If it was told that you will die tomorrow?! - Nese ju thone se do te vdisni neser!

SunFIower

Don’t touch!
Do dergoja ca mesazhe lamtumire aty ku gjurmet e mija do mbesin gjithmone dhe nese ndonje dit do me kerkojne te ngrene shikimin lart.
Dhe sigurisht frymen e fundit ne prehrin e tim eti.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Vdekja eshte proqes qe nuk i iki dot.nuk eshte se nuk e mendoj vdekjen,por lutem te jem e pregaditur mir te dal para krijusit.
Dhe merzitem se do shkatrrohet jeta e familjarve..
Kshtuqe mir te jetoi deri ti mbush 75 me shum nuk nuk me pelqen.
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Nje teme shume reflektive dhe interesante, eshte me shume per te cuar te psikologjia.

Pyetja eshte e thjesht: pergjigja eshte e nderlikuar, duke u nisur nga fakti qe per shqiptaret vdekja, po ashtu sikurse edukata seksuale(jo seksi) eshte tabù.

Duhen ber pergatitjet paraprake nese shumica e mendojne cdo dite...do te thote, sigurimi per jeten, testamenti edhe gjera te tjera ligjore, ne menyre qe nese ke pasardhes mos te ken probleme me trashgimin tende.
E pra mendimi pare duhet te jet i llogjikuar edhe pike. E dime qe te gjithe 3 metra poshte do shkojme.
 

Endrra

VIP
Nje teme shume reflektive dhe interesante, eshte me shume per te cuar te psikologjia.

Pyetja eshte e thjesht: pergjigja eshte e nderlikuar, duke u nisur nga fakti qe per shqiptaret vdekja, po ashtu sikurse edukata seksuale(jo seksi) eshte tabù.

Duhen ber pergatitjet paraprake nese shumica e mendojne cdo dite...do te thote, sigurimi per jeten, testamenti edhe gjera te tjera ligjore, ne menyre qe nese ke pasardhes mos te ken probleme me trashgimin tende.
E pra mendimi pare duhet te jet i llogjikuar edhe pike. E dime qe te gjithe 3 metra poshte do shkojme.
Zemren e ke pike se pari per elekuencen e shqipes, drejtshkrimin e se fundi per mendimin e llogjikshem .
Po per keto na kishte marre malli .
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Zemren e ke pike se pari per elekuencen e shqipes, drejtshkrimin e se fundi per mendimin e llogjikshem .
Po per keto na kishte marre malli .
E di qe me do ???ne fakt gjithmone me ke dashur
 

Aleks30

Banned
Nuk e cova deri ne fund. Askush nuk e di se kur vjen casti fundit por, nese do e marre si te mirqene.....
Se di. Do kaloja castet e fundit me njerezit e mi te dashur. Do shkoja aty ku prehet ime më e do i keekoja serisht fajle. Nuk do lutesha qe zoti te me falte mekatet. Nuk Jam hipokrit.....
Se di. Kaq.
Kurre sme ka trembur vdekja. Me tremb vetem te qenit i pa zote te kujdesem per veten
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Zgjohu se te ka sjell babi buke lepurushi vogelush ?
Me ngaterron me Bellen ?
Se sdua ta prish temen, po bella ishte thjesht nje zjarr shkrepse....ti je gjithe stiva e druve flak ???
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
I have "seen" death few times... dhe po m'thoshte 1 sot si ka mundesi qe s'para e tregon si natyre.. I will embrace it anytime. E vetmja gje qe me shqeteson eshte si do dal para Zotit, por, HE is Forgiver!
 
Top