Konkursi i letesisë - 2017

jana80

Super Moderator
Themelues
Pershendetje ,
Si fillim kete shkrim e nis me nje falenderim shume te madh per Monin per punen e bere gjate kesaj kohe dhe me pas me lajmin qe per kete vit do e marr une persiper konkursin e letersise...
Duke pare sa te arrira kane qene shkrimet e juaja ne kete kend te bukur e clodhes te forumit tone, mendoj se rrugetimi qe do nisim bashke do jete nje eksperience e vecante si per mua ashtu dhe per ju...
Konkursi nuk do i ndryshoje rregullat pra do te nise si gjithmone ne daten 15 te muajit dhe te gjitha krijimet e juaja do u kerkoja perzemersisht te mi dergoni ne posten time private
Une kam menduar 12 tema per kete vit te ri letrar dhe keto jane :

2.Takat e kuqe..../ Jam Kosove
3.Perkedhelja e nenes.
4.Zgjimi i pranveres.
5.Kujtoj me mall.
6.Buzeqeshje te sinqerta.
7.Pentagrami im.
8.Deja-Vu.
9.Amfibe te perbaltura.
10.mergimi i vjeshtes
11.Flamuri me i bukur ne bote.
12.Dritat e rrugeve


Nese keni sugjerime, jeni te mikpritur per ta dhene mendimin tuaj qe keshtu te gjejme zgjidhjen me te mire te mundshme...
Duke shpresuar ne bashkepunimin tuaj dhe seriozitetin tuaj e mbyll kete lajmerim me nje urim per mua dhe juve: Pacim fat!
 
Redaktimi i fundit:
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017

Suksese Jana! : )
 
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017

Jam Kosove! sikur po kufizohet si teme..?
 
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017

Jam Kosove! sikur po kufizohet si teme..?

cfar mendon ti arfenilla? jep ide...une u bazova ne 17 shkurtin... por seshte definitive ... keshtuqe bujrum
 
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017

cfar mendon ti arfenilla? jep ide...une u bazova ne 17 shkurtin... por seshte definitive ... keshtuqe bujrum

Te kuptoj , por jo cdo antar mund te ket perjetu ato ndjenja te asaj date.. nejse te shohim cfar thon shumica.
 
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017

Jana kam 2 pytje
1- a ska me tema te lira ?
2- nese janari iky pse jane serisht 12 tema ?

Flm e urime :)
 
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017

Jana kam 2 pytje
1- a ska me tema te lira ?
2- nese janari iky pse jane serisht 12 tema ?

Flm e urime :)

nick e vertet per nr 12 .. njerez jemi gafa bejme... lllogarit sdalin egzakt gjithmone :) tema e lire eshte gjithmone ne perdorim...
eshte nje ide jo vendim mdaj nese ke ide te mirepres me kenaqesi dhe do me ndihmonit me idet qe sillni.. thnx per pytjen nr 2 :)
ps.. do ishte bukur temat te dilnin nga ne te gjithe...
 
Redaktimi i fundit:
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017

Une jam Kosove!
Tema me e bukur! :)

Pune te mbare dhe ty Jana!
^_^
 
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017

Te kuptoj , por jo cdo antar mund te ket perjetu ato ndjenja te asaj date.. nejse te shohim cfar thon shumica.

Do cojne ata qe i kan perjetu moj ;) E pastaj mund te shkruash cdo gje per kosoven. Qoft nje udhetim atje, qoft per dashurine, qoft per miqesite qe beme gjate luftes, etj etj :) Pse jo dhe per shoqerite ketu ne Forum :p
 
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017

Jana ne rradhe te pare flm per vleresimin.
E dyta shkurtin filloje pikerisht me temen e Kosoves duke qene se eshte ajo cka paraprin.
Sugjerim temat e lira mendoj se duhet te jene opsionale,pasi ne menyre te tille sdo ndihemi te privuar ne pjese qe rregullat i shkelim :).
Dhe sigurusht ne fund te uroj suksese....:)
 
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017

Shkurti;-Takat e kuqe! .. (pasi eshte muaji i dashuris,le ti kushtohet femres,nepermjet saj dhe mashkullit,ndjenjes se tyre)
Marsi-Dashuri stinesh!
Qeshor-Buzeqeshje te sinqerta.(muaji i femijve)
Tetor;-Mergimi i vjeshtes!
Dhjetor;-Dritat e rrugve.

Keto ishin disa nga sygjrimet e mia..

Doren e fundit te temave e bene ti Jana,sic mendon me te miren e mundshme.

Suksese e dashur ! :)
E te uroj qe te kesh plot e perplot krijime!
 
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017

Abisooooo... Si s'qenke Kosove ti?! :O..Jam une. bej teme te lire ti :p
O Nevooo, po ca takash mi mo se u plakem :(, lol
 
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017

Abisooooo... Si s'qenke Kosove ti?! :O..Jam une. bej teme te lire ti :p
O Nevooo, po ca takash mi mo se u plakem :(, lol

hahahahaha,po mire nese ne qenkemi plakur :p ka riniii.

