• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Feja ndihmon për vetëkontroll

Monique

Staf në FV.AL
Mua me thane njehere “ti do djegur ne turre te druve” vetem pse thashë një mendim timin ndryshe
Dhe ai qe ma tha mbahej si besimtari me calm qe kisha lexuar....
Mu desh te shof ne Google çfarë vdekje do me priste lol
E mi mire mos bej kshu...sdo zesh vend me varre me gjera, do jesh pluhur ne hapsire :p
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Kush te ka kerku keshilla o Cen? Me thuaj te ja jap dhe une nja dy keshilla :p
Behu serioze njehere kur me citon . Se perndryshe bie edhe une ne testin e vetekontrollimit nga personi yt qe shfaqesh ne forum me karakterin tend !
E kape ?
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Behu serioze njehere kur me citon . Se perndryshe bie edhe une ne testin e vetekontrollimit nga personi yt qe shfaqesh ne forum me karakterin tend !
E kape ?
ik o cen se nuk ka ec teknollogjia der aty qe te dal nga tastjera e te te rraf der sa te kerkosh falje per budalliqet qe thua
 
Mua me thane njehere “ti do djegur ne turre te druve” vetem pse thashë një mendim timin ndryshe
Dhe ai qe ma tha mbahej si besimtari me calm qe kisha lexuar....
Mu desh te shof ne Google çfarë vdekje do me priste lol
Daisy Jean D'Arc 😂
Megjithate te tjeret te japin mundesine te jesh e lidhur ne një hu dhe te te gjuajne me gure.
Ke mundesine e zgjedhjes 😋
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Gabimi me i madh qe njeriu ben është Pergjithesimi! Kur pergjithson besimtari ofendon pabesimtaret, pabesimtaret besimtarin, qytetari katundarin, vendaliu jabanxhit, vrazhdesia vret butesine, e me radhe e me radhe!
Fatkeqesisht kete pashe dhe ne kete teme. Plus akoma nuk kuptoj ca ka me debatu 😂.
 

Monique

Staf në FV.AL
Gabimi me i madh qe njeriu ben është Pergjithesimi! Kur pergjithson besimtari ofendon pabesimtaret, pabesimtaret besimtarin, qytetari katundarin, vendaliu jabanxhit, vrazhdesia vret butesine, e me radhe e me radhe!
Fatkeqesisht kete pashe dhe ne kete teme. Plus akoma nuk kuptoj ca ka me debatu 😂.
Shkembim idesh , se debat ska :)
 
Gabimi me i madh qe njeriu ben është Pergjithesimi! Kur pergjithson besimtari ofendon pabesimtaret, pabesimtaret besimtarin, qytetari katundarin, vendaliu jabanxhit, vrazhdesia vret butesine, e me radhe e me radhe!
Fatkeqesisht kete pashe dhe ne kete teme. Plus akoma nuk kuptoj ca ka me debatu 😂.
Une mendoj se jo ç'do kush është besimtar
disa njeres ne emer te besimit te tyre kan dal nga shinat... elvis naci me pelqen
si llogjikon! por keta qe lexoj ketu sikur nuk me bindin, duken djallezor tamam si ne jo besimtaret, ky është mendimi im qe kam kriju
 

Ivy

IMPOSSIBLE??? The word itself says “I’M POSSIBLE “
Une mendoj se jo ç'do kush është besimtar
disa njeres ne emer te besimit te tyre kan dal nga shinat... elvis naci me pelqen
si llogjikon! por keta qe lexoj ketu sikur nuk me bindin, duken djallezor tamam si ne jo besimtaret, ky është mendimi im qe kam kriju
Cdo njeri është besimtar ne fene e vete.
Nese feja është një perkufizim egzakte dhe një kornize e pacenueshme ,le te digjen gjithe mekataret e djallezoret atehere.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Une mendoj se jo ç'do kush është besimtar
disa njeres ne emer te besimit te tyre kan dal nga shinat... elvis naci me pelqen
si llogjikon! por keta qe lexoj ketu sikur nuk me bindin, duken djallezor tamam si ne jo besimtaret, ky është mendimi im qe kam kriju
patjeter qe ka njerez qe fene e kane lexu jo ashtu sic është, nder ta dhe ata qe kane shku duke luftu ne Siri ta zeme. po kush tha qe jo besimtaret jane djallzor iher? 😅 Krejt njerezit pa perjashtime jane plot gabime. kush me shume e kush me pak. Une i perkas fese muslimane. e praktikoj ama kam be gabime sa t'dush. A jam djallzore?! Tobe stagfirullah.

Nejse. Feja ne fakt është dhe duhet te jete keshille, e bute, e ngrohte per njeriun. Te supozohet qe te t'beje njeri me te mire. Dhe mendoj se po. Ka me mijera raste ku nepermjet fese njerezik kane braktis me 100ndra vese te keqia.
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Une mendoj se jo ç'do kush është besimtar
disa njeres ne emer te besimit te tyre kan dal nga shinat... elvis naci me pelqen
si llogjikon! por keta qe lexoj ketu sikur nuk me bindin, duken djallezor tamam si ne jo besimtaret, ky është mendimi im qe kam kriju
fol per vete ti lover
Une jam e padjallezuar lol
 
patjeter qe ka njerez qe fene e kane lexu jo ashtu sic është, nder ta dhe ata qe kane shku duke luftu ne Siri ta zeme. po kush tha qe jo besimtaret jane djallzor iher? 😅 Krejt njerezit pa perjashtime jane plot gabime. kush me shume e kush me pak. Une i perkas fese muslimane. e praktikoj ama kam be gabime sa t'dush. A jam djallzore?! Tobe stagfirullah.

