• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Konkurs gatimi?

Jeni dakord për të hapur një konkurs gatimi?


 • Totali i votuesve
  20

Didi

C'est la vie.
Besoj një temë e posaçme është më idealja meqë u hodh ideja nga Senseo për hapjen e një konkursi.

Po e hap temën, që secili prej jush të hedhi sugjerimet e tij. Pra se si do donit të organizohej konkursi.

Në bazë të eksperiencës tuaj si do donit të bëhej? Le të japim idetë që të jetë konkursi sa më afër jush. I arritshëm për të gjithë.


Le t’i themi ç’mendojm gjërat hapur, që në bjem dakord të gjithë për t’a hapur, të jet sa më i pastër!

Diskutim të mbarë!
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Ide shum origjinale 😊
Sa per zhvillimin nuk e kam iden sepse ktu i hajm me sy
 
 • Haha
Reactions: Vie

Didi

C'est la vie.
Sugjerim:
Nese realizohet si ide mendoj qe cdo pjate e prezantuar nga anetaret duhet te kete te bashkangjitur nje etikete me nofken e tij, ne kte menyre ruhet autenciteti (duke mos sjell pjata te vjedhura) dhe gjithashtu rritet kredibiliteti i konkursit.

E bukura do ishte te zgjidhej nje recete dhe cdokuaj qe deshiron ta gatuaj duke filmuar. Menyra e prezantimit dhe e pergatitjes eshte unike per cdoken.
Un Jam dakort me ate qe thote @Tomka .

Senseo nje recette per Te gjithe ? Kjo do jet e veshtire se kush i ka kushtet kush jo .
Cdo kush recetten e tij e me nofken lart si sugjeroi Tomka Eshte me e thjesht .
Kshu edhe kush nuk ka ide meson nje recette te rê . Fundja ky Eshte qellimi i kesaj teme .
 

Didi

C'est la vie.
Vini re:

Ri-votoni sepse pati një problem dhe mu desh të rihapja përsëri.

Si edhe sugjerimet/idetë që keni. ( :
 
 • Yumm
Reactions: WxP

Didi

C'est la vie.
Ke nai gare bashk, kush rri me shum ne guzhine si parazit dhe sbo asigjo? 😛

Bujrum po ta majti!
E fiton ti pa një pa dy! Po rri urtë :p

Ndonjë sugjerim sesi mund të bëhet konkursi?

@L0v3rM4n ec këtu.
 

Vajza

💕
Staf në FV.AL
E fiton ti pa një pa dy! Po rri urtë :p

Ndonjë sugjerim sesi mund të bëhet konkursi?

@L0v3rM4n ec këtu.
Konkursi Do behet me foto : fillimi gatimit , ne mes te gatimit.dhe perfundimi.
Secili antar do ket nje kundeshtar pra dyshe.
Shembull diten e hene: konkurojm un dhe Zhigo . Prej parangrenjes, menuja kryesore, dhe embelsire. I gatuajm njejtat gjera , por antaret do votojn ajo qe eshte dekoruar me bukur sepse per shije nuk e provojn dot .
...E kshu me rradh ,te marten 2 konkurenta tjere:)
 

Didi

C'est la vie.
Konkursi Do behet me foto : fillimi gatimit , ne mes te gatimit.dhe perfundimi.
Secili antar do ket nje kundeshtar pra dyshe.
Shembull diten e hene: konkurojm un dhe Zhigo . Prej parangrenjes, menuja kryesore, dhe embelsire. I gatuajm njejtat gjera , por antaret do votojn ajo qe eshte dekoruar me bukur sepse per shije nuk e provojn dot .
...E kshu me rradh ,te marten 2 konkurenta tjere:)
Nuk është dhe aq e thjesht kjo ideja jote, sepse i bie të dali shumë gjatë.

Gjithsesi presim ide të tjera. ( :
 

Vajza

💕
Staf në FV.AL
Nuk është dhe aq e thjesht kjo ideja jote, sepse i bie të dali shumë gjatë.

Gjithsesi presim ide të tjera. ( :
Nuk e di a ke pa statusin e zhigos dhe aspak sesht e gjat ,kur me beri sfide gatimi..pastaj un ja kalova sfiden endrra s ... hedhi iher sy:)
 

Didi

C'est la vie.
@Chupachups jo të gjithë gatuajn shumë pjata çdo ditë.

Prandaj duhen ide të thjeshta, qoftë edhe rreth 1 pjatance etj.

Gjithsesi temën e hapa që kush ka qejf gatimin ose dhe ata që se kanë, të japin sugjerime të ndryshme dhe së bashku mund të zgjedhim më të duhurin. ( :

Nëse qëllimi arrihet, konkursi do hapet, në jo e lëm le.
 

elle

Chill
me mire te hapet teme e secili te shprehe talentin , ce duam konkursin se mos do i hajme ne : )
 

Vajza

💕
Staf në FV.AL
@Chupachups jo të gjithë gatuajn shumë pjata çdo ditë.

Prandaj duhen ide të thjeshta, qoftë edhe rreth 1 pjatance etj.

Gjithsesi temën e hapa që kush ka qejf gatimin ose dhe ata që se kanë, të japin sugjerime të ndryshme dhe së bashku mund të zgjedhim më të duhurin. ( :

Nëse qëllimi arrihet, konkursi do hapet, në jo e lëm le.
1 here ne jave Didi, jo cdo dite . Shembull sot konkurojm un dhe zhigo . Neser konkuroni ti dhe endrra, e kshu me rradh dyshe dyshe .
Ose la te jet vetem 1 ushqim. Por foto te sillen gjat procesit si eshte pergatitur,
 

WxP

Tech
Hahahha, lene pra se pacamurri qe, nuk te lejn kta.ustallaret me u perqemdru jo..
 

Didi

C'est la vie.
Bëri paçe, që më mirë se aq skishte ku të vente më. Shyqyr që kam heq dorë nga paçja. 🤣

Ide serioze keni?
 

Rrelse

Zikaltër⚫🔵
@Chupachups jo të gjithë gatuajn shumë pjata çdo ditë.

Prandaj duhen ide të thjeshta, qoftë edhe rreth 1 pjatance etj.

Gjithsesi temën e hapa që kush ka qejf gatimin ose dhe ata që se kanë, të japin sugjerime të ndryshme dhe së bashku mund të zgjedhim më të duhurin. ( :

Nëse qëllimi arrihet, konkursi do hapet, në jo e lëm le.
Le të jetë si fotomania
Secili prezanton veten me ushqimin që ndihet i aftë në x apo y recetë.
 
Top