PEr pak vite do sjell tim bir ketu,te shkruaj ca vargje per dashurinn ,sepse deri tani ka dy -tre simpatii :p ,(dje me tha,-mama,I Kristina me preku doren duke me thene ,Sa te shkojne floket keshtu D ...ahhahahaha,jam shkri .
 
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017

2-shi nuk me pelqen fare si teme.

c'eshte kjo une jam kosove?
Po ne qe nuk jemi kosove,ku do frymezohemi?

ty mund te kuptoj po me sh me habiti afer dhe jetesa qe mos gaboj jan ks..
gjithesesi eshte historia.. teme e nxehte e kohes.. pastaj ja shohim sa jan pro e sa kundra dhe si te deshironi
 
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017

2-shi nuk me pelqen fare si teme.

c'eshte kjo une jam kosove?
Po ne qe nuk jemi kosove,ku do frymezohemi?

Se sdua te zgjatem shume, se ti po ste lute ste sjell as shkrime ...sdi per ca konteston , por nese do kishe perjetuar ashtu si nje pjese e madhe e kane perjetuar ate periudhe ,sigurisht qe nuk do i beje as vetes e as ne pyetjen....C'eshte kjo une jam Kosove"?
Te gjithe Abis , jemi Kosove.... :)

Gjthsesi Jana mos harro lere edhe temen e lire si opsion...se abis per cdo muaj do sjelle tema :p
 
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017

Mire e ke ti,nuk jam shkrues i regullt..por te thuash une jam kosove,vallai,se si me duket..do ngjante me bukur une jam shqiperi!
 
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017

ty mund te kuptoj po me sh me habiti afer dhe jetesa qe mos gaboj jan ks..
gjithesesi eshte historia.. teme e nxehte e kohes.. pastaj ja shohim sa jan pro e sa kundra dhe si te deshironi


per cilen jetese kishe fjalen? Per jeten ne Ks.... apo pikerisht per mua?


Nese ke fjalen per mua, une sjam atje, por normal qe kontriboj per vendin tim gjithsesi.


 
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017

Pershendetje ,
Si fillim kete shkrim e nis me nje falenderim shume te madh per Monin per punen e bere gjate kesaj kohe dhe me pas me lajmin qe per kete vit do e marr une persiper konkursin e letersise...
Duke pare sa te arrira kane qene shkrimet e juaja ne kete kend te bukur e clodhes te forumit tone, mendoj se rrugetimi qe do nisim bashke do jete nje eksperience e vecante si per mua ashtu dhe per ju...
Konkursi nuk do i ndryshoje rregullat pra do te nise si gjithmone ne daten 15 te muajit dhe te gjitha krijimet e juaja do u kerkoja perzemersisht te mi dergoni ne posten time private
Une kam menduar 12 tema per kete vit te ri letrar dhe keto jane :
1.Ngrohma shpirtin.
2.Jam Kosove.
3.Kujtesa qe mbart.
4.Zgjimi i pranveres.
5.Kujtoj me mall.
6.Kurore enderrash.
7.Pentagrami im.
8.Deja-Vu.
9.Amfibe te perbaltura.
10.Flamuri me i bukur ne bote.
11.Qetesia e natyres.
12.Me fal.
Nese keni sugjerime, jeni te mikpritur per ta dhene mendimin tuaj qe keshtu te gjejme zgjidhjen me te mire te mundshme...
Duke shpresuar ne bashkepunimin tuaj dhe seriozitetin tuaj e mbyll kete lajmerim me nje urim per mua dhe juve: Pacim fat!


Shiko shiko, ne menyre te shkelqyer e zhvilloni konkursin, nuk e dija se cdo muaj e bazonit titullin ne kete menyre... fantastike.
Por ai muaji Tetor sikur eshte ngaterruar me muajin Nentor me duket mo sepse Pavaresine e kemi ne Nentor edhe vetem po te shkojme me Pavaresine e pare (Mars 1444) atehere ndyshon puna... :)

Ngjason ky konkurs me Lufterat e Herkulit edhe ato ne fakt tregojne muajt (shiko: Mithologjine.)...

-Une do propozoja si tituj Lufterat e Herkulit, tani per tani nuk i kam titujt me vete por dijeni se SHQIP flasin edhe pse hileqaret kane dashe t'i zhdukin gjurmet SHQIPE.

Se pari, ju uroj sukses per kete veprimtari (te keni parasysh ate ngaterresen Tetor/Nentor)...
 
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017

Erdha te them dhe dicka

Temat qe ka vene jana me duken shume filozofike :D
Ne sensin qe te duhet shume kohe te ulesh e te shtrydhesh trurin se cf te nxjerresh.

Shume sfida kete muaj jana :D
 
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017

Do cojne ata qe i kan perjetu moj ;) E pastaj mund te shkruash cdo gje per kosoven. Qoft nje udhetim atje, qoft per dashurine, qoft per miqesite qe beme gjate luftes, etj etj :) Pse jo dhe per shoqerite ketu ne Forum :p

e ktu pajtohem nese i referohemi nje udhtimit apo nje miqesie etc etc..


Jana .. un nuk jam kunder asaj temes jo,por perveq disa djem ketu femrat shum pak jan ato se kan vizitu kosoven..se per mua eshte ok .
 
