Donald Lu apel shqiptarëve: Bëjeni zërin tuaj të dëgjohet, votoni

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Donald Lu apel shqiptarëve: Bëjeni zërin tuaj të dëgjohet, votoni
648889__SyF3MR2XZ.jpegAmbasadori amerikan në vendin tonë, Donald Lu u ka dërguar një mesazh qytetarëve shqiptarë, të cilët votojnë sot në zgjedhjet parlamentare.

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të ambasadës amerikane Donald Lu ka njoftuar se ambasada ka 34 ekipe vëzhguesish në terren për këto zgjedhje dhe mbështet 540 ekipe të tjera dhe ka nxitur qytetarët të marrin pjesë në votim.

“Urimet më të mira për shqiptarët sot, teksa ushtrojnë të drejtën e tyre themelore demokratike për të votuar. Ne kemi nderin të kemi 34 ekipe të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara, të cilët do të vëzhgojnë votimin dhe numërimin në të gjithë vendin.

USAID do të mbështesë edhe 540 ekipe të tjera vëzhguese vendore të shoqërisë civile kudo në Shqipëri. Zgjedhjet janë një festë për demokracinë! Bëjeni zërin tuaj të dëgjohet! Votoni”, shkruan ambasadori Lu.

(gazeta-Shqip.com)
 
Back
Top