Këngëtarja serbe që u konvertua në islam, në krahët e “ushtarit” të UاK-së

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Ylli i muzikës serbe Dunja Ilic nga Beogradi kohëve të fundit, ishte distancuar nga disa aktivitete të saja të mbrëmjes me kolegë apo shoqe, por edhe nga koncertet. Kjo humbje e saj në publik nuk donë të thotë se tek ajo nuk ka asgjë të re. E reja tek këngëtarja serbe Dunja Ilic është se ajo është konvertuar në islam.

Ajo përveç kësaj ka publikuar edhe një foto paksa të veçantë, ku shihet me një djalosh i cili ka të veshur uniformë të Ushtrisë اlirimtare të Kosovës.

Kjo foto por edhe konvertimi i saj në një fe tjetër, nga ajo tradicionale e serbëve, ka bërë që ajo të marrë fyerje nga më të rëndat, përmes komenteve nëpër rrjetet sociale.b lajmi
2.jpg 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Këngëtarja serbe që u konvertua në islam, në krahët e “ushtarit” të UاK-së

Dicka e bukur..:)
E para se eshte mes dy rracash qe kan perjetuar lufte,dhe kjo tregon se dashuria triumfon pertej urrejtjes.
E dyta dhe ne lidhje me fen,perseri kur dashurojme nje person,ndodh shpesh qe dashurojme cdo gje te ti,qofshin keto ide,bystyni apo sjellje te ti..
Ju uroj lumturi e dashuri sa me jetegjate,
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Këngëtarja serbe që u konvertua në islam, në krahët e “ushtarit” të UاK-së

Dicka e bukur..:)
E para se eshte mes dy rracash qe kan perjetuar lufte,dhe kjo tregon se dashuria triumfon pertej urrejtjes.
E dyta dhe ne lidhje me fen,perseri kur dashurojme nje person,ndodh shpesh qe dashurojme cdo gje te ti,qofshin keto ide,bystyni apo sjellje te ti..
Ju uroj lumturi e dashuri sa me jetegjate,
Nuk me habit kjo e fes aspak me shum se ajo embelma e uck...serbet ket e kan pik te dopt.se per fe nuk mendoj se i japin aqe shum rendesi
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Këngëtarja serbe që u konvertua në islam, në krahët e “ushtarit” të UاK-së

Nuk me habit kjo e fes aspak me shum se ajo embelma e uck...serbet ket e kan pik te dopt.se per fe nuk mendoj se i japin aqe shum rendesi

Shqipria dikur ka pas shqiptar patriot,po te shpreh dicka teper personale si mendim.
Mendoj qe ne territoret e Shqiperis tashme jan ne shurje Shqiptare patriot te duhur.
Se di pse Kosova per mua eshte e mbushur akoma me Shqiptar qe kane gjake Ilir.
Ndoshta nga qe kane vuajtur gjate duke ua mohuar identitetin e gjakut tyre.
Ndaj dhe vlersimi ndaj atedheut eshte ne piken e duhur patriotike.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Këngëtarja serbe që u konvertua në islam, në krahët e “ushtarit” të UاK-së

Shqipria dikur ka pas shqiptar patriot,po te shpreh dicka teper personale si mendim.
Mendoj qe ne territoret e Shqiperis tashme jan ne shurje Shqiptare patriot te duhur.
Se di pse Kosova per mua eshte e mbushur akoma me Shqiptar qe kane gjake Ilir.
Ndoshta nga qe kane vuajtur gjate duke ua mohuar identitetin e gjakut tyre.
Ndaj dhe vlersimi ndaj atedheut eshte ne piken e duhur patriotike.
Jo se do shuhen nje dite patrijot edhe ne ks ,por kuptohet se me koh do zbehet ajo deshira e madhe se kan pase psh para 16 vjete...Uroj te mos ket me luft kurr ne asnje vende ,por pas 50 apo me shum vjete, lufta do mesohet ne libra te historis ...dhe kuptohet nuk eshte sikur se ajo ndjenja se e ke provu sikur ajo se e meson..Prandaj ne shqiperi , duket se po shuhet ajo ndjenja patriotike ..
E kjo embelma per serbet , eshte pika me delikat dhe e keqe se duan ta shofin...
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Këngëtarja serbe që u konvertua në islam, në krahët e “ushtarit” të UاK-së

Ai kostumi i Uck-se , eshte nje ofendim i madh ... perderisa s'ka asnje pike lidhje e qellime me k'te dashuri, apo te llojit te tille.

Ps... Pse nuk e identifikon djalin , artikulli ? Rrezik nuk eshte Shqiptar fare.
 
Redaktimi i fundit:

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Këngëtarja serbe që u konvertua në islam, në krahët e “ushtarit” të UاK-së

Tani nje gje nuk e kam te qarte?

Kan filluar te perseriten temat ne forum kshu ne menyre automatike, cdo dy vite, apo cfare po ndodhe?

Dunja, nuk eshte hera e pare qe po na trondit forumin :chh

Megjithate, veq me i pa fotot e saj ne facebook, te ketij gushtit te nxehte, sa hije i kishte veshja Islame :byepushime::byepushime:

https://www.facebook.com/dunjailic2?fref=ts
 
Top