Nejse. Feja ne fakt është dhe duhet te jete keshille, e bute, e ngrohte per njeriun. Te supozohet qe te t'beje njeri me te mire. Dhe mendoj se po. Ka me mijera raste ku nepermjet fese njerezik kane braktis me 100ndra vese te keqia.
Ke shpetu o soli se nuk ke burrin ekstremist lol
se kishe pa gazep me sy per ato gabimet lol
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Ke shpetu o soli se nuk ke burrin ekstremist lol
se kishe pa gazep me sy per ato gabimet lol
😂😂🤣
Ketu është e bukura fese. I japim llogari vec Zotit. 😎
p.s. pse lidhet cdo gje me burrin. 😂 gabim quhet dhe vjedhja :p
 
😂😂🤣
Ketu është e bukura fese. I japim llogari vec Zotit. 😎
p.s. pse lidhet cdo gje me burrin. 😂 gabim quhet dhe vjedhja :p
Sinqerisht nuk di kujt muslimani ti besoj
te gjithe kan teorin e vet... kam ndjek ligjeratat e elvisit, pastaj te fv sikur sme dalin llogarit mire
 
fol per vete ti lover
Une jam e padjallezuar lol
Une e kam prenotu vendin tim
dhe sjam pishman se kam jetu dhe jetoj si dua
per te vjedh skam vjedh
njeri skam vra mbase me naj cep parajse do me cojn edhe mu :p
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Une e kam prenotu vendin tim
dhe sjam pishman se kam jetu dhe jetoj si dua
per te vjedh skam vjedh
njeri skam vra mbase me naj cep parajse do me cojn edhe mu :p
Me pelqen pozitiviteti qe ke :p
Ne ate krah fli ti qe do shkosh ne parajse lol
Parajsa dhe Ferri Jane ketu ne toke I jetojme everyday!
 
Me pelqen pozitiviteti qe ke :p
Ne ate krah fli ti qe do shkosh ne parajse lol
Parajsa dhe Ferri Jane ketu ne toke I jetojme everyday!
Une fle nga te gjitha krahet... aq rehat fle nganjehere sa meduket si parajs lol
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Sinqerisht nuk di kujt muslimani ti besoj
te gjithe kan teorin e vet... kam ndjek ligjeratat e elvisit, pastaj te fv sikur sme dalin llogarit mire
Ndiq ate qe ti ndihesh mire! Visi Fjalen e Zotit percjell dhe patjeter është shume here me i sakte se besimtaret e thjeshte sipas meje. Dhe une prej teologeve e kam marre fene ne fillim. nder ta dhe Visi. Pastaj duke lexu vete.
 

Frank

Kansas City Shuffle.
patjeter qe ka njerez qe fene e kane lexu jo ashtu sic është, nder ta dhe ata qe kane shku duke luftu ne Siri ta zeme. po kush tha qe jo besimtaret jane djallzor iher? 😅 Krejt njerezit pa perjashtime jane plot gabime. kush me shume e kush me pak. Une i perkas fese muslimane. e praktikoj ama kam be gabime sa t'dush. A jam djallzore?! Tobe stagfirullah.

Nejse. Feja ne fakt është dhe duhet te jete keshille, e bute, e ngrohte per njeriun. Te supozohet qe te t'beje njeri me te mire. Dhe mendoj se po. Ka me mijera raste ku nepermjet fese njerezik kane braktis me 100ndra vese te keqia.
I agree.
Sidomos ke veset, një periudhe qe fillova te besoj harrova alkolin, duhanin dhe femrat, mire qe zgjati vetem një dite!
 

Vinjol

Status offline...... KÇK
Titulli: Feja ndihmon për vetëkontroll

Pytje po ata kamikazet sa vetekontroll kane??

Une psh kam shume autokontroll dhe nuk cedoj kurre ne debat....por sjam fetare .
Nuk mendoni se kjo me se shumti ka te bej me llogjiken e shendosh sesa fene ne vetvete?

Jam totalisht dakort qe Feja te ndihmon ne vetkontroll

Kamikazet mund te jene Islamike.ortodokse.katolike,bektashinj.Budiste,Ateiste

Kohet e fundit kane qene Islamike......

Ose mendohet qe kane qene islamik

Personalisht nuk e besoj kete gje dhe a e dini perse
Sepse fjala Islam ne gjuhen Arabe do te thoje paqe...
Por nuk jane te gjithe njerezit njisoj ne jete

Nji besues i Islamit kurre nuk da behesh nji kamikaz
nese beson me zemer e me shpirt ne Islam NE ALLAH dhe ne kur`an

Ekziston nji SUre ne kuran qe quhet El-Kafirun
qe ne nji ajet te saj thuhet

Likum dikum ve lije din << me falni se sdi ta shkruaj arabisht >>

qe do te te thoje Gjithsekush ka fene e vete

Une çfarë Besimi kam ???? Jam me nene Ortodokse e me baba Mysliman

Por mbi te gjitha Jam Shqipetar e pastaj MUsliman............

Ne cilindo liber te zbritur Nga zoti

Ne asnji nga keta Nuk thuhet Vrite tjetrin
ne asnji nuk thuhet kryeni pedofili
ne asnji nuk thuhet vidhni
ne asnji nuk thuhet Prostituoni
Ne asnji nuk thuhet asnji edhe nji ves i keq qe ne na duhet ta Perdorim ne jeten e perditshme

Keshtu qe normalisht Nuk keni pse te quani kamikaz nji Islamik,Ortodoks,Krishter,bektashi ose budist te
Devotshem

Quhen kamikaz terrorist etj etj
ata qe mbahen besimtare por bejne te kunderten

Per mua Personalisht PO Feja është Vetekontroll!!!!!!!!!!!!!

Por sot po keq interpretohet
 
Top