• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Friedrich Nietzsche

Passion

Banned
Moralizmi e çmoralizmi.
Parimi i pare:
Veprimet morale nuk mund te ekzistojne,e ato jane krejtesisht imagjinare.
Ato jo vetem qe nuk.mund te tregohen(krishterimi,e Kant e kan pranuar keye gje),por nuk jan as te mundshme.
Nga nje keqkuptim.psikollogjik shpiken nje gje e kundert me force shtytese,e besojne se kan pervijusr nje lloj tjeter forcasj te tilla.

Sipas vleresimit qe ka percaktuar ne pergjithesi kontrastin **moral-imoral**duhet thenr se ka vetem qëllime dhe akte imorale.

Parimi i dyte:
Gjithe ky dallim.mes morales edhe imorales niset nga pika e supozimit se po aq veprimet e morales edhe imorales jane akte qe vijne nga spontaneiteti i lire.
 

Passion

Banned
338

Filozofia ime sjell mendimin ngadhenjyes qe con ne shkaterrimin e c'do mynyre tjeter te menduari-ky eshte mendimi i madh edukativ;racat qe nuk e perballojne jane te denuara,ato qe e konsiderojne si nje perfitim shume te madh,jane zgjedhur per te dominuar.

Sjelle enkas per fv nga

Passion!
 

Passion

Banned
339

Per c'do lufte te madhe,duhet nje arme e re.
Cekici ;te shkaktosh nje vendim te tmerrshem,te vendosesh Evropen perballe rrjedhojave,nese vullneti i saj ''deshiron'' perendimin.

Ruhuni nga te beri mdioker.
Eshte me mire te vdesesh!

Enkas per fv
Passion!
 

Passion

Banned
340

Nje mentalitet dhe nje doktrine pesimiste,nje nihilizem i ekstazes,ne disa rrethana mund te jene te domosdoshme pikerisht per filozofin;
si edhe nje trysni e fuqishme,edhe njekohesisht nje cekic qe thyejne rracat e degjeneruara,dhe ato qe po vdesin duke i hequr qafe,prej ku hapet rruga drejt nje rendi te ri jete,ose i frymezojne deshiren per fundin e asaj qe eshte degjeneruar edhe prishur.

Enkas per fv
Passion!
 
Top