Si të ‘gjuhen’ vajzat?’

Edona Bilali: Meshkujt të përfitojnë, pas çakmakut kalohen fazat​

Ministrja Edona Bilali ka këshilluar djemtë duke iu dhënë disa taktika se si të bëjnë vajzat për vete.​


Deklaratat që lënë vend për diskutim dhe koment të Edona Bilalit, ministres së shtetit për Sipërmarrjen nuk kanë fund… Pasi e shpalli kryeministrin Edi Rama, Zeus, domethënë se është në atë rrugë, ministrja ka treguar një ‘trik’ që ka të bëjë më shumë me lidhjet dhe njohjet e të rinjve. (Shpresojmë që kjo t’i hyjë në punë ndokujt).

Deklarata e saj është bërë virale në rrjet. Cila është ajo? E ftuar në një program televiziv, Bilali komentoi sjelljen e vajzave dhe djemve si dhe tregoi se sa kavalierë janë këta të fundit dhe si e ‘gjuajnë’ ata një vajzë që duan ta bëjnë për vete. Në një moment, ministrja tregoi se kur vajzat u kërkojnë djemve çakmakë për të ndezur cigaren, është shenjë se duan diçka më shumë. Po ashtu ajo analizoi sjelljen e vajzave dhe djemve në plazh, si qeshin dhe si sillen kur duan të tërheqin vëmendje.


“Ne vejmë re në barë se ka grup femrash që qeshin me një volum më të lartë. Ky është mesazh për të tërhequr vëmendje. Dallohet kur bën dicka gazmore dhe kur duan të bien në sy. Meshkujt duhet të përfitojnë nga kjo sepse tregon se femrat janë të gatshme dhe pranojnë që meshkujt të flirtojnë me to dhe pranojnë ftesa. Ndryshe nga meshkujt, kanë mënyra të tjera, një ndër to është të qënit kavalier. Te faza e parë të gjithë janë kavalier. Sidomos në një tavolinë kur është një karrike bosh, e dikush çohet e te ndez një cigare. Në vendet e Europës Perëndimore, shenja e të kërkuarit çakmak, është shenjë e kalimit të 2-3 fazave për njëherë”, thotë ajo.


Screenshot_20220312-100159_Kiwi Browser.jpg

Dosja.al


PS-Ky artikull e ka vendin te humori por fatkeqesisht zonja ne fjale eshte ministre qeverie, te aktualiteti nuk e vendos dot sepse nuk e meriton🤮
 
Si peshkataret ja kshu me grep . Sa takat te kesh ne hedhjen e spangos aq me shum peshk do kapesh . Mazallah me dal me rrjeta apapapap😜🤣
Me rrjeta kap kuturu, te bjere ca te bjere😝

Une per vete nuk gjuaj as me grep gjuaj me duar, eshte shume me e veshtire por te fal shume me teper lumturi sepse kap ate qe do e mbi te gjitha ate qe jo gjithkush ka fatin ta gjuaje😂😝
 
Me rrjeta kap kuturu, te bjere ca te bjere😝

Une per vete nuk gjuaj as me grep gjuaj me duar, eshte shume me e veshtire por te fal shume me teper lumturi sepse kap ate qe do e mbi te gjitha ate qe jo gjithkush ka fatin ta gjuaje😂😝
Ishte per vajzat mer burr se te ishte tema per femrat hehhh dija un cdo beja saqe t'kishte ik gomari me gjith drru 😜 🤣🤣🤣
 
Sa te veshtire e kam te bej nje vajze per vete. Sa here sforcohem e mundohem te jap me te miren e mundshme me largohen. Kur filloj e shpalos budallallekun tim pa limit me afrohen . Kam filluar ta vuaj kete pjese , te zgjedh cfare pozicioni te ruaj ne jete ... i mencur dhe i perzene apo idiot dhe i deshiruar ? 😁
 
Sa te veshtire e kam te bej nje vajze per vete. Sa here sforcohem e mundohem te jap me te miren e mundshme me largohen. Kur filloj e shpalos budallallekun tim pa limit me afrohen . Kam filluar ta vuaj kete pjese , te zgjedh cfare pozicioni te ruaj ne jete ... i mencur dhe i perzene apo idiot dhe i deshiruar ? 😁
Sipas njerzve mer
Pershtatu me ambientin 🤣
 
Sa rehat do ishim te ishin te gjitha femrat kaq te thjeshta si ty o Edona ...1 Nuk do pinim me duhan ..2 Me 5qind lek nje cakmak do benim sex dit e nat 😄

E dyta me sa i perket plazhit , mjafton te rregulloj oak breckat nje femer kur esht ne plazh e shikoje ti sa terrheq nga mbas lool
 
Top