John Lennon? Ishte një baba i keq.

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
LONDER – “John Lennon? Ishte një baba i keq. Unë nuk po i mbush mendjen vetes të bëhem baba vetëm për shkak të tij”, ky është rrëfimi që bën Julian, djali i të mirënjohurit këngëtar të Beatles.
Julian vuan ende sindromën e largimit të babait nga shtëpia, divorcin nga nëna Cynthia dhe martesën më pas me Yoko. Julian në kohën e divorcit ishte vetëm 5 vjec. Sipas tij babai u rrëmbye nga fama dhe harroi gruan dhe fëmijën.


“Babai ishte shumë i ri nuk e dinte fare se cfarë dreqin po bënte”, thotë në një intervistë për Telegrafin Julian.
Sipas tij kjo është arsyeja se pse ai nuk arrin dot të bëhet baba. “Jam 48 vjec dhe kam frikë të bëhem baba sepse kam frikë se mund të bëj gabimet që ka bërë babai. Pjesa më e errët në karakterin tim buron pikërisht nga largimi i babait nga jeta ime”.


Në intervistë theksohet se Julian nuk ishte frut dashurie, por i një shisheje uiski. “Julian ishte një fëmijë që nuk e kisha parashikuar. Erdhi në botë falë një shisheje uiski që unë piva”, ishte deklarata më tronditëse e babait te tij per mediat, deklarate që djali e kujton dhe sot e kësaj dite.


Julian nuk e shihte prej vitesh babain e tij që ishte martuar me Yoko, me të cilin kishte dhe një djalë, Sean. Këtij të fundit Lennon i dedikoi shumë këngë, frymëzim që u ndërpre pas vrasjes tragjike në Dhjetor të vitit 1980.
Madje Julian shprehet se pavarësisht këngeve plot dashuri, babai i tij nuk i dhuroi kurrë atë ndjenjë të birit.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Pe: John Lennon? Ishte një baba i keq.

Kesaj i thone hajde baba ti tregoje arat. Ky cuni duhet te behet baba per te treguar pastaj se si duhet te duhet femija.

Kam pershtypjen se njerez te njohur koheve te fundit bejne dramaticitete shtypi te panevojshme. Une nuk do kisha guxuar kurre te flisja per dashurine e prinderve te mi ndaj meje.
 

Endrra

VIP
V.I.P
Re: John Lennon? Ishte një baba i keq.

LONDER ï؟½ ï؟½John Lennon? Ishte njï؟½ baba i keq. Unï؟½ nuk po i mbush mendjen vetes tï؟½ bï؟½hem baba vetï؟½m pï؟½r shkak tï؟½ tijï؟½, ky ï؟½shtï؟½ rrï؟½fimi qï؟½ bï؟½n Julian, djali i tï؟½ mirï؟½njohurit kï؟½ngï؟½tar tï؟½ Beatles.
Julian vuan ende sindromï؟½n e largimit tï؟½ babait nga shtï؟½pia, divorcin nga nï؟½na Cynthia dhe martesï؟½n mï؟½ pas me Yoko. Julian nï؟½ kohï؟½n e divorcit ishte vetï؟½m 5 vjec. Sipas tij babai u rrï؟½mbye nga fama dhe harroi gruan dhe fï؟½mijï؟½n.


ï؟½Babai ishte shumï؟½ i ri nuk e dinte fare se cfarï؟½ dreqin po bï؟½nteï؟½, thotï؟½ nï؟½ njï؟½ intervistï؟½ pï؟½r Telegrafin Julian.
Sipas tij kjo ï؟½shtï؟½ arsyeja se pse ai nuk arrin dot tï؟½ bï؟½het baba. ï؟½Jam 48 vjec dhe kam frikï؟½ tï؟½ bï؟½hem baba sepse kam frikï؟½ se mund tï؟½ bï؟½j gabimet qï؟½ ka bï؟½rï؟½ babai. Pjesa mï؟½ e errï؟½t nï؟½ karakterin tim buron pikï؟½risht nga largimi i babait nga jeta imeï؟½.


Nï؟½ intervistï؟½ theksohet se Julian nuk ishte frut dashurie, por i njï؟½ shisheje uiski. ï؟½Julian ishte njï؟½ fï؟½mijï؟½ qï؟½ nuk e kisha parashikuar. Erdhi nï؟½ botï؟½ falï؟½ njï؟½ shisheje uiski qï؟½ unï؟½ pivaï؟½, ishte deklarata mï؟½ tronditï؟½se e babait te tij per mediat, deklarate qï؟½ djali e kujton dhe sot e kï؟½saj dite.


Julian nuk e shihte prej vitesh babain e tij qï؟½ ishte martuar me Yoko, me tï؟½ cilin kishte dhe njï؟½ djalï؟½, Sean. Kï؟½tij tï؟½ fundit Lennon i dedikoi shumï؟½ kï؟½ngï؟½, frymï؟½zim qï؟½ u ndï؟½rpre pas vrasjes tragjike nï؟½ Dhjetor tï؟½ vitit 1980.
Madje Julian shprehet se pavarï؟½sisht kï؟½ngeve plot dashuri, babai i tij nuk i dhuroi kurrï؟½ atï؟½ ndjenjï؟½ tï؟½ birit.

Ah ky cuni dashka nje "dru " te mire ,,,,

Ky me sa duket vu me shume nga fama e te jatit sesa nga fakti qe ishte nje aksident i shishes se Wiskit...

Sa femije jane lindur si ai ,,,apo nga nje perdhunim etj etj. E perseri gjejne forcen dhe deshiren per te jetuar e krijuar familjen........
 

Morena

...Δʝɛя...
Pe: John Lennon? Ishte një baba i keq.

Morali?

Pini me pak :p
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
Titulli: John Lennon? Ishte një baba i keq.

Po i keq ishte se ky biri i kumlles i ka mbaruar leket qe ja la trashegim tani do te beje ca me shume duke shpifur idjotesira tilla ncncncn si eshte bere bota e gjitha sillet rreth parase jo me rreth diellit qe te shohin njerzit.
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Pe: John Lennon? Ishte një baba i keq.

Cdo gjer e ben per show dhe per qellime perfitimi asgje me shum ...........
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Pe: John Lennon? Ishte një baba i keq.

se mar vesh pse akuzoni julian...
nese babai im martohet me nje tjeter un i vej bomben nshpi e jo mo ta urrej.
Mund te shtiresh si njeriu me i mir i ksaj bote dhe te gjith do te besojne... por nuk mund te dini si ishte raporti mes tyre. Kshuqe eshte e kot qe flisni .

---------- Post added at 21:48 ---------- Previous post was at 21:45 ----------

Mos harroni qe nenen e julian e ka tradhtuar disa her !
dhe per me teper kerkoi divorcin duke than qe gruaja e kishte tradhetuar POR fatkeqesisht per te doli ne sken shtatzania e Yoko
 
Top