Premier League 2021-2022

E**A**

Antarë i Respektuar
Po hap një temë të përgjithshme për të dhënë mendime për ndeshjet që po ndjekim apo ato që kanë përfunduar thjesht për diskutim. Nuk vura re një temë të ngjashme.
 
West Ham - Chelsea 1-2 pjesa e parë.

Shumë i fortë ky Chelsea edhe pa Lukakun
 
Ka te ngjashme sa te duash te gjitha kampionateve Eu/AL por mir ke bo dhe ti qe e ke hap 😊

Bashkojeni po ashtu :)
Thjesht po kërkoja një temë për të ndarë përshtypje live kur ka ndonjë ndeshje live 😁
 
Po shoh Totenham vs Norwich 2-0 min 72.
Ky Totenham me Konten si tranjer është super.
 
Po shihja golin e fundit të Broja.
Super gol. Më vjen mirë edhe për komentet poshtë videos.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Po shihja golin e fundit të Broja.
Super gol. Më vjen mirë edhe për komentet poshtë videos.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Edhe pse treçereku i postimeve aty jane nga shqiptaret nuk i heq asgje supergolit qe ka bere😀
 
Edhe pse treçereku i postimeve aty jane nga shqiptaret nuk i heq asgje supergolit qe ka bere😀

Katër gola deri tani. Me nga 8 dhe 7 janë top golashënuesit e premier league. Me vazhdu me këtë ritëm është super.
Atë të djathtën e ka shumë preçize, përherë në cep i çon topat.
 
Katër gola deri tani. Me nga 8 dhe 7 janë top golashënuesit e premier league. Me vazhdu me këtë ritëm është super.
Atë të djathtën e ka shumë preçize, përherë në cep i çon topat.
Çun malsie ai, kocke e forte, jam i sigurt qe do ece shume perpara.
Ai eshte i Çelsit por iku vete nje vit te Southampton edhe pse Tuchel i tha te rrije por pa i garantuar minuta loje
 
Çun malsie ai, kocke e forte, jam i sigurt qe do ece shume perpara.
Ai eshte i Çelsit por iku vete nje vit te Southampton edhe pse Tuchel i tha te rrije por pa i garantuar minuta loje

E ka në kontratë që mund ta rimarin që në janar po të duan. E kam lexuar para ca kohësh ke Panorama Sport. Për mua më mirë ta mbylli këtë sezon ke Southampton sepse ka më shumë hapsira dhe mundësi për të treguar cilësitë.
 

Çmenduri për Brojën, Southampton paraqet ofertë zyrtare, por Newcastle ofron shifrën rekord​


Armando Broja është kthyer në një nga sulmuesit më të lakuar në Premier League. Ylli kuqezi po zhvillon një sezon fantastik me fanellën e Southampton duke u shndërruar në beniamin e tifozëve. Në çdo dalje publike trajneri i “shenjtorëve” shpreh hapur admirimin e tij për Brojën, nuk fshihet, por i ka kërkuar drejtuesve të klubit të blejnë përfundimisht kartonin e sulmuesit shqiptar.

Armando Broja është kthyer në një nga sulmuesit më të lakuar në Premier League. Ylli kuqezi po zhvillon një sezon fantastik me fanellën e Southampton duke u shndërruar në beniamin e tifozëve. Në çdo dalje publike trajneri i “shenjtorëve” shpreh hapur admirimin e tij për Brojën, nuk fshihet, por i ka kërkuar drejtuesve të klubit të blejnë përfundimisht kartonin e sulmuesit shqiptar.

TuttomercatoWeb shkruan se “qymyrxhinjtë” ka trokitur në dyert e Chelsea me një ofertë të çmendur: 40 milionë euro kesh. Palët qëndrojnë në kontakt por dëshira e trajnerit Tuchel dhe drejtuesve të Chelsea është të mos e shesin lojtarin në këtë sesion të merkatos. Blutë duket të qetë dhe besim plotë, fillimisht kërkojnë që Broja të përfundoj huazimin këtë sezon tek Southampton dhe më pas të bëjnë vlerësimin final duke mos përjashtuar në asnjë moment rikthimin e tij në Londër. / Balkanweb.com

ps.
Uroj të qëndrojë ke Southampton
 
Totenham vs Sauthempton 2-3

Broja shënon golin e parë.
Konte pëson humbjen e parë në shtëpi.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Sot fito M. City edhe Southampton, gol Broja 😊

Kam lexu këto ditë që Lampard (tranjeri Evertonit) ishte i pari që aktivizu Broja ke Çelsi. Respekte.
 
S'ka me fitu!
 
Sot fito M. City edhe Southampton, gol Broja 😊

Kam lexu këto ditë që Lampard (tranjeri Evertonit) ishte i pari që aktivizu Broja ke Çelsi. Respekte.
Po nrml se esht ne pronso te Celsit, ka talent dhe esht i fort fizikisht , por qe duhet te qendroj edhe nje vit a me shum tek Southampton nuk duhet te shkoj direkt ne nje ekip te madh , duhet te presi dhe pak qe te fitoj eksperienc te mjaftushme per te qe gati per nje hap me te madh ..Kemi par shum talente te rinje qe sa shkojen ne ekipe te medha humbasin si talente
 
Po nrml se esht ne pronso te Celsit, ka talent dhe esht i fort fizikisht , por qe duhet te qendroj edhe nje vit a me shum tek Southampton nuk duhet te shkoj direkt ne nje ekip te madh , duhet te presi dhe pak qe te fitoj eksperienc te mjaftushme per te qe gati per nje hap me te madh ..Kemi par shum talente te rinje qe sa shkojen ne ekipe te medha humbasin si talente

Edhe unë atë mendoj, të qëndroj ke Southampton, aty e duan dhe e vlerësojnë, ndjehet edhe vetë mirë dhe jep më të mirën.
Lampard e kishte aktivizu për herë të parë, kur Lampard ishte tranjer i Çelsi, min 85 kur ishte një ndeshje 4-0 për Çelsi. Dje e hasa në gazetë.
 
Back
Top