridhej pa hyre ende . Iu duk sikur cdo kujtim I kaluar po rimerrte edhe njehere forme dhe ajo do ishte pjesa dominuese e saj. Pa rreth e perqark por e kishte te veshtire te dallonte fytyrat e tyre pas kaq vitesh. Teksa kalonte ndjente shikimet e gjithkujt ti digjnin lekuren e zhveshur. Dikush sikur I thosh –je ende ajo Majda, dikush sikur thoshte – Ja erdhi edhe kjo. Gjithsesi ajo shkoi ne fund te salles ,u ul ne nje tavoline dhe pa kuptuar nxori paketen e cigareve.

Jam me mire ketu se I shoh te tere e ndoshta vjen edhe ai…..-mendonte me veten

Teksa ishte e perhumbur ndjeu dike ti thoshte

-Bukuroshe paske ardhur ? , Mendova se nuk do vije ngaqe edhe ftesen ta nisa me vonese . Mezi te gjeta adresen.

Majda ktheu shikimin dhe pa ate Olen…Ola qe kish ndryshuar aq shume si ne fizionomi dhe ne karakter

Metamorfoza Ola –mendoi ajo me vete

Pasi u pershendeten Majda po mendonte …Po ai do vij valle?

-Po Majda do vij! – I thote Ola, ende vazhdon mendon per te??? Ai tashme ka ndryshuar ……

Majda u habit si valle mendoi me ze? Pa I folur fare Oles dhe duke kritikuar veten ne heshtje se perse u tregua e dobet , u afrua prane tavolines dhe mori nje gote vere te kuqe. Nuk donte me te ishte pjese e kesaj farse ku te gjithe benin sikur I donin te tere. Mori drejtimin nga ballkoni. U afrua prane parvazit dhe ndjeu sesi puhiza e lehte I perkedhelte shpinen e zhveshur . Ngriti koken lart dhe pa qiellin qe vezullonte nga yjet dhe diku mes pemeve pa henen lozonjare ne formen e saj me te bukur. Asaj hene shpesh I kish kerkuar ndonje deshire ,por qe gjithnje kishin mbetur vetem te tilla. Por ate nate nga subkoshienca e saj I beri nje thirrje ,I kerkoi ne menyre te deshperuar deshiren me te cmendur qe mund te kish kerkuar ndonjehere

-Dua te perjetoj nje nate te cmendur!!!

E teksa rimendonte deshiren e saj idiote nje nenqeshje I shkoi ne buzet e saj te mishta. Budallaqe vogel cmenduria me e madhe eshte ardhja jote ketu sot- dukej sikur I uleriste vetes

Befas muzika ndryshoi ne sfond ,u be me e zhurmshme dhe me ritmike,por ajo dukej sikur nuk ishte pjese e saj…jo ajo ishte gjetke me mendje dhe zemer, vetem se nuk arrinte ta percaktonte ku.

Ktheu dhe nja dy gllenjka vere dhe ne ate cast dora I ngriu. Ashtu si dikur kur ajo arrinte te ndjente prezencen e tij me km larg edhe tani po ndjente te njejten ndjesi.

Ai eshte ketu…….

I mungoi guximi te kthehej dhe te shihte pas , nuk donte te kishte idene se kush sy te panjohuri po eksploronin trupin e saj nga pas. Ndoshta ishte edhe imagjinata e saj por ajo u ndje cuditerisht e eksituar nga gjithe kjo. E ndersa mendonte dhe imagjinonte ndjeu dicka me te forte se era ti prekte lehte shpinen, dicka sa e forte dhe e embel . Serisht nuk levizi por mbylli syte qe te shijonte me thelle , me ne detaj cdo prekje qe dikush, dicka po I dhuronte nen naten me yje.