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017

2.Takat e kuqe..../ Jam Kosove
3.Dashuri stinesh.
4.Zgjimi i pranveres.
5.Kujtoj me mall.
6.Buzeqeshje te sinqerta.
7.Pentagrami im.
8.Deja-Vu.
9.Amfibe te perbaltura.
10.mergimi i vjeshtes
11.Flamuri me i bukur ne bote.
12.Dritat e rrugeve.

jane ok keshtu?? ide te tjera?
 
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017

jetesa nuk prisja reagim nga kosovare qe jetojne apo qe nuk jetojne ne ks kundra asaj teme.. mendoja te kunderten e reagimit tuaj... citova nickun tend pasi dhe like komentite te arfenilla ...pra ju ngjau teme kufizuse kur mendimi im ishte e kunderta e kufizimit...

ne qe nuk kemi qene ne ks kemi patur te gjithe rastin te perjetonim momentet kur ato erdhen tek ne ( une kam patur fatin te rrinin ne shtepine time).. te gjithe kemi lexuar copeza jete e lajme apo lexuar libra ..te gjithe kujtojme shpalljen e kosoves shtet e cndjesi kemi ndjer te gjithe po lexojme lajmet e fundit... dhe te gjithe kemi nje opinjon per njohjen apo mos njohjen e ks si shtet dhe te provokimeve....
 
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017

mvaret ti si e ke mendu jana, sepse nga ana ime ska qenë konfuze fare... Normalisht ishte tema e rastit keto ditë (siq e tha ajo)...


as une smendova ne ndarje nga ata ne Ks apo diaspore, te pyeta se me ngjau edhe mua ne habi.


per me gjeresisht cka ishte deri tani ne Kosovë, skam nevoje asgje te shkruj... Faktet dihen ne cdo pikë/ kohë.
 
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017

2.Takat e kuqe..../ Jam Kosove
3.Dashuri stinesh.
4.Zgjimi i pranveres.
5.Kujtoj me mall.
6.Buzeqeshje te sinqerta.
7.Pentagrami im.
8.Deja-Vu.
9.Amfibe te perbaltura.
10.mergimi i vjeshtes
11.Flamuri me i bukur ne bote.
12.Dritat e rrugeve.

jane ok keshtu?? ide te tjera?

Tani ideja eshte qe ne te hudhim shpirtin tone ne ca rreshta apo ta shpalosim ate ne nje menyre hudhjeje mes shkronjave. Nuk eshte aq e rendesishme zgjedhja e temave, delikate, sa eshte pjesmarrja apo guximi yne per te treguar dicka. Konsideroje qe temat te jene sa me te thjeshta dhe te mundshme per tu arrite.

Pajtohem me temat ketu por do kisha deshire qe marsi te mos i merrej NENES. I ka shkruar dhe i shkruan tere bota pse mos ti shkruajme dhe ne?

Per momentin kaq.
 
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017

Tani ideja eshte qe ne te hudhim shpirtin tone ne ca rreshta apo ta shpalosim ate ne nje menyre hudhjeje mes shkronjave. Nuk eshte aq e rendesishme zgjedhja e temave, delikate, sa eshte pjesmarrja apo guximi yne per te treguar dicka. Konsideroje qe temat te jene sa me te thjeshta dhe te mundshme per tu arrite.

Pajtohem me temat ketu por do kisha deshire qe marsi te mos i merrej NENES. I ka shkruar dhe i shkruan tere bota pse mos ti shkruajme dhe ne?

Per momentin kaq.

tempulli i dashurise se sigurte....??? ke ide?
 
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017


:fluturbardhe: Jana duke veshtru ketu, kam nje mendim qe do te mund ta kryesh hatashem detyren, qe ke marr persiper...


Normal qe do te kushtoje kohë si çdo detyrë tjeter, mirepo kam pershtypjen se do ta kryesh bukur... dhe më bukur se kurr meparë.


Te uroj punë te palodhshme...... dhe shume suksese motrush...
:hug:

 
Titulli: Konkursi i letesisë - 2017

2.Takat e kuqe..../ Jam Kosove
3.Perkedhelja e nenes.
4.Zgjimi i pranveres.
5.Kujtoj me mall.
6.Buzeqeshje te sinqerta.
7.Pentagrami im.
8.Deja-Vu.
9.Amfibe te perbaltura.
10.mergimi i vjeshtes
11.Flamuri me i bukur ne bote.
12.Dritat e rrugeve.

nese keni ndonje ide mbi temat keni kohe deri me 30 pasi me 31 deri me 15 pres krijimet e juja me temen e pare
-Takat e kyqe / jam kosove
dhe normalisht mbetet akoma opsioni teme e lire :)
ju pershendes !
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Kur flet shpirti.

  Votat: 4 28.6%
 • 2-Buzëqeshje Maskuar.

  Votat: 7 50.0%
 • 3-Jam femër.

  Votat: 2 14.3%
 • 4-Je ti Nënë.

  Votat: 0 0.0%
 • 5-Ne duart e kohes.

  Votat: 1 7.1%
Back
Top