Tetë gjërat që bëjnë femrat pas ndarjes, por NUK duhet

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm

Tetë gjërat që bëjnë femrat pas ndarjes, por NUK duhet​

Nuk jeni më bashkë dhe normalisht që nuk e keni të lehtë, por duhet të keni në kontroll jetën tuaj. Dhe këto veprime nuk duhet t’i bëni më:


1.Je e mbërthyer nga ndjesia e të bërit “shopping” pa limit


Blen gjithçka. Duke nisur nga çarçafët e rinj (sepse nuk mund të flemë mbi ato që na kujtojnë atë) deri tek te gardëroba e re për të ndryshuar stil. 300 euro më pak në kuletë, por ndihemi shumë më mirë…e si jo?2.Konsumon shumë alkool


Dhe kur nuk je duke pirë, dërgon mesazhe me emoji të gotave të verës kujtdo që ke të regjistruar në telefon.


3.Kërkon të ndihesh mirë shumë shpejt

Hapi i parë: Organizon një mbrëmje për të festuar statusin tënd si vajzë beqare.


Hapi i dytë: Fillon të qashë në orën 21:00 para një shisheje me verë.


4.Thua gënjeshtra

Kur ai të dërgon një mesazh për të të pyetur se si je, përgjigjesh: “Më fal, kush jeni? Sepse nuk e kam numrin tuaj”. Të lumtë, meriton një duartrokitje!


5.Kërkon të qëndrosh mikja e tij

Kjo nuk funksionon kurrë, ose të paktën jo menjëherë.

6.Lë nam në “Instagram”

Duke postuar shprehje të tipit: “Besimi? Duhen vite për ta fituar, e pak sekonda për ta shkatërruar”.


7.Bëhesh një hetuese online

Kush është ajo vajza që ka pranuar në Facebook? Kush është ajo tjetra në fotografi me të? Përse papritmas ka nisur të qëndrojnë online?

8.I dërgon mesazhe kur je e dehur

Të tipit: “Hej, më mungoooon. Të puth” dhe “Nuk mund ta besoj që dikur të kam dashur, harroje numrin tim”, nëse sheh që nuk të kthen përgjigje brenda 30 sekondave.
 
Disa femra fillojnë palestrën,ndryshojnë gardërobën e ngjyrën e flokëve.
Nuk e di nëse është për mirë apo për keq.
Po më mirë të merresh me veten sesa ti shkosh ishit nga pass.
 
Disa femra fillojnë palestrën,ndryshojnë gardërobën e ngjyrën e flokëve.
Nuk e di nëse është për mirë apo për keq.
Po më mirë të merresh me veten sesa ti shkosh ishit nga pass.
Fiks.
Ishi nese do ishte ok, sdo behej 'ish'
 
Unë nuk hyj në asnjërën kategori 😂
Por më e keqja, më duhet kohë të fitoj besimin e dikuj tjetër edhe pse nuk i fus të gjithë meshkujt në një thes. 😊
 

Tetë gjërat që bëjnë femrat pas ndarjes, por NUK duhet​

Nuk jeni më bashkë dhe normalisht që nuk e keni të lehtë, por duhet të keni në kontroll jetën tuaj. Dhe këto veprime nuk duhet t’i bëni më:


1.Je e mbërthyer nga ndjesia e të bërit “shopping” pa limit


Blen gjithçka. Duke nisur nga çarçafët e rinj (sepse nuk mund të flemë mbi ato që na kujtojnë atë) deri tek te gardëroba e re për të ndryshuar stil. 300 euro më pak në kuletë, por ndihemi shumë më mirë…e si jo?2.Konsumon shumë alkool


Dhe kur nuk je duke pirë, dërgon mesazhe me emoji të gotave të verës kujtdo që ke të regjistruar në telefon.


3.Kërkon të ndihesh mirë shumë shpejt

Hapi i parë: Organizon një mbrëmje për të festuar statusin tënd si vajzë beqare.


