Champions-Europa League

Po ti ku je busho? Do e hani derrin me Napolin? đŸ€Ș
Busho po kalum napolin na keni n finale por ja kam cik friken Ancelotit me ju se varet ca skeme perdor meqe esht mbreti championsit .
Napoli mer kampionatin interi kupen Milani t shofim 😜

Nk i late ondrrat ju me busho, iken ato kohe me ket ekip qameti fitoni dhe i kampjonat tjeter ene aq 😂

Lu ala ibrahimovici, sikur me lujt ija ime trekuartiste đŸ€Ł

Per mu Çelsi e eleminon Realin. Menimi im ✌. Anceloti e mbyll kapitullin ke Reali dhe behet trajneri Brazilit 😎

Jaa mer bush se ujku vjeter shko
me brecka neper kemb sic thot taljoni đŸ€Ł

Rreali kalon
Bajerni po

Një fitore spektakolare ka arritur të shënojë Manchester City në finalen e parakohshme të Champions League përballë Bayern Munchen.

Qytetarët fituan me rezultatin e pastër 3-0 përballë bavarezëve duke e parë veten me një këmbë në gjysmëfinalen e kompeticionit më të rëndësishëm për klube.
Rodri, Silva dhe Halaand ishin tre golashënuesit e kësaj mbrëmje që i bën djemtë e Guardiolës të ëndërrojnë për një trofe të mundshëm.

Tashmë, gjithçka do të vendoset pas një jave në Gjermani, por duke parë rendimentin e lojës dhe rezultatin e ndeshjes së parë, duket një mision i pamundur për bavarezët.
A2news.com

Interi ka mbyllur 90 minuta gati perfekte në çerekfinalen e parë të Champions League të zhvilluar në Portugali ndaj Benfica-s, të cilat i mbylli me fitoren e pastër 0-2.

Zikaltrit dominuan pjesën e parë, duke zhvilluar një lojë të kujdesshme në prapavijë, ndërsa tentuan me anë të kundërsulmit të gjenin golin e parë, i cili erdhi me nisjen e pjesës së dytë.
Barella, ndoshta lojtari më i rëndësishëm i Inzgahi-t, realizoi golin e parë në minutën 51 pas një asisti të dhënë nga Bastoni. Pavarësisht golit, Benfica nuk mundi të reagonte dhe italianët shënuan edhe golin e dytë, të cilin e realizoi me 11-metërsh Lukaku.

Me këtë fitore, Interi kthehet i sigurt në shtëpi në ndeshjen e ardhme, e cila do të zhvillohet të mërkurën e javës së ardhshme në san siro.

A2news.com

Se kam pa pz po hallall i qofte . Shpresoj te mbaje rezultatin e Meaza
Me Ca po shikon po fokusohet me shum ne Champions interi sesa ne kampionat po ben loj dominuse 👍

Napoli e mer kapionatin sivjet . Dicka esht kurdis ktu . Kupen o interi o milani e merr
Championsin se di po besoj qe prap championin nje skuader italjane e merr .

Interi, perfekt në Portugali, hap të sigurt drejt gjysmëfinales së ChampionsShiko fotografinë 1964410