Ate dite kur u dogj Izmiri jane mbytur ne dete me mira Shqiptare

Lauri

Anunnak
Keta ketu nuk jane greke? por jane Shqiptaret e Ezmirit qe pak vete e dine faktin qe Shqiptaret ne Turqi ishin Autoktone dhe pikerisht ata qe ruajten fene Ortodokse flisnin Shqip.. tjeret Shqipe ishin asimiluar me kohe shkaku i fese te njete qe kishte perandoria..
Keta Shqiptaret e Izmirit u genociduan nga kelyshi Ataturk po me origjine Shqiptare dhe do te pasonte marrveshja e Lozanes dhe ndrrimet e popullsise dhe kjo ishte nje jo nje thike por nje shpate mbrapa shpine ndaj çeshtejs Shqiptare.. Shqiptaret e Izmirit erdhen ne Greqi dhe Shqiptaret e Greqise u derguan ne Izmir u be ndrrimi i popullsive dhe sot e kesaj dite Camet jane ne Izmir..

Ate dite kur u dogj Izmiri jane mbytur ne dete me mira Shqiptare...
(Ceshtja shqiptare)

 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Ate dite kur u dogj Izmiri jane mbytur ne dete me mira Shqiptare

Aiiiii, Lauri menzi pret te flasesh keq per Turqët, por çfare na ka ber neve shkaterrim pas shkaterrimi keto Serbia me fuqit e saja duke i dal ndihme si Rusia, Makedonija, Greqia....keto i hesht ti kurr nuk i permend.

Ju flisni atje ku iu del butë dhe jeni te sigurtë. Po më thuaj: Kush e ndajti Shqiperine në copa copa, turku apo keta të tjerët?

Pse Shqipërinë e ndan në mure, mos me pa vëllau vëllanë?Pershendetje: Na bashkon veq nje Shqipëri
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Ate dite kur u dogj Izmiri jane mbytur ne dete me mira Shqiptare

Jeni ju ata qe vini re vetem kur flas per turqit!! Ke tema te hapura sa te duash kunder grekut dhe serbit, por asnje ortodoks shqiptar nuk shpreh keqardhje si ju per turqit. E ndjeni veten turq apo si!?! Nqs po, at'here nuk na bashkon nje Shqiperi. Shqiperia nuk eshte Turqi..;)!! Shqiperia e shqiptarve vdekja e tradhtarve qe brohorasin rrofte Turqia, nderkohe hane buken shqiptare.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Ate dite kur u dogj Izmiri jane mbytur ne dete me mira Shqiptare

Padyshim qe e vej re kur ju flisni kunder turqve, sepse Turku na paska sundu 500 vite. Nuk e shoh ne rregull, por e shoh ate se ka pas fuqi dhe ka sundu. Kurse per keta popujt tjer qe kan shkaterru kombin tonë, e pikerisht vendin tim, nuk ua harrojm...

Po e nderlidhim me ate shkrimin qe ke vendos me lart, se mos te na kishin keqperdor neve keta te huajt, ne shqiptarët do të ishim ne vendin tonë te lumtur, e te bashkuar. Pra keta te huajt na kane debu nga vendi yne, pastaj mos tua lem fajin te huajve, kur ata neve ne vendin e tyre na keqpërdorin, sepse kjo ështe normal: ne Mergim as dielli nuk nxen si duhet. Poashtu buke kripe e zemer -dhe ne vendin tend, ngase guri peshon ne vendin e vet, jo ne te huajin. Njeriu sado kualifikime te ketë, kur sështe ne vendin e vet e ka perseri kot.

Jo jo mendon gabim, sepse per ne eshte me rendesi atdheu yne e kombi yne sesa Turqia. Kete e kam then shumher edhe diku tjeter.

Te pershendes Lauri -mos me keqkupto asgje ju lutem.
 
Redaktimi i fundit:
Top