Champions-Europa League

Dikur kam pas qene me Brazilin,se mbaj mend mire arsyen se pse qesh bo tifoze e asaj skuadre.
Por mbaj mend qe ndoqa komplet kampinatin boteror,te asaj proiudhe dhe u bera me keq se djemt ,e fiksuar te them ahahahahha.
Ne mos gaboj pat marre vend te dyte Brazili,apo ne treshe,nuk mbaj mend mire.
Me pas perseri rash ne qetesi,por mendoj ti kthehem kesaj fushe. ahahahahahaha

Di kesh qenë kur humbi finalen me Francën 😁
 
ka mundesi se qesh merzit shumeee. :(

Mos u mërzit më se i ka futbolli këto 😁
Danimarka e @Desa në 1992 nuk duhej të ishte në europian fare, futbollistët ishin duke u bërë gati për pushime, u krijua situata sepse u skualifikua Jugosllavia 🤣, u bënë pjesë, kaluan grupet, hap pas hapi fituan Kupën 😁

Futbolli prandaj është i bukur sepse është i paparashikueshëm 😁
 
Mos u mërzit më se i ka futbolli këto 😁
Danimarka e @Desa në 1992 nuk duhej të ishte në europian fare, futbollistët ishin duke u bërë gati për pushime, u krijua situata sepse u skualifikua Jugosllavia 🤣, u bënë pjesë, kaluan grupet, hap pas hapi fituan Kupën 😁

Futbolli prandaj është i bukur sepse është i paparashikueshëm 😁
do me thene @Desa ne ate vit,nuk ka qene forum,se do na sillte kupen. ahahhaahhahaha
Une qe atehere qe u fiksova,e u merzita,mos o zottt. flmmm rri pa top. :p
 
Mos u mërzit më se i ka futbolli këto 😁
Danimarka e @Desa në 1992 nuk duhej të ishte në europian fare, futbollistët ishin duke u bërë gati për pushime, u krijua situata sepse u skualifikua Jugosllavia 🤣, u bënë pjesë, kaluan grupet, hap pas hapi fituan Kupën 😁

Futbolli prandaj është i bukur sepse është i paparashikueshëm 😁
Ajo ishte cmenduria e futbollit evropian lool lool ata me mendjen e fjetur se do iknin ne shpi , e shkuan e fituan kupën lool lool
 
do me thene @Desa ne ate vit,nuk ka qene forum,se do na sillte kupen. ahahhaahhahaha
Une qe atehere qe u fiksova,e u merzita,mos o zottt. flmmm rri pa top. :p

Me këtë fjalinë e fundit e ke bërë si zysha ime e letërsisë në gjimnaz që thoshte:

Budallenjtë e dreqit zihen për një top.
Jepi nga një top të gjithëve dhe të bien rehat 🤣🤣
 
Mos u mërzit më se i ka futbolli këto 😁
Danimarka e @Desa në 1992 nuk duhej të ishte në europian fare, futbollistët ishin duke u bërë gati për pushime, u krijua situata sepse u skualifikua Jugosllavia 🤣, u bënë pjesë, kaluan grupet, hap pas hapi fituan Kupën 😁

Futbolli prandaj është i bukur sepse është i paparashikueshëm 😁
Poooo i paparashikueshëm 🤭
 
do me thene @Desa ne ate vit,nuk ka qene forum,se do na sillte kupen. ahahhaahhahaha
Une qe atehere qe u fiksova,e u merzita,mos o zottt. flmmm rri pa top. :p
Atë vit ika për Zvicër kështu që kupa do ngelej në DK 😂😜
 
Je ne rregull me Realin? 👍

Me Realin, Benzema, Ancelotin nër rregull jam.

Me këtë shkrimin tënd bold nuk jam në rregull.
Më kujton një pjesë libri për ca tipa të viteve 50-70 që mundohen të duken origjinalë duke varur në qafë gjerdanë të sajuar me konserva peshku 😁
 
Me Realin, Benzema, Ancelotin nër rregull jam.

Me këtë shkrimin tënd bold nuk jam në rregull.
Më kujton një pjesë libri për ca tipa të viteve 50-70 që mundohen të duken origjinalë duke varur në qafë gjerdanë të sajuar me konserva peshku 😁
E veshtirë t'a ndryshoj kam qe ne fillimet e mija ne forum me kte shkrim 😃😝
 
Dhe tani ekipi im i zemres LIVERPULI...formalisht do beje ndeshjen finale sepse kupen e ka te fituar ose perndryshe?????......
 
I hodha një sy tani, fitorja e Realit dje kutotohej me 3.6 kurse e Vilarealit me 4.75, jo po që ta dish që kam bërë parashikime të vështira 😁

Po bëj edhe disa të tjera jam që jam:
Seria A e fiton Inter
Premier league e fiton M.city

Europa league e fiton Barcelona
Conference league e fiton Roma
Champions league e fiton M.city

😁

Paskam mbetur në lojë vetëm me 3 nga parashikimet 😁
Hi @Soulmind 😁
lg.php


Mbrojtësi i Kombëtares, Marash Kumbulla ka folur në një intervistë për “Corriere dello Sport” lidhur me finalen e Ligës së Konferencës që do të zhvillohet në Tiranë, ku skuadra e tij Roma do të përballet me holandezët e Fejnordit.

kumbulla


Lojtari kuqezi ka theksuar se finalja ishte objektivi i sezonit për të që në momentin e parë që e mësoi se ajo do të zhvillohej në Shqipëri, ai gjithashtu u shpreh i sigurt se mikpritja e popullit shqiptar do të jetë ekzemplare në këtë event futbollistik.


“ E them seriozisht, nuk më pritet deri sa të vij dita e finales. Që në momentin që mësova se finalja do të luhej në Tiranë ai ishte objektivi im i sezonit për ta arritur. Për mua që kam lindur në Itali nga një familje shqiptare është çështje fati ta luaj këtë finale, për fat ëndrrat realizohen. Do të jetë në ëndrrën tonë ta realizojmë këtë ëndërr duke mundur Fejnordin, por e dimë që nuk do të jetë e lehtë.

Për shqiptarët kjo finale është një mundësi fantastike, e di që do ta shfrytëzojnë dhe do të tregojnë një mikpritje ekzemplare. Me italianët e kanë ndërtuar tashmë një marrëdhënie solide. Në tiranë përveç tifozëve që do të mbështesin Fejnordin do të kemi dhe një pjesë të mirë të publikut shqiptar që do të mbështesin Romën. Ta mendosh që edhe vetë kryeministri jonë e dashuron Murinjon.

Do të doja ta luaja finalen , të paktën edhe qoftë për disa minuta, ai është një vendim që e merr trajneri dhe ne jemi të detyruar ta respektojmë.


PANORAMASPORT.AL
 
Në finalen e 25 majit në Tiranë priten të paktën 15 000 tifozë nga Holanda dhe 55 000 tifozë nga Italia.

Stadiumi ka 20 000 vënde. 6000 bileta janë blerë nga Shqiptarë. Në tregun e zi ka vajt 3000 euro një biletë.
 
Back
Top