Sa i “çmendur” mund të jetë një arkitekt, projektet që kanë mahnitur botën (FOTO)

Ato nuk do të dukeshin ndoshta si interesante në një botë fantastiko-shkencore, por këto ndërtesa ekzistojnë në të vërtetë në planetin Tokë dhe i kanë lënë të gjithë pa fjalë.

Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për ndërtesat, midis së cilave gjenden edhe një mori ndërtesash të dizenjuara nga arkitekti i njohur Frank Gehry, duke përfshirë qendrën futuristike Lou Ruvo pranë Las Vegas, Shtëpinë e Vallëzimit në Pragë dhe hotelin shumëngjyrësh Marqués De Riscal në Spanjë.

Shihni fotot e mëposhtme për të zbuluar sesa i “çmendur” mund të jetë një arkitekt.


1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg

/Hapur
 
Veri gishtin grua ku do te te coj se je sjelle mire kte jave.
itu, na lodhi zhvillimi urban

efb2lu09ce9hzzivferi
 
Top