10 grindjet më të ashpra midis të famshmëve gjatë vitit 2018

Jetmira

V.I.P
Në botën e spektaklit nuk mbizotëron gjithmonë harmonia. Edhe këtë vit, disa personazhe të ashpra kanë qenë protagonistë të disa përplasjeve të ashpra, verbale dhe sociale, të cilat kanë përfunduar edhe në faqet e para të tabloidëve ndërkombëtarë
Shqyrtimi i 10 grindjeve më të famshme të vitit 2018 fillon nga grindja midis Sarah Jessica Parker dhe Kim Cattrall, protagoniste të paharrueshme të “Sex and The City”.
1-228.jpg
Sarah Jessica Parker dhe Kim Cattrall
Në shkurt, pas vdekjes së Chris Cattrall, vëllait të aktores që luajti rolin e Samantha Jones, Sarah Jessica Parker shkroi një mesazh ngushëllimi në “Instagram”. Por, ish-kolegia iu përgjigj: “Nuk kam nevojë për dashurinë dhe përkrahjen tënde në këtë moment tragjik”. Sikur të mos mjaftonte, më vonë Kim e ka shtuar dozën: “Nëna ime më pyeti sot: ‘kur do të të lërë të qetë ajo hipokritja Sarah Jessica Parker’?
Kërkesa juaj e vazhdueshme për kontakt është një kujtesë e dhimbshme se sa mizore keni qenë dhe sa jeni akoma. Po e them shumë qartë (nëse nuk e kam thënë mjaftueshëm): ju nuk jeni familja ime. Ju nuk jeni shoqja ime. Për herë të fundit po të them të ndalosh të shfrytëzosh tragjedinë tonë për të rikthyer imazhin tënd të një personi të bukur”.
2-101.jpg
Nicki Minaj dhe Cardi B
Megjithëse mosmarrëveshjet e para datojnë që nga viti 2017, grindja midis dy repereve amerikane, Cardi B dhe Nicki Minaj, shpërtheu në shtator, gjatë javës së modës në Nju Jork. Sipas asaj që kanë shkruar faqet e gossip, gjatë një feste në Plaza Hotel, Cardi B iu afrua tryezës ku kolegia ishte ulur dhe nisi luftën.
Situata precipitoi në shuplaka dhe në fudn erdhi dhe një këpucë në drejtim të Nicki Minaj, por për fat të mirë ylli nuk u godit. Në fund, truprojat arritën të ndanin dy reperet. Më vonë, Cardi B u largua dhe menjëherë postoi në “Instagram” një post në të cilin akuzonte Minaj që e kishte kritikuar si nënë dhe që kishte shkruar komente negative për vajzën e saj. Nga ana e saj, Nicki e quajti sulmuesen “një person të zemëruar dhe të trishtuar” dhe e përshkroi gjithë episodin si “poshtërues”.
3-80.jpg
Nicki Minaj dhe Travis Scott
Në vitin 2018, reperja Nicki Minaj ishte gjithashtu protagonist e një tjetër përplasje të famshme. Këtë herë, rivali është reperi Travis Scott, albumi i të cilit “Astroworld”, në gusht, arriti vendin e parë në renditje, duke tejkaluar “Queen”, përpjekjen e fundit të Nicki Minaj. Kolegia nuk e ka pritur mirë dhe në një tweet ajo akuzoi Scott për përdorimin e të dashurës së tij, Kylie Jenner, për të promovuar albumin e tij.
Lufta nuk mbaron këtu. Gjatë MTV Video Music Awards, Travis Scott refuzoi të ulet në rreshtin e dytë, prapa Nicki Minaj dhe u ul shumë larg nga konkurrentja.
4-60.jpg
Pusha T dhe Drake
Edhe grindjet midis Pusha T dhe Drake janë rindezur periodikisht. Në 2018 arriti kulmin kur reperi kanadez publikoi “Duppy Freestlye”, duke cituar në një hit Virginia Williams, të dashurën e kolegut të tij.
Nga ana e tij, Pusha T u përgjigj me këngën “The Story of Adidon”, e cila përmban në kopertinë një foto të Drake në blackface (make up-i racist që është përdorur për të përfaqësuar njerëzit e zinj). Pusha T ka vënë kështu në diskutim aktivizmin e Drake në betejën për të drejtat afriko-amerikane.
5-51.jpg
Piers Morgan dhe Ariana Grande
Përplasja e pestë e vitit shpërtheu në nëntor midis prezantuesit televiziv britanik, Piers Morgan dhe këngëtares Ariana Grande. Gjithcka ka filluar kur ky i pari ka kritikuar një foto gjysmë të zhveshur të publikuar nga grupi britanik, Little Mix. Prezantuesi i televizorit sulmoi grupin duke e akuzuar atë për “përdorimin e seksit për të shitur rekorde”.
Në mbrojtje të grupit ka ndërhyrë Ariana Grande dhe ka shkruar në “Twitter”: “Unë gjithmonë e përdor talentin tim dhe seksualitetin tim, sepse unë zgjedh ta bëj atë. Gratë mund të jenë sexy dhe të talentuara, të zhveshura dhe dinjitoze. ثshtë zgjedhja jonë. Dhe ne do të vazhdojmë të luftojmë derisa njerëzit nuk e kuptojnë”.
6-37.jpg
Kendall Jenner dhe bota e modës
