3 Menyra per tu dukur me i ri

E3

Anëtar i Nderuar
Shkencetaret ne kerkim te burimit te rinise ndajne zbulimet e tyre me ju.

Pusho sic duhet
Gjate gjumit te thelle lekura zhvillon qeliza, nderton proteina dhe riparon demet nga stresi dhe dielli. Mundohu te arrish se paku 7 ore gjume gjate nates.

Pi uje
Nese pini uje ju do te mbani lekuren e fryre dhe me te bukur. Mundohu te pish 8 gota uje ne dite apo edhe me shume. Pi caj te gjelber, supe per dreke, ha shalqi (bostan) 91% e te cilit eshte uje apo tranguj 95% e te cileve eshte uje.

Qendro Drejt
Te mbledhesh supet te kerrusura menjehere te ben te dukesh i plakur. Ja ku e ke nje freskim 1-minutesh nga Janice Novak, autore e Librit “Posture: Get It Straight” (Qendrimi Trupit: Mbaje Drejt). Qendro drejt duke mbajtur gjunjet liruar jo te bllokuar. Merr fryme dhe nxirr frymen duke futur barkun nga shpina. Ngri pak kafazin e brinjeve. Shiko nese veshet, supet, ijet dhe nyjet e kembes jan drejt ashtu si kur te balancohen rrotat e vetures dhe kaq ishte!

•sherohu.com•
 
Top