Ilirian Cartel

iLirjam

Antar i fv.al
Keti Grupi si orjentim,i duhen keto tre shkrime nga Shitsi i Madh.

Shkrim i Lir.:brrr

Ky esht fillimi,,ku varet spjegimi,
i kti triumfimi,,,apo kapitullimi,
rruga e ksaj loje per ne port tqellimit,
quhet I LIR ne drejtim te njerzimit,
ky asht diqka aqik,,mentalitet unik,
pajtohesh spajtohesh mos u ba nevrik,
koha me u msu me mu,,sikur un me ju,
duhet mem akceptu,,se skini ka me shku,
jam shqiptar,,,ku do ne bot i par,
para Kombit tem ska,,,as fe as far,
kjo shkon per Shqiptar,qe nuk e njohin Zotin,
po jau riprezantoj,,,,GJERGJ KASTRIOTIN,:grusht3:
nuk ecet me dredhina para zotit o i mjer,
me mu afru nket stil,,e provun biljona tjer,
selam per cilin do qe ja merr,,inat kti shkrimi,
e kam ni laj per ju,,KY ASHT VEQ FILLIMI,

loja VAZHDON,


Kodi


Un jam kodi,,,,ne mynyr te thjesht,
sepse sdi ndryshej edhe vet me desht,
kshtu jam i gatuar,,dhe skam per tu penduar,
zgjidh ose ferr,,ose ke per ta pranuar,
skam nevoj per miq,po sesht se sdua miq,
shitsi per armiq ,, ka ne kllap nje biq,
nuk me njef per Mret,,at´her c´far pret?
Guxo e hape gojen,,VS RRalitet,

gjithashtu dhe


99 aka Street-Mirror

Shkrim I LIR,

Fjalt e Mretit,

Kto jan fjalt e Mretit,,per drejtust e shtetit,
per ata qe si degjojn shpirtrat nfund te detit,
per ata qe si numrojn Shqipet e kurbetit,
per ata qe tmit i mytin e kqyrin veq tvetit,
gjithshka ju met Holla,tinxake si bolla,
keni lind e keni me vdek,,,ne protokolla,
si sherbertor i asaj,,,,qe un per ju e solla,
qe duhet tjesh krenar,,dhe jo ta besh me njolla,
un jam SkenderBeu,,me Brinat e Dhis,
simbol i Liris,,dhe Zot i iLiris,
sibol i bashkimit,,,,simbol i fitores,
simbol i pavarsis tplot,,jo vetem i Vlores,
emrin ILiRia trashigoj,,nga perendia,
bota sot bazohet ne idollogjit e mia,
armiqt ton let flasin e te trashigojn dhe vorrat,
qe jam Baba dhe Nana,se shohin vetem qorrat,
Akili,,,,Leka,,,,Gjergji,,,,nga e njejta Vez,
si dhe nga e njejta Vez,,,,,,Nana Terez,
Flamurin Kuq e zi,Shqiponjen me dy krena,
sibolizon at c´ka me te vertet,,,, Jena,
Tosk edhe Geg,,Kosov e Shqipri,
bashkim moter vlla,mos ta nijn per kojshi,
katalik e mysliman,,ortodoks e bektashjan,
drenicak e shkupjan,,,,vlonjat e tropojan,
kejt qata njerz qe Shqiptojn kur flasin,
sduhet ta harrojn,,se kujna i perkasin,
Nana asht e tanve,,sesht vetem imja,
asht ma e buta,,po edhe ma trimja,
asht iLiria,,,,,me te drejta te plota,
qe shpejt do te njihet nga an e man bota,
pra mbeshtetu tek Un,,sikur Un te Ti,
pres qe tvi fizikisht??c´rendsi ka si vi??
Un jam ne mesin tuaj,,simbolizoj Bashkimin,
si arm per qellimin,,,e kam Vetbesimin,
un jam pasqyra,,dhe natyra vjen pas meje,
edhe pse shum nga ju mendojn qe kam lujt kreje,


Shitsi i Madh.
 
iLirjam bashk me vllaun 17 vjecar nga kosova,quhet SHqiptim aka ((albo´rhyme)) esht nga vendlinja e luftetarit te madh,, ADEM JASHARI,

me te zez,esht nga Un,dhe me te kuqe esht nga ((albo´rhyme))

Nij mburrje me plot Zemer..iLirjam Shqiptar,
nzemer mburrje plot Ilirjam Kosovar,
luftoj per tdrejtat tona..libri jon KANUNI,
sbesoj ne librat qe ka shkru tulifar majmuni,
ne bot takon ni pjes..te njofin per trimnesh
historia jon nuk lexohet nlibra fesh,
luftoj me padrejtsin..pse sperkrahet shqiptari
hajt mos ta nijn K,,,dost se ki me kan i pari,
mos ta nijn per kta qe po bajn keshe spo shohin,
na kejt i kem njoft po kta neve spo na njohin,
qishtu mbrOni ata..qe na futen mes perleshjes
a mos i ikni botht kur tvin orari ndeshjes
po i perTrijm ni pjes te tokav..edhe pse emni ndryshon
nprotokoll shtet I LIR,,armiqt i tmerron.

edhe kshtu vazhdon,,deri ne perfundim,
le ta sheh kejt bota,,kush asht trim mbi trimkjo asht lidhja,,,kuq e zi tosk e geg,
nihet dridhja kur gjinja dridhen nveg,
ky osht stili jon dost..gjithqka me trashegim
per ne dhe iLirin..nuk ka fund as mbarim..


Kjo asht shkru ne MSN.

ILYRIAN CARTEL
 
Kush Guxon Te Shikoj Kur Cartel'at Marshojn?
Fshiheni Si Pidha Se Krokodil'at Po Kalojn!!!
 
Erdha e hina..n'grup jo per rima..
Po gjeta vllazni..Trima..E Burrnor..
Si un..si ti...E si shum kushi qe do hi..
Falimners qe me pranut...Hala jam Qai djal i squt..
E kam Dashni..per ju..se ni ide na ka bashku..
Jena si binjak Siamez..t'lidhun me Trup..Menje..E Bes
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Stoli i trëndafilave

  Votat: 9 32.1%
 • 2-Papucet e gjyshes

  Votat: 9 32.1%
 • 3-Ndjesi Gruaje

  Votat: 3 10.7%
 • 4-Vjeshtë në shi.

  Votat: 2 7.1%
 • 5- "Udhëtar i jetës"

  Votat: 2 7.1%
 • 6-Elena.

  Votat: 3 10.7%
Back
Top