• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

HIstoria e Pules.

Petrit101

Ta ka ta pu! ta kam me ti ba
Nji Mret ká bâ nji gostë. M' at gostë kishte urdhnue me pjekë do pula, e i tha rrogtarit me i bâ gadi. Rrogtarit tuj pjekë nisi me ja pasë kândja me e hanger; prandej muer nji koshë me uzdaj se Mreti nuk po e shifte. Kuer e qiti n' sofer, Mreti i tha:" Kû e ka tjetren koshë pula?" "Aj i tha: " Pulat janë me nji kâmë". Mreti i tha: "Mbas buket tash po dalim n' oborr me i pá a janë me nji kâmë, edhe mbas buket pulat ishin kenë tuj ndêjë si e kan adêt me nji kâmë perpjetë. Rrogtari i tha Mretit: "A i shef se janë me nji kâmë? " Mreti i bani pules: Ish!" e pula qiti tjetren kâmë e iku. Atë herë Mreti i tha rrogtarit: " A e shef me dy kâmë ?" Por rrogtari i tha: "Pse s' i ke ba edhe n' sofer: Ish!" Mreti qeshi e nuk i tha gja.

Rrok Zojzi
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Per zotin une katundar e fshatar, e rrit me pula, por qe e kan adet pulat me ndejt me nje kembe perpjete tash e mesova.

Rrno per me nigjue ka thon At Zef Pllumi ;)
 
Top