Klubi i Librit ne FV!

Beni ca te doni, vetem te parin jo mua.😅😅😅
 
Okay, nderkohe po ashtu mund te hedhim e ca emra librash.. :)
Une po mendoja liber jo letrar ne fakt, me shume kulturoro-social :D por s'kam 1 titull fiks tani. @Monique @Marla @Hard Styler @Behgjeti sugjeroni nga 1 tani edhe e zgjedhim ne fund. Ama duhet ta gjeni PDF (shqip ose anglisht) :D
 
Pipi Corapegjata - Astrid Lindgren
Po tani meqe dashke pipin ti edhe une them The Bloody Chamber te pakten ti kemi ne version me te bukur keto tregimet 🤔
 
Po Princi i Vogel- Antoine de Saint-Exupery. e kam dhe pdf kete shqip.
 
Bo ka mbi 30 vjet qe se kam lexu me 🤣
po se e kemi lexu te vegjel, por ai kuptohet me mire tani. Mund ta analizojme si te shohim boten psh me syte e femijeve.. nxirren shume gjera tbukura nga ai. plus i shkurter :D Sa per testim njehere :)
 
Po tani meqe dashke pipin ti edhe une them The Bloody Chamber te pakten ti kemi ne version me te bukur keto tregimet 🤔
po pse me vampira do merremi ne?
Mua psh Pipi me kujton ose me ben analogji me eposin e kreshnikve, me konkretisht me Mujin
ngrite objekte Pipi, te njejten bente edhe Muji

mund te sillje psh

POPEYE, Braccio di Ferro​

Apo eshte fumetto ky?
 
ok, propozoni sot e neser ca titujsh jane hedhur i vendosim ne sondazh :D
 
Une dua Tom sojer.. e kam fixuar ate pjesen ku ishte i denuar per te lyer gardhin .. dhe si perfundim jo vetem qe se leu vete ... por beri qe fmite e lagjes te rrijne ne radhe dhe ti paguajne para per te lyer qofte dhe 1 min gardhin e tij 🤣

Bisnesmen mashtrusi lol
 
po pse me vampira do merremi ne?
Mua psh Pipi me kujton ose me ben analogji me eposin e kreshnikve, me konkretisht me Mujin
ngrite objekte Pipi, te njejten bente edhe Muji

mund te sillje psh

POPEYE, Braccio di Ferro​

Apo eshte fumetto ky?
Vampira? 🤣🤣🤣
 
Leo Buscaglia te jetosh te dashurosh te kuptohesh.
ky me solli ndermend titujt e Dale cargenien. thuaj sekretares ta skanoje kete librin tend :p ma co icik :D
 
Mua
Une dua Tom sojer.. e kam fixuar ate pjesen ku ishte i denuar per te lyer gardhin .. dhe si perfundim jo vetem qe se leu vete ... por beri qe fmite e lagjes te rrijne ne radhe dhe ti paguajne para per te lyer qofte dhe 1 min gardhin e tij 🤣

Bisnesmen mashtrusi lol
Te Tom Sojeri me pelqen aj shikimi qe ja bene Bekit, capkeni.

Me pelqen aj shikim guximtar.
 
Coffee te henen dhe te sjell librin in person 😘😘
dhe une kam dicka per ty! :)
me sill dhe 1 liber te krijimeve te FV plz.
 
E dua une kete si pdf, edhe tjere nese ke shqip, pls.
Sa libra kaaam uneeee 🤣 shqip anglisht(kryesosht) turqisht 🤣 vec duan kohe thuaj te lexohen te gjitha 🙄
 
Per shqip e kisha se anglisht kam, kurse turqisht snuk.
kam qene ne 1 grup ne fb e na coi dikush 1 link ku kishte me dhjetra shqip. por s'me kujtohet ku e kam ruajtur si folder. Nese e gjej do te te them. gjthss ne google shkruaj titullin dhe pastaj pdf e dalin ca.
psh
princi i vogel.pdf
😄😄
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Kur flet shpirti.

  Votat: 4 28.6%
 • 2-Buzëqeshje Maskuar.

  Votat: 7 50.0%
 • 3-Jam femër.

  Votat: 2 14.3%
 • 4-Je ti Nënë.

  Votat: 0 0.0%
 • 5-Ne duart e kohes.

  Votat: 1 7.1%
Back
Top