Krijimet Letrare ~ Qershor '22

Krijimet Letrare ~ Qershor '22


 • Totali i votuesve
  25
 • Poll closed .

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Uaaaaa zakonisht vetem dajak jepni ktu? 😝😝🤪🤪
Tired Pbs Nature GIF by Nature on PBS
 

Monique

With or Without u
2. Ne t’dy!
 • Mjesi
 • Mjesi​
 • A fjete?​
 • Po. Ti?​
 • Jo.​
 • Pse jo?!​
 • T’mendova ty!​
 • Si tallesh? Me mua e gjete të tallesh?​
 • Po. E ke problem ti?​
 • Jo!​
Cdo mëngjes, cdo drekë e cdo darkë. Ti ishe vec një “alo” larg.
 • Si je?
 • Mir.
 • S’qenke mir.
 • Ku e di ti?
 • Vure “pikë” pas fjalës “mir”.
 • 😊
Cdo moment, ti lexoje n’detaje atë që as unë s’e vija re.
 • C’a mke?
 • ❤️
 • Kaq pak?
 • Jo. T’kam prap.
 • Po pres!
 • T’kam Jetë, Dashni. Ti?
 • Unë cfarë?
 • Cfarë m’ke pra?
 • Shpirt t’kam!
Asnjë sekond nuk u lodhëm duke e thanë cfarë ishim!

Ndërsa tani,
n’kët’ cast,
Ti zemra jeme,
nuk je ma!
sepse jemi te perkohshem, po aq edhe ndjenjat, por ku ka me bukur te lesh kete lloj ndjesie edhe pasi largohesh .....nuk ka jo
 

Desa

Felix Culpa
S/M
Kuj nuk i shkruan penda vetë, pa nevojë muze, për perëndeshën që na dha jetë, apo engjullit që i dhamë jetë?
Kuj i nevojitet frymëzim për një ëndërr, apo monolog i të së kaluarës?
Shpirtin e një poeti e gjeta te krijimi 5. që morri edhe votën time 🌹(do dukej akoma më bukur pa vargun e fundit) :)

p.s. të bukura të gjitha 👏, e suksese të gjithëve 🍀
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Urime per pjesmarrjen konkurentëve ....Po Vecoj 4, ku nje nën shfaq gjith lumturinë e saj pa dorashka ne momentet me te bukura te jetes se saj, ne momentin qe kupton se enderra po i realizohet , dhe ne momentin kur duart e saj mbajen krijesen qe ajo mbarte brenda trupit , shpirtit te saj ....Urime dhe Zoti u dhet jet e shendet te dyve 😊😊
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
@No_Sens hajde e make some sense here 🤣
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Dyshi qënka për humor 🤣😜
😁
Kurioze jam ne fakt te lexoja ndonje kritike letrare per cdo krijim nga ty.
 

No_Sens

Antarë i Respektuar
2 kryevepër 🤍
Më pëlqeu shumë ❤
Mua më kujton ato bisedat telefonike kur Vodafoni nxorri ofertat e para.
-Mbylle ti
-Jo mbylle ti e para
-Jo zemër ti i pari
-Ti e para zemra ime
Dhe e mbyllte vodafoni me një sms.
Ju i konsumuat 250 minutat e ofertës javore. Vodafonë: Power to you 😜😜😨😨
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Vec llafe koti pasket patur pra, ta dini!
@No_Sens me ty e kam :p
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Kështu është stili im
Kështu si po ta them
Kështu e kam për mbarë
Kështu mua më pëlqen

Mua më falet
Jam pa sens
Te pranosh nonsensin tend
eshte hapi i pare i sensit te shendoshe
ndaj mos na bej sikur s'merr vesh
se ne kritike ti i papare do jesh.
lool
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Ngelet duke u tallur me 2-shin. Por si stili i 2-shit ai Elhaid Cufi u be legjende more! Ka shitur libra pa fund!


Nejse. ika per sot se boll reklame bera. Ky @No_Sens -i nuk votoi qe nuk votoi :p
 

No_Sens

Antarë i Respektuar
Po votoj numrin 0.
E bardhë, e qartë, e pastër.
Më zeron mendimet bardhësia e fletës, më le pa fjalë, pa mendime.
Është thjesht WAW.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Po votoj numrin 0.
E bardhë, e qartë, e pastër.
Më zeron mendimet bardhësia e fletës, më le pa fjalë, pa mendime.
Është thjesht WAW.
Dhe vleresimi yt eshte WOW!😁
 
Top