• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Disa thenie per korrektesine

braziljania

Anëtar i Nderuar
Korrektësia tregon vlerat e vërteta te një njeriu dhe kulturën e fituar nga tradita familjare,por dhe respektin qe ka një person për personat e tjerë qe e rrethojnë dhe me te cilët komunikon.

-Njeriu pa korrektësi si kafsha e egër ne pyllin e dendur.

-Korrektësia e një njeriu,rrite vlerat e vërteta qe ka ai dhe mungesa e korrektësisë tregon mungesën e kulturës se tij.

-Nëse do ta vlerësosh një njeri vlerësimi fillon nga korrektësia qe ai ka ne raport me ty dhe me te tjerë, atëherë mund te behet një shok i mire nesër për ty.

-Njeriu pa korrektësi si pema pa fruta.

-Te jesh korrekt do te thotë te jesh njeri.

-Moskorrektësia është fryti i njerëzve pa vlera.

-Rregulli numër një qe e karakterizon dhe e vlerëson njeriun njeri është korrektësia,pastaj vine te tjerat ne rralle.

-Moskorrektësia frutë i gënjeshtrës dhe i mashtrimit.

-Ai njeri qe është korrekt ,ka te gjitha virtytet e një njeriu me vlera te larta.

-Korrektësia baras me njeri,moskorrektësia baras me çdo gjë tjetër ,veç me njeri jo.

-Nëse dita fillon me korrektësi ,ai njeri është gjithnjë i gëzuar me punën e tij.

-Te jesh korrekt gëzon respektin e një mase te madhe njerëzish.

-Tek ata njerëz qe janë korrekt,shejtani thyen hundët,sepse nuk mund te depërtoje tek ata për t’i bërë për vete.

-Moskorrektësia arma me e mire ne duart e shejtanit,per te prishur trurin njerëzor.

-Tek njeriu mokorrekt jetojnë te gjitha te zezat,mos sinqeriteti,gënjeshtra,tradhtia,vjellja e mashtrimi.

-Lum ai njeri qe lind me një shpirt korrekt ne ketë jete,sepse dhe parajsa e tija është për jete.

-Korrektësia është një virtyt i veçante ,qe e dallon njeriun nga speciet e tjera mbi toke.

-Korrektësia e ndan njeriun nga bota shtazore.

-Korrektësia është gjeja me hyjnore ne shpirtin e njeriut.

-Tek njeriu korrekt te gjithë kane besim, duke i besuar çdo fjale qe ai thotë dhe ka vend kudo për te.Shkruar nga Luigj Shkodrani.
 
Top