Hapi i dytë: Fillon të qashë në orën 21:00 para një shisheje me verë.


4.Thua gënjeshtra

Kur ai të dërgon një mesazh për të të pyetur se si je, përgjigjesh: “Më fal, kush jeni? Sepse nuk e kam numrin tuaj”. Të lumtë, meriton një duartrokitje!


5.Kërkon të qëndrosh mikja e tij

Kjo nuk funksionon kurrë, ose të paktën jo menjëherë.

6.Lë nam në “Instagram”

Duke postuar shprehje të tipit: “Besimi? Duhen vite për ta fituar, e pak sekonda për ta shkatërruar”.


7.Bëhesh një hetuese online

Kush është ajo vajza që ka pranuar në Facebook? Kush është ajo tjetra në fotografi me të? Përse papritmas ka nisur të qëndrojnë online?

8.I dërgon mesazhe kur je e dehur

Të tipit: “Hej, më mungoooon. Të puth” dhe “Nuk mund ta besoj që dikur të kam dashur, harroje numrin tim”, nëse sheh që nuk të kthen përgjigje brenda 30 sekondave.
Meqe une skam perjetuar ndonje situate ndarjeje,di te them qe pas ndonje merzitjeje te forte,bej punet me themel😂😂😂
 
Kjo qenka per femrat Ku Ku / abnormale.😆
 
Ke harru ngrenien e akullores dhe filmat romantik duke qare ahahahah
Sad Ice Cream GIF
 
Me ngjajne te tepruara dhe ju ushqyese 🐝 ( pervec pikes 1 ) … dhe nese nje mashkull do te sillej kshu kundrejt nesh …do te na bezdiste dhe do te vinim alarmin. 😝
 
Mendoj qe ps nje ndarje njeriu duhet ti japi vetes koh dhe ti perkushtohet vetes , mos te mari hapa te nxituara nga deshperimi ndarjes duke u hedhur ne krat e para qe i hapen, pasi do lendojn veten .

Ps . Po shoh qe ate kan ber disa njerez qe njihja dhe me vjen keq per ta sepse do lendojn veten . Por lutna qe jo 🙏🏻
 
Te mos nxjerrin sekretet!! Urrej faktin qe pas ndarjes nxjerrin muhabete intime etj, dhe deri para ndarjes ishin cifti perfekt e nje dite me vone ca nuk flasin keq per njeri tjetrin, si femrat dhe meshkujt them. E urrej kte pjese te ulet te ndarjes.
 
Ore ne jeten reale beni cte doni, por ketu ne forum po u ndate me njeri tjetrin mos rrini e te leni nam neper publik. Zgjidhini ne privat :p
 
Mu mu duk sikur kisha njoh disa persona në 1.
Ndryshe në komente,ndryshe në privat,ndryshe kur flisnim me zë,ndryshe me kamer,ndryshe live.
Mezor u msova,po pasi u msova smë bëri më përshtypje😛😃
Multiply personalities ka plot around! Me rendesi te rrish larg tyre Po dhe nese afrohesh shife si experiment social 😁
 
Multiply personalities ka plot around! Me rendesi te rrish larg tyre Po dhe nese afrohesh shife si experiment social 😁
I was in relationship for 2 years and i was very much in love.
Even today I am in love with the same person, but it is difficult when you have different worlds and you perceive the concept mistake differently🙂
 
I was in relationship for 2 years and i was very much in love.
Even today I am in love with the same person, but it is difficult when you have different worlds and you perceive the concept mistake differently🙂
Love is love there is not right and wrongs thone🥴
I guess you just go with the flow for a while until u see qe ne nje lidhje nuk mjafton vetem dashuria!
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-"Te dua jete"

  Votat: 4 11.4%
 • 2-My love

  Votat: 11 31.4%
 • 3-Ashik

  Votat: 4 11.4%
 • 4-"Nje shoqeri si e jona"

  Votat: 6 17.1%
 • 5-Jete.

  Votat: 10 28.6%
Back
Top