Duart e tij I ulen lehte rripat e fustanit dhe trupi I saj u mbush I teri me mornica. Ndjeu sesi ai I largoi floket nga qafa duke ia zbuluar e duke ia bere edhe me te paperballueshme tundimin . ndjeu dicka te lagesht tia pershkuante e cila u shoqerua me nje dridhje ne fund te barkut. Ndjeu sesi gjuha e te panjohurit levizte neper qafen e saj e shoqeruar here me puthje e here me kafshime te embla. Ajo nuk po duronte dot ,por vendosi te mos kthehej . Nuk donte ta shihte ne sy …donte thjesht te shijonte magjine qe I falte. Teksa ai I lepinte qafen e zbathur ajo u shty pas dhe ndjeu peshen e trupit te saj te mbeshtetej ne nje trup tjeter . ndjeu sesi trupi I saj te cilin se komandonte me ajo filloi te ferkohej lehte pas atij trupi dhe dicka te forte te ndryshonte permasat mbeshtetur tek vidhet e saj.

Trupi I saj po dridhej , ishte ne nje lufte te brendshme donte apo jo. Nderkohe qe brenda saj cdo gje klithte dhe ajo mbajti gojen me duar sepse kish frike mos dihatja e saj , renkimet e saj mbushnin sallen ku ishin miqte e saj te dikurshem.

Ne ato caste ndjeu duart e tij sesi I rrethuan belin dhe me nje levizje te shpejte e kthyen perballe tij. Ajo pa ate ….Bartin e saj te dikurshem ….Por nuk donte ti thoshte asgje …donte vetem te ishte edhe njehere si dikur e tija ne cdo centimeter

Ai afroi duart e tij drejt fytyres se saj dhe afroi buzet . Ajo nuk kundershtoi per asgje. Ndjeu buzet e tij sesi puthnin e njomnin buzet e saj dhe sesi gjuha kerkonte te depertonte ne thellesine e gojes se saj. I hapi lehte buzet dhe gjuha e tij vershoi si e pafre ne brendesi , kerkoi gjuhen e saj dhe te dyja u njehesuan . Nderkohe duart e tij u ulen poshte dhe perkedhelnin lehte gjoksin e saj te beshem. Me pas ai zbriti duke I puthur lehte mjekren dhe avash avash zbriti tek qafa e saj …. Ai I njihte cdo dobesi te saj. Luante me te sikur nje profesionist ne piano. Ja njihte cdo note . I uli me duar fustanin dhe u zgjat pak te shihte format e gjoksit , - ske ndryshuar aspak –I tha- je bere me femer , me seksi…..

Gjoksi I saj shpertheu jashte recipetave si ne shenje kryengritje dhe ai I ledhatoi embel , ndjeshem , afroi buzet dhe me gjuhe filloi te lepinte thithkat te cilat filluan te merrnin tjeter forme. U ngurtesuan . ajo lidhi duart pas tij dhe renkimet e saj u shtuan,frymarrja nuk ishte me e kordinuar …Ai u ngrit dhe pa fytyren e saj nen shkelqimin e henes . Reflektimi ishte I paperballueshem . Ajo rrezellente dhe e ftonte te vazhdonte…te shkonte me tej …e me tej….-- Keto pra ishin krijimet
Si cdo muaj ju kujtoj qe mund te votoni deri me date 28 .
Gjithashtu po ne kete teme mund te komentoni, kritikoni apo lavderoni ndonje shkrim.
Falenderoj te gjithe shkrimtaret e forumit virtual.
Bashke shihemi serish ne qershor me temen / Free Hug vs Teme e lire/
 
Redaktimi i fundit:

Aver

.
V.I.P
Titulli: Krijimet per majin.Votoni me te bukurin.

Paskam pas gjasa te mira per fitore kesaj radhe.
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: Krijimet per majin.Votoni me te bukurin.

Si e mbrone konkursin me mish e me shpirt kjo :D
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Krijimet per majin.Votoni me te bukurin.

Si e mbrone konkursin me mish e me shpirt kjo :D

Hahah cf poshterisire :D
E drejte ama jam realite...mos me bej ti bej quote fjaleve te tua qe i ke thene vete sa e sa here :p
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: Krijimet per majin.Votoni me te bukurin.

