Shtepi ne pyll: Shtepi qe na kujtojne femijen brenda nesh!

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
U be sebeb @E**A** ne fakt, por une po e hap si teme. :)
Ju kujtohen (treehouses) shtepite/kasollet (s'di si i quajme, :D) qe ndertohen mbi peme?, ose ne bahce per femijet qe te luajne? (mos filloni me batuta tani rreth kolibeve te qenve, oookkk??) Mua po, ndonese nuk pata asnjehere 1. Ama e kam patur 1 eksperience te tille disa ditore. Ka qene 1 resort ne pyll, dhe keto shtepite e drurit me cati te thepisur ishin vendosur rreth njera tjetres. Brenda vetem dysheke per te fjetur :D Ishte bukur :D

Ketu mund te sillni foto te tilla me pak fjale qe te mos e zgjas kot :D

cover.jpg
 
Do ndertohej qe ne 2017ten ne Kazakistan, por s'kam kontrolluar a eshte bere.
arkitekti: Aibek Almassov

56f55fb5dd089569678b45b3

A-Masow-Glass-Treehouse-lead-4-600x480.jpg
 
Asnje nga kto shtepite nuk o tree house bre. Pupupu
"Shtepi ne pyll" thote tema. Ndersa ato ilustrueset ne hapje te temes disa prej tyre jane fyrmezuar nga "treehouse" concept.
 
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Me pelqejen shum shpit prej druri i kam fiksim dhe jam bindur me shum per nje shpi me dru duke par shum emisone te tilla si kjo qe ka sjell Xhelozi. Kto lloj shpish i bejen shum andej nga Kanada Dhe ne Alaska po ashtu dhe Amazona ..Esht nje grup qe bejen vetem shpi druri ne vendet me te largta te ktyre dhe mes pyjeve bejen shpi fantastike te gjitha ne dru ..

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Me pelqejen shum shpit prej druri i kam fiksim dhe jam bindur me shum per nje shpi me dru duke par shum emisone te tilla si kjo qe ka sjell Xhelozi. Kto lloj shpish i bejen shum andej nga Kanada Dhe ne Alaska po ashtu dhe Amazona ..Esht nje grup qe bejen vetem shpi druri ne vendet me te largta te ktyre dhe mes pyjeve bejen shpi fantastike te gjitha ne dru ..

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Ajo qe sjella un esht ndertu nr canada mirpo ky ka dhe kabina tjera qe nderton ne variante dhr projekt zbatime te ndryshme . Mirpo jan shum te bukura 😊
 
Ajo qe sjella un esht ndertu nr canada mirpo ky ka dhe kabina tjera qe nderton ne variante dhr projekt zbatime te ndryshme . Mirpo jan shum te bukura 😊
ama bonn nje porosi t`me vijne nje shpi e tille o xhelooo. :p
Peme ne peme arrin tek une.
 
Ajo qe sjella un esht ndertu nr canada mirpo ky ka dhe kabina tjera qe nderton ne variante dhr projekt zbatime te ndryshme . Mirpo jan shum te bukura 😊
mirpo, ti e dashke shume kete fjalen "mirpo"

:p
 
Mirpo e thash per qejfin tim personal .cke ti eee 🤣
Mirpo do te na hedhi ne gjyq ai i cili e shpiku kete fjale ta dish. Mirpo shpresojme ne mirekuptim te tij. :p
 
O Lev e njihke mire gjendjen edhe kendej, vec kjo eshte e ndertume ne vend ku kemi ara,d.m.th. toke dhe nuk eshte problem, besoj lool... ju faleminderit shume,vec nuk e ceka se jane 4 shoke te ngushte qe e ndertojn bashk, burri plus 3 veta, keshtu qe imja do ngelet vec tarasa loollool
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Stoli i trëndafilave

  Votat: 9 32.1%
 • 2-Papucet e gjyshes

  Votat: 9 32.1%
 • 3-Ndjesi Gruaje

  Votat: 3 10.7%
 • 4-Vjeshtë në shi.

  Votat: 2 7.1%
 • 5- "Udhëtar i jetës"

  Votat: 2 7.1%
 • 6-Elena.

  Votat: 3 10.7%
Back
Top