If it was told that you will die tomorrow?! - Nese ju thone se do te vdisni neser!

SunFIower

Don’t touch!
Do dergoja ca mesazhe lamtumire aty ku gjurmet e mija do mbesin gjithmone dhe nese ndonje dit do me kerkojne te ngrene shikimin lart.
Dhe sigurisht frymen e fundit ne prehrin e tim eti.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Vdekja eshte proqes qe nuk i iki dot.nuk eshte se nuk e mendoj vdekjen,por lutem te jem e pregaditur mir te dal para krijusit.
Dhe merzitem se do shkatrrohet jeta e familjarve..
Kshtuqe mir te jetoi deri ti mbush 75 me shum nuk nuk me pelqen.
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Nje teme shume reflektive dhe interesante, eshte me shume per te cuar te psikologjia.

Pyetja eshte e thjesht: pergjigja eshte e nderlikuar, duke u nisur nga fakti qe per shqiptaret vdekja, po ashtu sikurse edukata seksuale(jo seksi) eshte tabù.

Duhen ber pergatitjet paraprake nese shumica e mendojne cdo dite...do te thote, sigurimi per jeten, testamenti edhe gjera te tjera ligjore, ne menyre qe nese ke pasardhes mos te ken probleme me trashgimin tende.
E pra mendimi pare duhet te jet i llogjikuar edhe pike. E dime qe te gjithe 3 metra poshte do shkojme.
 

Endrra

VIP
V.I.P
Nje teme shume reflektive dhe interesante, eshte me shume per te cuar te psikologjia.

Pyetja eshte e thjesht: pergjigja eshte e nderlikuar, duke u nisur nga fakti qe per shqiptaret vdekja, po ashtu sikurse edukata seksuale(jo seksi) eshte tabù.

Duhen ber pergatitjet paraprake nese shumica e mendojne cdo dite...do te thote, sigurimi per jeten, testamenti edhe gjera te tjera ligjore, ne menyre qe nese ke pasardhes mos te ken probleme me trashgimin tende.
E pra mendimi pare duhet te jet i llogjikuar edhe pike. E dime qe te gjithe 3 metra poshte do shkojme.
Zemren e ke pike se pari per elekuencen e shqipes, drejtshkrimin e se fundi per mendimin e llogjikshem .
Po per keto na kishte marre malli .
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Zemren e ke pike se pari per elekuencen e shqipes, drejtshkrimin e se fundi per mendimin e llogjikshem .
Po per keto na kishte marre malli .
E di qe me do ???ne fakt gjithmone me ke dashur
 

Aleks30

Banned
Nuk e cova deri ne fund. Askush nuk e di se kur vjen casti fundit por, nese do e marre si te mirqene.....
Se di. Do kaloja castet e fundit me njerezit e mi te dashur. Do shkoja aty ku prehet ime më e do i keekoja serisht fajle. Nuk do lutesha qe zoti te me falte mekatet. Nuk Jam hipokrit.....
Se di. Kaq.
Kurre sme ka trembur vdekja. Me tremb vetem te qenit i pa zote te kujdesem per veten
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Zgjohu se te ka sjell babi buke lepurushi vogelush ?
Me ngaterron me Bellen ?
Se sdua ta prish temen, po bella ishte thjesht nje zjarr shkrepse....ti je gjithe stiva e druve flak ???
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
I have "seen" death few times... dhe po m'thoshte 1 sot si ka mundesi qe s'para e tregon si natyre.. I will embrace it anytime. E vetmja gje qe me shqeteson eshte si do dal para Zotit, por, HE is Forgiver!
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Te mendoj nje her ca te ha per dark se me ma mar urija pa vdekja po erdhi erdhi , ca te mendoj kot ajo njelloj do me mari. 😄😄😄

Por ajo qe thot soul ndodh qe ne nje moment te kalon gjith jeta qe ke jetuar qe ke kaluar te vin ne mendje shum fragmente shum detaja te kaluares qe do doje ti ndryshoje .Por sa her zgjohesh ne mengjes te jeper mundsia ti evitosh ato gabime apo ti realizosh ato gjera te cilat ne te kaluarente mbeten peng.. Nuk esht von asnje her..
 

NjeZePraneJush

Antarë i Respektuar
Vdekjes I kam trokitur shpeshhere tek dera por meqe kishte mungese elektriciteti, nuk ma hapi deren hermetike te sigurise….por ne qofte se ka ardhur korenti i momentit do te:

Do beja dashuri te cmendur me femren qe adhuroj e me pas do gjeja majen me te larte te nje mali e do leshohesha qiellit me nje kostum te vecante fluturimi……dhe nuk do ta hapja parashuten kurre.

Thone qe keshtu pershendesin shqiponjat vdekjen.
 
Top