Hahah cf poshterisire :D
E drejte ama jam realite...mos me bej ti bej quote fjaleve te tua qe i ke thene vete sa e sa here :p

lool

Ato i takojne te kaluares. Nga sot pasdite me ka ardhe frymezimi :D

Shume vone per pjesemarrje per sherr :p
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Krijimet per majin.Votoni me te bukurin.

lool

Ato i takojne te kaluares. Nga sot pasdite me ka ardhe frymezimi :D

Shume vone per pjesemarrje per sherr :p

lol lol lol

Ok une kam memorie qe mbaj mend vetem per keq :p
Ndaj ketu do jem si koshienca jote qe te flet cdo dite :p lol
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: Krijimet per majin.Votoni me te bukurin.

lol lol lol

Ok une kam memorie qe mbaj mend vetem per keq :p
Ndaj ketu do jem si koshienca jote qe te flet cdo dite :p lol

Fajet i kam une qe behem i sinqerte, tu e dite cfare poshtersirash ka ketu (dihet kush) :D

Me mire te merrja ca poezi te nenes, qe eshte poete.. dhe te merrja pjese me to kinse jane te mijat.

'Kur te ikin dhent, te vijne mendet'... thote nje fjale e urte popudhore :p
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Krijimet per majin.Votoni me te bukurin.

Fajet i kam une qe behem i sinqerte, tu e dite cfare poshtersirash ka ketu (dihet kush) :D

Me mire te merrja ca poezi te nenes, qe eshte poete.. dhe te merrja pjese me to kinse jane te mijat.

'Kur te ikin dhent, te vijne mendet'... thote nje fjale e urte popudhore :p

Shih se vete zot vete shkop e hap qe sot konkursin tjeter :p
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Krijimet per majin.Votoni me te bukurin.

Te bukura jane nese i ka shkruar nje amator . Gjithsesi do ishin me te bukura ne ritmin e leximit nese do i kishte redaktuar paksa ose vet ai qe i ka shkruar ose personi qe i ka zgjedhur per ti treguar ketu :)) Vota ime shkon perrrrrrrrrrr,,,,,, reklama ,rikthehemi pas pak
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Krijimet per majin.Votoni me te bukurin.

Te bukura jane nese i ka shkruar nje amator . Gjithsesi do ishin me te bukura ne ritmin e leximit nese do i kishte redaktuar paksa ose vet ai qe i ka shkruar ose personi qe i ka zgjedhur per ti treguar ketu :)) Vota ime shkon perrrrrrrrrrr,,,,,, reklama ,rikthehemi pas pak

Sinqerisht eshte biseduar aq here kjo dhe une po them, nuk e ndjej e sjam askushi ti redaktoj gabimet dikujte.
Madje un bej gabime te gjithe bejne.
Ka nga ata qe shkruajne ne dialekt ata qe bejne gabime shpejtesie
kri
Une i pranoj te gjitha ne fund per mua si Nicktjeter, jane pjese e nje shkrimi qe ka ardhur direkt
ndaj se ndjej ti bej modifikime.

Vitin e ardhshem nese do kete serish konkurs letersia, drejtuesi apo drejtuesja te beje cte doje :)
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Krijimet per majin.Votoni me te bukurin.

Sinqerisht eshte biseduar aq here kjo dhe une po them, nuk e ndjej e sjam askushi ti redaktoj gabimet dikujte.
Madje un bej gabime te gjithe bejne.
Ka nga ata qe shkruajne ne dialekt ata qe bejne gabime shpejtesie
kri
Une i pranoj te gjitha ne fund per mua si Nicktjeter, jane pjese e nje shkrimi qe ka ardhur direkt
ndaj se ndjej ti bej modifikime.

