Champions-Europa League 2021/2022

Chelsea beri loje te bukur por, mire kishin vene ate banderolen madrilenet "Mos luani me mbretin"

278191930_5483688544997050_3501269953806579404_n.jpg

Mendoj se golin e pare qe e shenuan madrilenet, ndryshoi komplet lojen, tifozet u ngjallen, lojtaret dhe cdo gje tjeter.
 
"Mos luani me Anchelotin "

Kjo do ishte banderola me e bukur 😊

Kuptohet, ishte edhe merite e Ancelotit, por une nuk i kuptoje ekipet e medha, se si mund te avancojne aq thelle ne sulm, kur e dine qe reali me kunder sulme eshte nder ekipet me te rrezikshmet.
 
Jam Interist i lindur, keshtu qe per ata qe dine sadopak nga futbolli mund ta marrin me mend qe jo vetem nuk kam arsye te denigroj Diego Simeonen por kam madje arsye ta simpatizoj, por.....skuadra e tij vetem futboll nuk luan, ta shpif futbollin si loje e mbi te gjitha si argetim.
Madje i propozoj Zelenskit ta marre si gjeneral ne ushtrine ukrainase🤣
 
Europa league kishte që në 2021 pa postime, ishte ndryshkur 🤣

Sot tifo për Barcelona dhe Roma 😊
 
Jam Interist i lindur, keshtu qe per ata qe dine sadopak nga futbolli mund ta marrin me mend qe jo vetem nuk kam arsye te denigroj Diego Simeonen por kam madje arsye ta simpatizoj, por.....skuadra e tij vetem futboll nuk luan, ta shpif futbollin si loje e mbi te gjitha si argetim.
Madje i propozoj Zelenskit ta marre si gjeneral ne ushtrine ukrainase🤣
Ke te drejte . Ben nje futboll pa pik lidhje dali ku te dali mundohet te imitoje cik barcen me tika taka dhe me gjujtje te rrufeshme ne porte mirpo si ekip i dyte i qyteti dhe me nje trajner qe ka dal nga dyert e milanos ... me ngjason me nje ekip italian kyrekeput 😜😜🤣
 
A ka naj tifoz te barcelones ktu apo jo 🤣

Paska humb 😁
Tifoz ke kjo ndeshje isha se kam vite që nuk i ndjek më me aq tifozllik sa më parë.
Paska fitu Roma. I ka fiksim këto kupat ai Murinjo, e kalojnë edhe Leicester këta dhe për finale kemi Romën dhe Kumbulla në Tiranë 😁
 
Paska fitu M. City 4-3 me Realin.
Ça paskam humb.

ps.
Na ishte dikur Real vs Barca, sot është M. City vs Liverpul.
 
Sot tifo për M. City.
Lexova edhe një lajm që sa herë Real Madird humbet ndeshjen e parë në këtë fazë, nuk kalon më tej.
Ec aty 😁
 
Sot tifo për M. City.
Lexova edhe një lajm që sa herë Real Madird humbet ndeshjen e parë në këtë fazë, nuk kalon më tej.
Ec aty 😁
Esht e vertet qe sa her ka humbur ndeshjen e par ne gjysem finale me mbas esht eleminuar ne te 8-at her qe ka qe ka humb ndeshjen e par ne gjys finale esht eleminuar , por mendoj qe kte vit do kaloj ne finale dhe pse M.City esht me ne doren se Reali them se eksperienca e akumuluar e Madrilienve do kaloj ne Finale 👍
 
Esht e vertet qe sa her ka humbur ndeshjen e par ne gjysem finale me mbas esht eleminuar ne te 8-at her qe ka qe ka humb ndeshjen e par ne gjys finale esht eleminuar , por mendoj qe kte vit do kaloj ne finale dhe pse M.City esht me ne doren se Reali them se eksperienca e akumuluar e Madrilienve do kaloj ne Finale 👍

Neshjen e parë nuk e pash dhe më erdhi inat që e humba por sot do e shoh dhe e diskutojmë edhe këtu rast pas rasti...

