Agimi i Arte shpallet organizate kriminale

Ju skuthet grek shqipfoles qe perhapni helm dhe pesimizem ne virtualitetin shqiptar (duke u shtirur si shqiptar), mos harroni se lajmi i sotem mbi Agimin e Arte u be perseri lajmi kryesor ne prestigjozen boterore BBC.

Shoqeria shqiptare po perballet me mjaft veshtiresi ne udhetimin e saj per te dal nga tranzicioni postkomunist. Por te pakten kombi shqiptar nuk ka njoll turpi si Agimi i Arte, nje parti naziste qe doli e treta ne zgjedhjet parlamentare greke. Eshte skandaloze se si nje vend i perbere nga grupe te ndryshme etnike (grek, vlleh, dhe shqiptar dhe sllav te asimiluar) perqafoi ne nivele aq te larta ideologjine naziste.

 
Per arvanitsen thone 'greqishte e vjeter qe nuk kuptohet'. Per cudi, eshte shume e ngjashme me toskerishten lool
Po
Jane grek te lasht lol
Pak nga pak do shkojne ne kufi me islanden lolThose himariotet grek
Suliotet grek, tek tu ndonje thote te perzier :D
 
Top