Forza Inter

Titulli: Forza Inter

Adriano rrezikonte te denohej 2 ndeshje por gjykata sportive i jep te drejte adrianos pra goli eshte shume i rregullt,sepse topin para e godet me koke pastaj me dore.
FORCA INTER
 
Titulli: Forza Inter

kush na ka inat na marr te keqen neve e dhe interit
pse nuk e pranoni si gjith sportistet se INTER esht skuadra me fort
gjithsesi FORZA INTER PER SEMPRE
 
kush na ka inat na marr te keqen neve e dhe interit
pse nuk e pranoni si gjith sportistet se INTER esht skuadra me fort
gjithsesi FORZA INTER PER SEMPRE

Besoj se ke mendu vetem per kampionatin italian
Perndryshe gabohesh. Bile shume.. :D
 
Titulli: Forza Inter

Cucciu dhe 1-0
Balo dhe 2-1
Forza INTER
 

Attachments

 • 113824.jpg
  113824.jpg
  45.3 KB · Shikime: 65
 • 113834.jpg
  113834.jpg
  51.1 KB · Shikime: 74
Titulli: Forza Inter

24/02/2009 ora 20e45
 

Attachments

 • 113872-500.jpg
  113872-500.jpg
  62.8 KB · Shikime: 75
forza RRRRRRRRROOOOOOOOOOOMMMMMMMMMMMMAAAAAA.....................................................................................
 
Inte rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr gjithmon inter
 
interrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr championnnnnnnnnnnnnn....:D:D:D:D:D:D:D:D....
 
Titulli: Forza Inter

na tregoni se si mund ta shohim neshjen sonte juventus-inter,bani q'mosen ju qe dini me u marre me internet.
faleminderit.
 
Titulli: Forza Inter

Juve....juve....juuuuuuuvvvvvvvvvveeeeeee........

na gjeni naj sito me pa neshjen,jepni vetes ju qe dini se si villen neshjet:brrr
 
Titulli: Forza Inter

Juventus bota , milan rrota , Inter karrota :D

Juventus.jpg
 

Attachments

 • Juventus.jpg
  Juventus.jpg
  9.7 KB · Shikime: 0
Titulli: Forza Inter

Juve ndëshkon kampionin 2-1

Felipe Melo e Giorgio Chiellini festojnë golin e parë. Supersfida evropiane këtë fundjavë zuri vend në Stadiumin Olimpik të Torinos, ku janë ndeshur skuadra më e trofeshme në Itali- Juventus, dhe skuadra që po dominon futbollin italian në vitet e fundit- Inter.

Përballja ndërmjet dy rivalëve të përjetshëm në Serie A përfundoi me fitoren e Zonjës së Vjetër me rezultat prej 2-1.

Pjesa e parë

Fraksioni i parë i ndeshjes filloi vrullshëm, sidomos nga skuadra vendase, e cila ishte më dominuese duke kërkuar golin e avantazhit.

Bianconerët ia arritën qëllimit të tyre në minutën e 21-të, kur pas një krosimi të Diegos nga gjuajtja e lirë, më së miri u gjet braziliani tjetër, Felipe Melo, i cili e mposhti me kokë portierin Julio Cesar.

Mirëpo nuk kaloi shumë kohë, dhe zikaltrit barazuan rezultatin. Ishte sulmuesi kamerunas Samuel Eto’o, lojtari i cili barazoi shifrat (27’) duke mposhtur me kokë portierin Buffon, pas krosimit të Dejan Stankovic.

Me këtë rezultat skuadrat shkuan në pushim, pasi që deri në fund të 45 minutëshit të parë nuk u shënua gol tjetër, duke qenë se u ngadalësua ritmi i lojës.

Pjesa e dytë

Sikurse në pjesën e parë ashtu edhe në fillimin e gjysmës së dytë, Zonja e Vjetur u tregua skuadër më kërkuese ndaj golit, me ç’rast vendasit u treguan sërish efikas.

Pas një goditje të Momo Sissokos drejt portës kundërshtare, portieri Cesar mbrojti tentativën e mesfushorit juventin, mirëpo topi u kthye te Claudio Marchisio, i cili pas një superderpërtimi shënoi golin e dytë për bardhezinjtë (58’), i cili rezultoi të ishte goli i fitores.

Kah fundi i ndeshjes (87’), pas një zënke ndërmjet lojtarëve, Felipe Melo u përjashtua me kartonin e dytë të verdhë, megjithatë në minutat e mbetura mysafirët nuk ndryshuan asgjë.

Pas kësaj fitoreje, Juventusi mban vendin e tretë në tabelë, por tani ka ngushtuar diferencën në pesë pikë me liderin Inter.

Nga ana tjetër, Milani tani është vetëm katër pikë pas Nerazzurëve dhe gara për titull mbetet e hapur për të tria skuadrat e mëdha italiane.
 
Redaktimi i fundit:
Titulli: Forza Inter

Ka kan hup INTERISTAT forca INTER
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Stoli i trëndafilave

  Votat: 3 23.1%
 • 2-Papucet e gjyshes

  Votat: 5 38.5%
 • 3-Ndjesi Gruaje

  Votat: 1 7.7%
 • 4-Vjeshtë në shi.

  Votat: 1 7.7%
 • 5- "Udhëtar i jetës"

  Votat: 2 15.4%
 • 6-Elena.

  Votat: 1 7.7%
Back
Top