Cigarja dhe alkooli

SHIU

Antar Aktiv
Keto spara me terheqin .... Ndonji tek splif po
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
cigaren e ha fare..............pi marlboro te bardhe dhe pi 1 pakete ne dite............alkolin jo te them te ver8 ralle here.......preferoj bayleys(sdi si shkruhet dreqi:p)...........barin e kam provu se mohoj po para 4 vjetesh e as qe me kujtohet si jam ndjere.........

futi i bar tjeter te vije kujtesa
 

Lucignolo

Stafi Teknik
Cigaren e pi edhe alkolin po kete te fundit jo perdit !
Cigaren e pi PHILIP MORRIS kurse alkol kur ma jep truni vetem vecchia romagna asgjo tjeter !! Kurse hashash pfff nej her e kam provu po jo per ta pi rregullisht u bo ja 4 vjet qe sja nigjoj eren


Me pull apo pa pull e pin cigaren??? ndrroje iher konjakun mer daj merr konjak skenderbeu se esht i papam ske ce do vecchia romagna:D
 

Gjermoni

Antar Internacional
Cfare raporti keni me pijen a pini vazhdimisht dhe rregullisht ?

Te dashur forumista teksa po pi nje birr momentaisht me lindi pyetja sa pini ju edhe a pini pa limit ne cdo okazion ? Cfare varesie keni ndaj alkolit ?
 

Ado

FISEBILIL-LAH
ka koh qe spi :p :D
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Une e perdore birren pothuaj se cdo dite. Kam nje stile qe e perdore vazhdimisht gjate pirjes se birres. Kurr nuk e perdore stilin e njeriut per te pire birre por pi birre si kafshet ( te ne i themi si gjaja). :ciaoo::ciaoo:
 

sensuu

sweet
V.I.P
jo,nuk pi fare..........ka pas ca kohe qe pata fillu te pija,po shyqyr e lash se u bera pijanece e rregullt :p
 

Gjermoni

Antar Internacional
Po birra eshte freski edhe pasterti Gjermonet prandaj spysin se birra te man gjall prandaj pin shpesh si ruset qe bohen na 3 metrra secili :D
 

BoSjA

RrUgAcJa_E_VoGeL
Cigare kam pas pire per 4 vjete qe as vete se di sa...mbaja nga 2-3 paketa ne çante por ka 6 muaj e kame lene dhe nuk me bie mendja se ka duhan!Ndersa alkol pi pak nga te gjitha...
 

Gabriela

Sweet like icecream
Cigareeeeeeee? :canna:me llulle
Dua ta lej, por ajo si per dreq s'me len mua LOL
Alkol? Ndonje birre vetem kur ben shume vape :D:D:D:D
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
hah un si pijanec i forumit si dashamires i cigares hashashit dhe plurit te bardhe jap dorheqjen nuk pi me as nje gje i kam lene te gjitha fale nje personi jeta ime po ndryshon :) dhe nji ndeshje te fundit kam per vit te ri me gjermonin aty do pi po qe sot e tutje eri eshte qetesuar do shes dhe pistoleten do behem cun per shpi :)
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Cigaren nuk e pi...Njehere qe provova te tymos nje cigare femrash ngjyre roze dhe me shije vanilje,mire qe nuk dija por u bera fiksim nje jave rrjesht se me mban ere te keqe goja.Ore e minut ne banjo per te lare dhembet,ose karamele per te hequr shijen.Te mendosh qe as nuk e kalova poshte tymin.Nuk kuptoj as se çfare kenaqesie ndjehet te tymosesh.
Ndersa per alkoolin ndryshon puna.Vdes per vere,sidomos ate te kuqen.E pi shume fare..Gjitheashtu dhe birren apo mixe te ndryshme kur dilet.
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Une cigaren nuk e pi kam provuar ta pi po sma pranon trupi nis e kollitem pa qene nevoja ta coj tymin ne mushkuri as vete se di pse.Alkol pi me raste kur dal me shoket ndonje birre ose kur jam ne shtepi ne ndonje dark po rekordin e kam bere kete vere tek nje dasem:kercim::kercim:.
 