Nga sa vura re ke ndeshja e parë nga min e golave në gazetë të nesërmen dhe statistikat, M. City kishte dominuar me 2 gola anatazh rregullisht dhe me statistikat e tjera. Me gjithë rrespektin për Ancelotin, Guardiola dhe Klop me filozofinë e tyre të futbollit spektakolar janë tranjerët më të mirë të momentit dhe M. City dhe Liverpul janë ekipet më të mira të momentit.
 
Neshjen e parë nuk e pash dhe më erdhi inat që e humba por sot do e shoh dhe e diskutojmë edhe këtu rast pas rasti...

Nga sa vura re ke ndeshja e parë nga min e golave në gazetë të nesërmen dhe statistikat, M. City kishte dominuar me 2 gola anatazh rregullisht dhe me statistikat e tjera. Me gjithë rrespektin për Ancelotin, Guardiola dhe Klop me filozofinë e tyre të futbollit spektakolar janë tranjerët më të mirë të momentit dhe M. City dhe Liverpul janë ekipet më të mira të momentit.
Qe jan me te miret sbehet fjal dhe faktet flasin vet ..Dominoj Cityt por dhe Reali s'mbeti mbas , te dyja skuadrat dhuruan spektakel ja vlente t'a shikoje u luajt futbolli i vertet 👍 E njejta gje besoj do ndodhi dhe sot ne dark ...Por mos harro Ancelotti ka intuitën e duhur per te nderhyr me svendesine dhe te ndryshoj lojën ne favor te ti 👍
 
Qe jan me te miret sbehet fjal dhe faktet flasin vet ..Dominoj Cityt por dhe Reali s'mbeti mbas , te dyja skuadrat dhuruan spektakel ja vlente t'a shikoje u luajt futbolli i vertet 👍 E njejta gje besoj do ndodhi dhe sot ne dark ...Por mos harro Ancelotti ka intuitën e duhur per te nderhyr me svendesine dhe te ndryshoj lojën ne favor te ti 👍

E zuna venin unë 😁
Ke një nga qoshet e mia të preferuara 😁

4D450DBD-42AD-4E4A-A5BC-A89509D72DEB.jpeg

FB821118-CFC8-4B8A-9DB2-9D42FE2A8275.jpeg

6EAADD0E-48CC-4158-BBF2-E3AB69DAD8DD.jpeg
 
shkruje dyshee tifozllekun aty tek; M.City. ska shanc me qene une kundra me nje anetare te Fv-se, ne Sport futbolli. hahahahah
Ky madridi i Spanjes eshte? :p

Ky Madridi është mbret i Spanjës dhe i europës 😁

Po M. City dhe Liverpul kanë futbollin më spektakolar në këto kohë, kjo për meritë të tranjerëve 😊

Edhe tranjeri Realit super është, përherë kam patur dhe meriton rrespekt, por Reali këtij viti nuk është në nivelin e M. City 😁
 
Ky Madridi është mbret i Spanjës dhe i europës 😁

Po M. City dhe Liverpul kanë futbollin më spektakolar në këto kohë, kjo për meritë të tranjerëve 😊

Edhe tranjeri Realit super është, përherë kam patur dhe meriton rrespekt, por Reali këtij viti nuk është në nivelin e M. City 😁

Dikur kam pas qene me Brazilin,se mbaj mend mire arsyen se pse qesh bo tifoze e asaj skuadre.
Por mbaj mend qe ndoqa komplet kampinatin boteror,te asaj proiudhe dhe u bera me keq se djemt ,e fiksuar te them ahahahahha.
Ne mos gaboj pat marre vend te dyte Brazili,apo ne treshe,nuk mbaj mend mire.
Me pas perseri rash ne qetesi,por mendoj ti kthehem kesaj fushe. ahahahahahaha
 
Top