Thuajini lamtumirë erës së djersës me këto mënyra natyrale!

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Thuajini lamtumirë erës së djersës me këto mënyra natyrale!

F533434W-720x340.jpg


Djersitja e tepërt poshtë krahëve dhe era e pakëndshme është një “problem” që duhet të zgjidhet.

Nëse doni të shmangni përdorimin e produkteve kozmetike me përbërje kimike të kujdesit personal për të trajtuar këtë gjë, ne do t’ju ofrojmë disa trajtime natyrale që janë mjaft efikase në trajtimin e këtij problemi.

Uthull molle (musht): në një shishe sprucuese hidhni pak ujë, uthull molle (musht) dhe disa pika lëngu limoni. Sprucojeni lëngun e krijuar para se të visheni në mëngjes. Ju mund ta mbani këtë shishe sprucuese në çantë dhe mund ta aplikoni edhe gjatë ditës. Ky lëng është shumë efikas në eliminimin e baktereve përgjegjëse për erën e keqe.

Limoni: Ka aftësi për të balancuar nivelin e pehashit të lëkurës dhe është një agrum mjaft i dobishëm në eliminimin e erës së keqe nën sqetulla. Thjeshtë vendosni një fetë limoni nën sqetulla dhe lëreni të veprojë për 15 minuta. Kjo mënyrë do t’ju japë freski.

Peroksid hidrogjeni: Përzieni pak peroksid hidrogjeni me ujë dhe do të formoni një mënyrë natyrale për eliminimin e erës së keqe nën krahë.
 

Zana1

Braveheart
Lahu rregullisht , dhe je ne rregull . looool
 

Hope

◕‿◕
lol mu kujtua nje turk qe me tha njehere qe tradita kerkon qe bebja e porsalindur te lahet ne qumesht (plus c erreza te tjera qe si fiksova) qe mos kete probleme me djersen me tej lol
E ja ktheva une "ne qe se kemi kete larje tradicionale zi ja bejme mos vim ere djerse?"


Keshtu qe, dushi mbetet zgjidhja. Per njerzit me semundje patollogjike duhet konsultuar doktori....
 
Top