Adrenalina

GoC TiR0né
Qe te dyja i pi...
Mundohem mos ta tejkaloj, sidomos me alkolin se kur filloj dhe me pelqen shoqeria pi deri sa mos te me mbajn me kembet :D Kurse cigare pi nja tre a kater paketa ne jave ;)
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
Cigaren nuk e pi...Njehere qe provova te tymos nje cigare femrash ngjyre roze dhe me shije vanilje,mire qe nuk dija por u bera fiksim nje jave rrjesht se me mban ere te keqe goja.Ore e minut ne banjo per te lare dhembet,ose karamele per te hequr shijen.Te mendosh qe as nuk e kalova poshte tymin.Nuk kuptoj as se çfare kenaqesie ndjehet te tymosesh.
Ndersa per alkoolin ndryshon puna.Vdes per vere,sidomos ate te kuqen.E pi shume fare..Gjitheashtu dhe birren apo mixe te ndryshme kur dilet.

cigaren se hake eee ....alkoli te pelqeka eeee .... bianka je deh noj her me qafsh ? :p
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
cigaren se hake eee ....alkoli te pelqeka eeee .... bianka je deh noj her me qafsh ? :p

Jo...Asnjehere.Kane provuar te me dehin e kane perfunduar te dehur ata qe filluan lojen.:D :D :D
Nje dite provova te dehesha me tekila,por as ajo s'me beri gje.Se ndjeva fare...:D
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin

Jo...Asnjehere.Kane provuar te me dehin e kane perfunduar te dehur ata qe filluan lojen.:D :D :D
Nje dite provova te dehesha me tekila,por as ajo s'me beri gje.Se ndjeva fare...:D

hahahahah....ty qe ste ze pija !!!! mah me duket cudi ...te te shikosh keshtu esull dukesh sikur già te ka zen :p
 

krutonja

Anëtar Aktiv
Nje teke raki te ben mire per zemren! Ose me mire, nje gote vere e kuqe ne dite te ben shume mire per presionin e gjakut.
Njeriu e ndjen edhe vete qe sikur hapen kapilaret ne momentin kur kjo sasi alkooli te rreshqet me shpejtesi nga ezofagu. D
he keto qe po shkruaj nuk jane spekulime, por fakte te vertetuara nga profesore te Harvard.

Alkooli, si cdo gje tjeter, te ben keq per shendetin, dhe per melcine me saktesisht, kur njeriu e pin si i babezitur, dhe jo kur pihet ne sasi te vogla.

Ai studimi nga profesoret e Harvard thote qe jeta mund te te zgjatet 4-5 vite nqs nje i rritur pi 1/2-1 gote vere te kuqe cdo mbasdite.
 

krutonja

Anëtar Aktiv
Cigaren nuk e pi...Njehere qe provova te tymos nje cigare femrash ngjyre roze dhe me shije vanilje,mire qe nuk dija por u bera fiksim nje jave rrjesht se me mban ere te keqe goja.Ore e minut ne banjo per te lare dhembet,ose karamele per te hequr shijen.Te mendosh qe as nuk e kalova poshte tymin.Nuk kuptoj as se çfare kenaqesie ndjehet te tymosesh.
Ndersa per alkoolin ndryshon puna.Vdes per vere,sidomos ate te kuqen.E pi shume fare..Gjitheashtu dhe birren apo mixe te ndryshme kur dilet.

Duhet te mesohesh me hookah ne fillim. :D Eshte ne mos gaboj vetem 5% duhan, 95% tjeter vjen avull nga uji...mua as ajo nuk me pelqen.
 

Dëbora

Prizrenase
Qe te dyja jane te demshme per shendetin dhe fatebardhesisht nuk i konsumos asnjeren nga keto ....
por me vjen shume keq qe jam e detyrume te rri aty ku konsumohet duhani dhe me kete rast me demtojne te tjeret ne njefare menyre (kur eshte ambienti i mbyllur ).:confused:
 

bella

Anëtar i Nderuar
I kam lene te dyja :D.....Cigaren po se e pija shume...alkoolin si nje vajze e mire, pi atehere kur duhet :p
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Jo...Asnjehere.Kane provuar te me dehin e kane perfunduar te dehur ata qe filluan lojen.:D :D :D
Nje dite provova te dehesha me tekila,por as ajo s'me beri gje.Se ndjeva fare...:D

E mo je formula e alkoolit ti apo vet alkooli qe te terhjek deri ne dehje :puthdore::puthdore::puthdore:Une pi edhe duhanin edhe alkoolin me mase deri aty ku behem qejfli :dong::kercim: pastaj drejt e ne shtrat :gjujpeshk:
 

zhandark

Anëtar i ri
pini pini cigare ..ska shku njeri me pa tek spitalet ata qe i ka zene halli nga pirja e duhanit ..si kini pa ata sdine ca me i bo kancereve t e ,ezofagut ,mushkerive e shume te tjera qe ska nevoje ti them une ,,.vazhdoni pini cigare se do tju shtohen ditet e jetes
 
Top