Artistët shqiptarë më të ndjekur në Insta

artistet-shqiptar-e1650615609148.jpeg
Portali online, “Express Rozë” ka bërë një listë të 10 këngëtarëve më të ndjekur në “Instagram”.Këtu janë të përfshirë vetëm artistët shqiptarë dhe jo këngëtarët që janë të njohur botërisht dhe që këndojnë në gjuhë të huaj si: Dua Lipa, Rita Ora, Bebe Rexha, Ava Max dhe Loredana Zefi.

Listën e 10-të artistëve shqiptarë e fillojmë me këngëtaren, Dhurata Dora – me 2.4 milion ndjekës – e cila për gati një vit arriti të grumbulloi mbi 200 mijë ndjekës në rrjetin social “Instagram”.

Këngëtarja është mjaftë aktive sa i përket rrjeteve sociale – ku vazhdimisht publikon fotografi e video nga pushimet e aktivitet ditore që bën.

1.
Screenshot_54.png

Vitin e kaluar nga statistikat për 10 artistët shqiptar më të ndjekur në rrjetin social “Instagram”, printe këngëtarja, Enca Haxhia me mbi 2.3 milionë ndjekës, e që tani ka arritur në mbi 2.4 milion, kështu duke grumbulluar mbi 100 mijë ndjekës për një kohë të shkurtër.
2.
Screenshot_55.png

Këngëtarja Luana Vjollca, njëherësh edhe moderatore është artistja e tretë më e ndjekur në këtë rrjet social, e që vazhdimisht publikon fotografi duke i mbajtur aktiv ndjekësit e saj. Luana po ashtu si vitin e kaluar numëron mbi 2 milion ndjekës në rrjetin social “Instagram”.

3.
Screenshot_52.png


Kjo është treshja e parë më e ndjekur nga artistët shqiptarë në “Instagram”, pjesa tjetër renditet nga 1.9 milion ndjekës deri në 1.6 milion ndjekës.4.
Screenshot_51.png


5.
Screenshot_56.png


6.
Screenshot_57.png


7.
Screenshot_59-1.png


8.
Screenshot_58.png


9.
Screenshot_60.png


10.
Screenshot_63.png


konica.al


PS-Titulli i artikullit duhet te ishte pseudoartistet shqiptare por per arsye te drejtash autori nuk me lejohet ta modifikoj!
 
duhet me hap nje instagram dhe mua,kam pas nje te vjeter,por kam nja dy vjet pa hyre.
Dhe gjitha kjo per te ndjekur idhullin tim. Noizy. :p
 
Unë nuk ndjek asnjërin nga VIP-at 🤣
Fundja ça kan ata më shumë se unë njëherë që të mos më bëjnë back 😌
 
Top