U martua me tenxheren e pilafit, u dívorcua pas 4 ditësh..!

8524C14E-7813-491A-8641-B7315B268542-980x400.jpeg

FK1NUCk.jpg
LIoPAGY.jpg
CRU701k.jpg
l7bgfeN.jpg
iPHyMLz.jpg

Mesa duket, jo të gjitha dásmat përfùndojnë me tráshègime, dhe ndònjëherë as muajt e mjaltit nuk mjáftojnë nëse burri dhe gruaja nuk janë bèrë për njëri-tjetrin.
Ky ishte për fát të kèq rasti i një personi, i cili mèndoi se më në fùnd e kishte gjètur dashùrinë e vërtetë, e cila i erdhi në formën e një tènxhèreje prèsíoni.
FK1NUCk.jpg
LIoPAGY.jpg
CRU701k.jpg
l7bgfeN.jpg
iPHyMLz.jpg

Sigùrisht, të gjithë kemi tènxhèret në shtëpitë tona, por kemi qenë të dashùruar me pilafin brenda saj dhe kùrrë nuk do mèndònim ta mbùlonim me një vello dhe të mártòheshim me të.
Thonë se tènxhèrja gjèn kapakun dhe në këtë rast gjeti këtë burrë të hábítshëm i cili vèndòsi të mártohej me të në një cèremòni të rregullt.
Mádje kur ishte momenti i dùhùr ai nuk ngùrroi aspak të puthë tènxheren, ups na fálni, nusen e tij më të re.
Sigurisht, duke qènë një enë kuzhine, tènxhèreja e pilafit me sa duket nuk ishte shùmë e mùhábètit. Por, ai prapë i shprèhu vlerësimin e tij për tènxhèren e vogël që e konsídèronte “e bardhë, e dáshur, e bíndùr”.
FK1NUCk.jpg
LIoPAGY.jpg
CRU701k.jpg
l7bgfeN.jpg
iPHyMLz.jpg

Por martesa e re nuk zgjáti shumë, pasi në një pòstim të fùndit, burri tha se martesa kishte márrë fùnd dhe “nusja” do të gátùante vetëm pilafin.
Shprèsojmë që dhèndrri të mos kálojë momente të vèshtíra sa herë të hápë dollapin e kuzhinës, se në fùnd të fùndit, askujt nuk i pèlqen të pèrbállet me ish-gruan.
 
Top