Premier League, Chelsea dhe Manchester United fitojne

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar

Nderkohe, Chelsea eshte rikthyer tek fitorja pasi mundi 2-0 West Bromvic, me gola te Drogba ne minuten e 3-te dhe Lampard ne minuten e 45-te.

Perfundojne disa nga takimet e kesaj jave te Premier League. Kampionet e botes, Manchester United kane arritur nje fitore te vuajtur ne fushen e Stoke City.

Golin e vetem te takimit e shenoi argjentinasi Carlos Tevez vetem 7 minuta nga fundi i 90 minuteshit. Qe nga minuta e 72-te skuadra vendase luajti me 10 lojtare pasi Wilkinson doli me karton te kuq.

Nderkohe, Chelsea eshte rikthyer tek fitorja pasi mundi 2-0 West Bromvic, me gola te Drogba ne minuten e 3-te dhe Lampard ne minuten e 45-te. Tottenham ka bere nje tjeter hap fals pas humbjes 1-2 ne fushen e Newcastle nje jave me pare. Skuadra e "gjelave" eshte ndalur ne barazim pa gola ne ndeshjen e shtepise kunder Fulham.

Takimi tjeter Portsmouth-West Ham ka perfunduar ne favor te miqve 1-4, cka konfirmon formen e mire qe po kalon skuadra e italianit Zola.