Vitin e ardhshem nese do kete serish konkurs letersia, drejtuesi apo drejtuesja te beje cte doje :)


Une se di qe eshte diskutuar me shum se tani sepse nuk kam shum dite qe jam anetar, por ishte me shum tip sugjerimi jo kritik bruto ajo qe thashe me lart . Nuk eshte se ti po u merr dit nga jeta atyre qe i kane shkruar ato nese i redakton ,dmth pak rregullime ne presje qe te marrin kuptimin e duhur sepse me shum sesa kane nevoj per drejtshkrim dhe gramatik poezite apo shkrimet e tilla nuk besoj se ka ndonjegje tjeter ,thjesht nga fakti qe cdo varg dhe rresht ka nje domethenie qe duhet marr si i shkeputur . Ky sygjerim nuk ka te bej me faktin nese jane ne dialekt apo jo ,thjesht prezantimi aty duhet nderhyre . Nese ju besdisi kjo qe sugjerova ,terheq pas te gjitha keto qe lexove :D ;)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Krijimet per majin.Votoni me te bukurin.

Une se di qe eshte diskutuar me shum se tani sepse nuk kam shum dite qe jam anetar, por ishte me shum tip sugjerimi jo kritik bruto ajo qe thashe me lart . Nuk eshte se ti po u merr dit nga jeta atyre qe i kane shkruar ato nese i redakton ,dmth pak rregullime ne presje qe te marrin kuptimin e duhur sepse me shum sesa kane nevoj per drejtshkrim dhe gramatik poezite apo shkrimet e tilla nuk besoj se ka ndonjegje tjeter ,thjesht nga fakti qe cdo varg dhe rresht ka nje domethenie qe duhet marr si i shkeputur . Ky sygjerim nuk ka te bej me faktin nese jane ne dialekt apo jo ,thjesht prezantimi aty duhet nderhyre . Nese ju besdisi kjo qe sugjerova ,terheq pas te gjitha keto qe lexove :D ;)

Jo jo aspak nuk prish pune, apo na krijon bezdi gje.

Thjeshte ka pas dhe anetar qe thonin mos mi rregullo gabimet :p
Ndaj kush te doje ta rishikoje shkrimin, kush te doje te ma dergoje me gabime
Une nuk e prek :D

Principe vetjake :p
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Krijimet per majin.Votoni me te bukurin.

Jo jo aspak nuk prish pune, apo na krijon bezdi gje.

Thjeshte ka pas dhe anetar qe thonin mos mi rregullo gabimet :p
Ndaj kush te doje ta rishikoje shkrimin, kush te doje te ma dergoje me gabime
Une nuk e prek :D

Principe vetjake :p

Va bene thote italiani :D Ndiq principet ti se une po ndjek pak ket emisionin :p
 
Titulli: Krijimet per majin.Votoni me te bukurin.

Pak e mbingarkuar por me pelqen e 2-ta.
Vota ime per Keshtjella ime!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Krijimet per majin.Votoni me te bukurin.

Nata me hene merr voten time.

Ka shpirt, zhvillim ka ngjarje dhe nje perfundim te bukur :kapele:
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Krijimet per majin.Votoni me te bukurin.

Keni dhe dy dite kohe per vota...mos me lini mua detyren te zgjedh mes krijimit me te bukur.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Krijimet per majin.Votoni me te bukurin.

U mbyll dhe ky konkurs per kete muaj me fitues krijimin e dyte i derguar nga kitrra.
Urime kiter i merituar :)

Falenderoj te gjithepjesmarresit,Levon me krijimin e pare
Monique me te fundit dhe te gjithe ju qe votuat komentuat, jeni me te miret !

Bashke shihemi muajin tj me temen Free Hug ose nje teme te lire ne deshiren tuaj.


Ju lutem mos u largoni pa marre lavastoviljet :p
 

DeviL

Is Not Here…
Titulli: Krijimet per majin.Votoni me te bukurin.

Urimejshen! :p

Ca festohet ktu se se mora vesh? lol
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Krijimet per majin.Votoni me te bukurin.

Urime Kiterr :)).
Suksese ne muajit ne vazhdim..!!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Krijimet per majin.Votoni me te bukurin.

Ju falemnderit!

Befasohem me mungese leximi e votash tek krijimet.

Sinqerisht eshte mekat qe nje krijim i gjate, i nderlidhur dhe i strukturuar si ai nr. 3 te mos votohet.
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top