Cfare eshte gruaja?

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Ju lutem te hidhni ne kete teme disa mendime me vlere mbi figuren femerore!
Po filloj une, e frymezuar nga nje poezi qe me ka lene shume mbresa:


Kur nje grua hap syte, zgjohet agimi

Kur nje grua vishet, celin trendafilat

Kur nje grua leviz, rrjedh nje perrua me uje te kristalte

Kur nje grua takon ate qe i eshte falur, gjen vetveten

Kur nje grua sherben, drejton filarmoniken e New Yorkut

Kur nje grua del nga shtepia, shtohet nje rreze djellore

Kur nje grua takon boten, pasuron jeten

Kur nje grua punon, ben nje tantelle

Kur nje grua ushqehet, shtyn dhurimin

Kur nje grua ndalon, shpirti i saj ecen

Kur nje grua uleret, eshte nje bubullime ne qiell te paster

Kur nje grua qan, bashkohen dhe yjet me te

Kur nje grua qesh, eshte festa e lumturise

Kur nje gruan deshperohet, eshte eklipsi i kozmosit

Kur nje grua mendon, humbet ne hapesire

Kur nje grua eshte e trishte, eshte vete trishtimi

Kur nje grua dashuron, dashuria nuk ka me kufij

Kur nje grua eshte nene, eshte vetem zemer

Kur nje grua shplodhet, eshte roje ndaj jetes

Kur nje grua kalon kohen, vetem koha kalon

Kur nje grua eshte grua, ajo eshte esenca e burrit!

 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Cfare eshte gruaja?

„Burri mund të tregohet trim, me anë të sulmit, kjo do të thotë, nëse ai i shkakton dhembje-vuajtje dikujt. Gruaja në të kundërtën tregohet trimëreshë kur ajo i duron dhembjet!“ :ciaoo:
 

PAZUZU

Dark Knight
Titulli: Cfare eshte gruaja?

gruaja eshte nje person si ti me te cilen do te kolash vitet e mbetura te jetes..prandaj eshte nje perason me shume shume rendesi dhe kjo do te thote da duash me shume se veten...pastaj se si dehet te jete ajo..cdo njeri ka preferencat dhe nevojat e veta...
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Cfare eshte gruaja?

"Silluni mirë me gratë,sepse gruaja është e krijuar prej bririt,ndërsa briri më i shtrembët është në pjesën e epërme. Nëse mundohesh që ta drejtosh,do ta thesh,nëse e le të tillë,do të mbetet i shtrembëruar,andaj pranojeni rekomandimin tim për gratë" (Muhammedi a.s.)
 

orakulli

Anëtar i Respektuar
Titulli: Cfare eshte gruaja?

ne bibel shkruhet qe gruaja lindi prej brinjes se mashkullit.Nuk lindi nga Koka etij per ta zaptuar ate.Nuk lindi nga veshet etij per ta shurdhuar ate.Nuk lindi nga syte per ta qerruar ate.Nuk lind nga goja per ta memecuar ate.Nuk lindi nga duart per ta rrahur ate,nuk lindi nga kembet per ta shtypur me kembe ate.Lindi nga brinja per te qene ne nje krah me te.Lindi per te qene i barabarte me te.Per te qene si eshte fjala "t'jem o ne krah tia".E lire dhe e barabarte.
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Cfare eshte gruaja?

Ajo qe martohet me burrin.
 

unica

Anëtar i ri
Titulli: Cfare eshte gruaja?

"Silluni mirë me gratë,sepse gruaja është e krijuar prej bririt,ndërsa briri më i shtrembët është në pjesën e epërme. Nëse mundohesh që ta drejtosh,do ta thesh,nëse e le të tillë,do të mbetet i shtrembëruar,andaj pranojeni rekomandimin tim për gratë" (Muhammedi a.s.)

mund te me spjegosh vetem pak kete hadith te pejmgamerit,
sepse e kom degju edhe me heret se gruaja esht krijuar prej bririt te burrit dhe qe te mund te jetojn bashk pa tjeter duhet te jet ai pra brir po nuk arri te kuptoj dot se si esht kjo punë?
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Cfare eshte gruaja?

allahu na rujt
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Cfare eshte gruaja?

hahahahahaha c´far kishte then muhameti per grat????

GRUAJA..dru mjes drek dark,

hahahaha

ne emrin e gjinis mashkullore,,do hedh vetem dy rreshta

burri esht burr,,,,,,,gruaja esht grua,
sdo isha un pa te,,,,,por as ajo pa mua,
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Cfare eshte gruaja?

Gruaja sherr fund e krye, por me e keqja eshte se jemi te varur nga ky sherr :D
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
Titulli: Cfare eshte gruaja?

me kujtohet nje aforizem qe kam lexuar disa kohe me pare .... grate , ashtu si endrrat , nuk do te jene kurre ashtu sic ti i deshiron .....
 

sheki

Anëtar i ri
Titulli: Cfare eshte gruaja?

.e kam then edhe me heret se gruaja eshte e shenjte,
pa marr vetem anen te cilen ne meshkujt deshirojm
merreni ne tersi jeten e nje gruaje dhe analizoni,
e shenjte nuk po e marr nga asnjera fe por nga jeta e perditshme
 

Blloku

IMBA
Titulli: Cfare eshte gruaja?

Gruaja eshte si birra, e bukur per t'u pare, e mire per t'u shijuar dhe sapo ke provuar nje, menjehere do nje tjeter.
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Cfare eshte gruaja?

Gruaja e bukur te kenaq syrin, gruaja e mire te kenaq zemren. E para eshte stoli, ndersa e dyta eshte thesar. Napoleon Bonaparta
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Cfare eshte gruaja?

Pagabueshmeria e femres vlen sa trimeria e burrit...
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Cfare eshte gruaja?

topat ne lufte dhe gruaja ne shtepi thone fjalen e fundit.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Cfare eshte gruaja?

Gruaja e bukur te kenaq syrin, gruaja e mire te kenaq zemren. E para eshte stoli, ndersa e dyta eshte thesar. Napoleon Bonaparta

Do ti shtoja kesaj te Napoleonit dhe nje gje ;
Gruaja e nxehte ta kenaq shpirtin ,
dhe kjo eshte flori.
 

Liza

Anëtar i Respektuar
Titulli: Cfare eshte gruaja?

Krijesa ma e bukur :D
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Cfare eshte gruaja?

Bashkeshorte, ku gjej prehje tek ajo. Gjithe bota per mua.
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Cfare eshte gruaja?

grate jan si balonat sa me mire tju mbash litarin me mire rrin.
 

baby doll

Sw33t d0LL
Titulli: Cfare eshte gruaja?

grate jan si balonat sa me mire tju mbash litarin me mire rrin.

po varet nga koncepti qe ke ti per to......se nqs ty gruaja te duket send mbaje pak me mire at litarin se mos te fluturon
 

aferdit

Antar Aktiv
Titulli: Cfare eshte gruaja?

gruaja eshte origjina e jetes,te gjithe meshkujt nga dale nga nje grua,dhe po ti pyesesh per ate qe i ka sjelle ne jete ne jete,qe eshte po grua,eshte shum e mire,eshte idhulli i tyre,eshte njeriu me i dashur,por harrojne kur shajne grate se edhe ato jane po te njejtat gra!
 
Top