Cigarja dhe alkooli

Brigadieri

tifoz i cmendur i INTERIT
jane dy gjera qe demtojne rende shendeti tuaj.
a konsumoni cigare dhe alkol? nqs po na tregoni rreth tyre se cfare llojesh konsumoni nqs jo mos e filloni ok
po tregoj dicka rreth cigares por besoj qe e dini te gjithe
"shkon njeri per te blere cigare dhe ne etikete lexonte qe duhani shkakton kancer dhe i kerkon shiteses qe ti jap nje paket tjeter por atje lexonte qe duhani shkakton impotenc dhe ai thote ( me jep ate me kancer)
cigaren e pi marlboro pa pull kurse alkol pij jack daniels.
tabi eshte radha juaj.

me falni po hashash ose droga te tjera keni konsumuar, nqs po si jeni ndjere?
 
Redaktimi i fundit:
jane dy gjera qe demtojne rende shendeti tuaj.
a konsumoni cigare dhe alkol? nqs po na tregoni rreth tyre se cfare llojesh konsumoni nqs jo mos e filloni ok
po tregoj dicka rreth cigares por besoj qe e dini te gjithe
"shkon njeri per te blere cigare dhe ne etikete lexonte qe duhani shkakton kancer dhe i kerkon shiteses qe ti jap nje paket tjeter por atje lexonte qe duhani shkakton impotenc dhe ai thote ( me jep ate me kancer)
cigaren e pi marlboro pa pull kurse alkol pij jack daniels.
tabi eshte radha juaj.

me falni po hashash ose droga te tjera keni konsumuar, nqs po si jeni ndjere?

loooooooooooool une pi cigare winston dhe kur marr pakete marr ate qe lexon pirja e duhanit demton grate shtatzena :D
alkool me raste me teper vere
 

njoni

llahtaria vete
Cigaren e pi (ves i keq) kurse alkolin nuk e pi. Tani kur jam me shoqeri normale qe kthehen nja 2 birra, po alkol sade sme shkon ne mendje.

Edhe cigaren dua ta le, po a merr vesh koka!
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Shyqyr Zotit as cigaren e as Alkoolin :)
 

sec_l

NJERI I THJESHT
Cigaren po e po e kam si te dashur se lej dot per momentin pi CAMEL , alkol te ndryshme me e preferuara eshte Tequila me krimb mren qe mbahet si me e mira , pastaj vodka redbull etj sa per droga kam pir kur kam qen ne shqiperi kur u mlidhnim neper festa per qef kurse ketu ku jetoj sme ka ren rasto ta provoj e sdu ta provoj me dalin alkoli e cigarja qe pi ne te tjerat kom mongut ;)

Me `pak fjal pi alkol e cigare por normal per festa e gllata jo se jam perdorues alkoli i perditshem .
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
Cigaren e Pi "AurA" e kam t`shpyrtit nuk muj me lon kom tentu po :S spo muj
Alcoolin e kom konsumoj Sidomos Birrat shum tash jo nuk e konsumoj ...
Drog.Hmm...lloj marijuane e kom provu njo 2 a 3 her (kom bo mekat t`madh)
mu ndi jom ndi per veti muj me thon shum palidhje se gjith kohen tu kshyr
me bo tripa hajgare qe skan kuptim veq me kshyr mu bo kishe jom n`trip
aj sen ish palidhje e kom kuptu ...Po thjesht dikush qe se ka nis haala as njonen prej ktynee lirisht mos t`ja nis hiq as njones as Duhan As Alcool as Drog :S:(
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
As njeren as tjetren (me ndonje rast nje got vere te mire ;) )

Super qenke ti .....se per LoverBoy ishte e ditur per Alcool dhe Drog :D:D e per duhan nuk di :p
 

alfonci

Veri investigatio
alkolin e perdore por ne raste te vecanta dhe me limite, ndersa per duhanin as qe me ka shkuar nder mend ndonjehere. Thjeshte s'me shijon, sme pelqen.

Alkoli per mbremje dhe raste argetimi eshte miku im me i ngushte, por te pish per mua do te thote ta shijosh ate por asesi te kalosh limitet.
 

metiboy

G-lan-G
duhanin e perdori e sdi qysh oshte pa to e konsumoj
marlboro-light.jpg


e per alkohol po veq qe alkoholin pa cigare jo
 

METi

-=EdoLorEli=-
jo nuk pi as duhan as alkool, drog edhe ma hiç. Po të kisha mundësi do t'i zhdukja nga faqja e dheut që të dyja.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Cigare spara tymos e ndonjehere alkol me rraste tani....
 

Analistja

Anëtar i ri
Cigaren e pij. Ne fillim e kam pire slims pastaj firs dhe ne fund marlboro te bardhe. tani e pij perseri slims sepse e lashe nje vit por vesi mbetet ves dhe e kam filluar prap. Kurse alkol preferoj shume veren si te kuqe ashtu edhe te bardhe dhe nganjehere edhe birra me pelqen
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Sikur me duket bota shume e vranet pa alkool dhe pa tymosur dicka.

Nuk jam alkoolist, por nuk i kam frike. Duhanin e kam nisur direkt pasi lashe futbollin dhe e di qe eshte shume e lehte ta lesh, une psh e kam bere qindra here lol
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Sikur me duket bota shume e vranet pa alkool dhe pa tymosur dicka.