Në verë, Kendall Jenner arriti të antagonizojë botën e modës, duke dhënë një intervistë kontroverse te revista “Love”. Supermodelja më e paguar në botë ka deklaruar i zgjedh me kujdes shfaqjet në të cilat merr pjesë: “Unë kurrë nuk kam qenë një nga ato modele që bëjnë 30 shfaqje një sezon … gjithmonë kam pasur shumë propozime”.
Këto pak fjalë, megjithatë, kanë ngjallur polemika të mëdha dhe shumë kolegë, përfshirë Naomi Campbell, kanë akuzuar 23-vjeçaren që nuk e kupton çdo të thotë e privilegjuar. Përfundimisht, Kendall kërkoi falje publike dhe tha se fjalët e saj ishin nxjerrë jashtë kontekstit.
7-31.jpg
Kim Kardashian dhe Tristan Thompson
Në prill, historia e kampionit amerikan të basketbollit Tristan Thompson bëri një zhurmë të madhe, pasi tradhtoi partneren e tij, Khloé Kardashian.
Midis njerëzve që nuk e pëlqejnë lajmin, është edhe Kim Kardashian që ka ndërprerë transmetimin “Show Ellen DeGeneres” dhe e ka cilësuar partnerin e motrës “një humbës të neveritshëm”.
8-23.jpg
Jessica Simpson dhe Natalie Portman
Në fillim të dhjetorit ka pasur një përplasje në rrjetet sociale mes aktores Natalie Portman dhe këngëtares Jessica Simpson. Shkak për fillimin e kësaj ka qenë cmimi Oscar që në një intervistë me “USA Today”, kujton një kopertinë të vjetër të Simpson, në të cilën ish-këngëtarja pozonte me bikini, për të promovuar virgjërinë: “Unë nuk kuptova se çfarë kërkonte të më thoshte si vajzë”, ka thënë aktorja.
Ironia nuk i pëlqeu këngëtares që iu drejtua yllit të filmit drejtpërdrejt në mediat sociale: “Kopertina daton në vitin 1999. Duke qenë figura publike, të dy e dimë se imazhi ynë nuk është gjithnjë krejtësisht nën kontrollin tonë dhe se sektori për të cilin punojmë nganjëherë përpiqet të na përcaktojë. Më kanë mësuar që unë duhet të jem unë dhe të nderoj mënyrat e ndryshme që të gjitha gratë shprehin, të cilat besova atëherë dhe tani. Të jesh seksi me rroba banje dhe të jesh krenar për trupin tënd nuk janë koncepte që lidhen me seksin”. Në këtë pikë Natalie Portman ka bërë mea culpa dhe ka kërkuar falje: “Unë nuk dua t’ju kritikoj dhe më vjen keq për të gjitha vuajtjet që mund të kenë shkaktuar fjalët e mia”.
9-22.jpg
Megyn Kelly dhe Jane Fonda
Përleshja zyrtare mes gazetares televizive Megyn Kelly dhe yllit të filmit, Jane Fonda, filloi në shtator 2017 kur prezantuesja në shfaqjen e saj në NBC i ka kërkuar aktores informacione për kirurgjinë e saj plastike, duke marrë një përgjigje të zemëruar. Megjithatë, grindja arriti kulmin në janar 2018. Intervistuar nga “Variety”, Jane Fonda ka filluar sërish luftën me Kelly dhe ka vënë në dyshim profesionalizmin e saj.
Këto fjalë nuk i kanë pëlqyer Kellyt dhe e ka nxitur atë të mbajë një monolog në një tjetër episod të shfaqjes së saj televizive: “Aktorja Jane Fonda ishte këtu për të promovuar një film për moshën e vjetër, – ka thënë prezantuesja. – Për vite ajo ka treguar gëzimin e saj duke u dhënë një dorë grave më të vjetra. Nëse Fonda me të vërtetë dëshiron të ketë një diskutim të ndershëm në fytyrën e grave të moshuara, atëherë kirurgjia e saj plastike është e vështirë të injorohet”. Monolog nuk u vlerësua nga kritikët. TV yll Fanny Ann Curry ka shkruar: “Kjo nuk është gazetari”.
10-17.jpg
Meghan Markle dhe Kate Middleton
E gjithë kjo mbyllet me një grindje të supozuar që nuk i përket botës së Hollivudit, por fansave aq të pasionuar. Megjithëse shumë zëra janë vetëm thashetheme, duket se harmonia në shtëpinë Windsor nuk mbretëron më. Rivaliteti ndërmjet Kate Middleton dhe Meghan Markle ka dalë në javët e fundit dhe më shumë se një tabloid ka shkruar se “dy kunata nuk shkojnë së bashku”.
ثshtë e sigurt se Harry dhe Meghan kanë lënë Kensington Palace për të kaluar në një vilë në pronën e Frogmore House në Windsor. Familja mbretërore, ndoshta vetëm për të shuar zërat e mosmarrëveshjes, ka njoftuar se do të takohet si zakonisht për Krishtlindje.

/Telegrafi/
 

Attachments

 • 1-228.jpg
  1-228.jpg
  1.1 MB · Shikime: 0
 • 2-101.jpg
  2-101.jpg
  121.2 KB · Shikime: 0
 • 3-80.jpg
  3-80.jpg
  68.8 KB · Shikime: 0
 • 4-60.jpg
  4-60.jpg
  99.9 KB · Shikime: 0
 • 5-51.jpg
  5-51.jpg
  228.2 KB · Shikime: 0
 • 6-37.jpg
  6-37.jpg
  921.9 KB · Shikime: 0
 • 7-31.jpg
  7-31.jpg
  95.4 KB · Shikime: 0
 • 8-23.jpg
  8-23.jpg
  993.6 KB · Shikime: 0
 • 9-22.jpg
  9-22.jpg
  34 KB · Shikime: 0
 • 10-17.jpg
  10-17.jpg
  80.6 KB · Shikime: 0
Top