Nuk jam alkoolist, por nuk i kam frike. Duhanin e kam nisur direkt pasi lashe futbollin dhe e di qe eshte shume e lehte ta lesh, une psh e kam bere qindra here lol

e lehte fare mo ta lesh, ja une e lash pshmb...po mund dhe ta filloje nuk eshte e thene :D
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Kam kohe qe nuk e ndez nje cigare ,nuk ben per femren ,alkoolin pastaj me raste e konsumoj ,kenaqem edhe pa konsumuar keto (meqe disa mendojne se po nuk pive dhe tymose nuk kenaqesh).
Drogen pastaj, eren ja kam ndjere, eshte kaq e shpifur ,nuk kam qene aq kurioze sa per ta provuar.
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
nuk i perdori jo kurr, asnjo nuk kto dy gjona...njerz qe perdorin alkohol beh nuk m'pengojn, mjafton mos mu pij kshtu komplet...ata qe pijn duhan mkallin kejt pej nervozes, m'pengon teper era, osht shum e rond...bile bile disa pisa kur vrejn qe po t'pengon tymi ta fryjn aty bash afer teje:mad:...me ni fjal nqs ni krijes don me mu afru le t'dizinfektohet mir niher pej tymit t'duhanit dhe perseris (sikur n'forumin e vjeter) qe nqs dikush don me myt veten le t'varet, ni plumb n'zemer o ku pe di un.....ska nevoj mu shkatrru kshtu dalngadal...
 
Redaktimi i fundit:

DeviL

Is Not Here…
Cigaren e pi edhe alkolin po kete te fundit jo perdit !
Cigaren e pi PHILIP MORRIS kurse alkol kur ma jep truni vetem vecchia romagna asgjo tjeter !! Kurse hashash pfff nej her e kam provu po jo per ta pi rregullisht u bo ja 4 vjet qe sja nigjoj eren
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Cigare nuk pi , alkool shume rall [raste te vecante si psh festime, bd blla blla]
 

Trendelin

FULL OF PATOS
Cigaren se pi fare. Alkoolin me raste, por pas kesaj fund-jave besoj se do heq dore dhe nga ky i fundit, ose do ja rralloj dozen vetes. :gallate: :gallate: :haha: :haha:
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
si thote plaku im ... duhani , alkoli dhe femrat ...jane 3 kenaqsite qe ka nje mashkull ne jete .... skam si ta kundershtoj .... duhanin e pi nga ato me fat .... kurse alkolin kur dalim mbremjeve ne fundjave , ose kur jam ne shoqeri ..... nuk preferoj ta pi si qen ,vetem
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Une spi duhan vetem bar se te ben me pak dem alkol pi kur si jap un makines
 

agrodolce

Anëtar i Respektuar
Une spi duhan vetem bar se te ben me pak dem alkol pi kur si jap un makines

LOL LOL si te tha ai shoku polici ate nate LOL paske pire pak djalosh LOLSa per temen : As njeren as tjetren ose me mir alkolin me raste ,sidomos kur jam me shoqerin...
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
LOL LOL si te tha ai shoku polici ate nate LOL paske pire pak djalosh LOLSa per temen : As njeren as tjetren ose me mir alkolin me raste ,sidomos kur jam me shoqerin...

TE VERTETEN PO THOTE ME MU I HER KA PI PRANAJ NA NDALOJ AI NE SE KISHE PI TI HAHAH UN ISHA TAP NE AL SDINE SA ESHTE LIMITI I ALKOLIT LOL:dong:
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
jane dy gjera qe demtojne rende shendeti tuaj.
a konsumoni cigare dhe alkol? nqs po na tregoni rreth tyre se cfare llojesh konsumoni nqs jo mos e filloni ok
po tregoj dicka rreth cigares por besoj qe e dini te gjithe
"shkon njeri per te blere cigare dhe ne etikete lexonte qe duhani shkakton kancer dhe i kerkon shiteses qe ti jap nje paket tjeter por atje lexonte qe duhani shkakton impotenc dhe ai thote ( me jep ate me kancer)
cigaren e pi marlboro pa pull kurse alkol pij jack daniels.
tabi eshte radha juaj.

me falni po hashash ose droga te tjera keni konsumuar, nqs po si jeni ndjere?

Eshte shume e vertet si cigarja edhe alkoli e demtojne shume shendetin e njeriut.
Edhe pse e di qe si alkoli edhe cigarja jane te demshe une personalisht i consumo te dyja.
Meqe ti qenke kurjoz te dish se cfare lloji konsumojme une po te them: Cigare Kent 4, ndersa persa i perket pijeve akoollike me pelqen te pi Metaksa, xhin, e birre. Keto jane ato qe consumo me shpesh.
Interesante kjo puna e vajtjes ne dyqan me mire te kesh kancer sesa impotence (mendoka nje mashkull :p )
Persa i perket pyetjes se fundit eshte per te ardhur keq po ja qe eshte realitet une kam pire hashish edhe jam ndjer.. nuk di ta pershkruaj, por miqte e mi me thone qe kur pin … hashash fillon e qesh pa kuptim them batuta kot mkot edhe me jep nje ndjesi gjumi.. (theksoj qe nuk e pi shpesh shume rralle)
 

§*dori*§

ღ..in stanby..ღ
cigaren e ha fare..............pi marlboro te bardhe dhe pi 1 pakete ne dite............alkolin jo te them te ver8 ralle here.......preferoj bayleys(sdi si shkruhet dreqi:p)...........barin e kam provu se mohoj po para 4 vjetesh e as qe me kujtohet si jam ndjere.........
 

polisi_tajrush

Struga zemra Ilirides
me duhanin mir jemi mashalla nje e gjys e rrumbullojme ,kurse alkoholin se kam dhe shum qef jam ca si larg prej ti:)
 
Top