Njihuni me 30-vjeçaren shqiptare me shami që sfidon burrat në timon

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Njihuni me 30-vjeçaren shqiptare me shami që sfidon burrat në timon

1618592409139.png
Brunilda Tafili ka mësuar që të ngasë makinën që në moshën 9-vjeçare dhe sot është 2 herë kampione në kategorinë më të rëndë, mbi 2000 kubik, për vitin 2019 dhe 2020,


30-vjeçarja është nënë e 3 fëmijëve, me origjinë nga Peshkopia dhe e martuar në Kosovë. Edhe pse e veshur me shami, kjo nuk e ka penguar Brunildën që të ndjekë pasionet e saj.


Mirëpo, Brunilda shprehet se në Shqipëri janë shumë diskriminues për gratë që mbajnë shami.


“Tani që jemi në muajin e Ramazanit pothuajse në çdo familje agjërohet në Kosovë. Më trajtojnë ndryshe motrën time dhe ndryshe mua. Në Shqipëri janë shumë paragjykues, shihesh në një nivel shumë të ulët kur je me shami.

Kur kam marrë pjesë në gara jam ndjerë si e huaj. Pyetja që më bëjnë më shpesh është: Kush ta ka vënë shami, apo ka ndikuar burri?. Përkundër dëshirës së familjes, unë jam mbuluar”, u shpreh Brunilda.

-640-0-60797e7d258be.jpg

g.shqip
 

Attachments

 • -640-0-60797e7d258be.jpg
  -640-0-60797e7d258be.jpg
  75.4 KB · Shikime: 0
 • -640-0-60797e7d258be.jpg
  -640-0-60797e7d258be.jpg
  75.4 KB · Shikime: 0

Baboon

12... forget about it!
Po sepse njerzit (fanatikët ose injorantët) nuk mund ta perceptojnë lirinë ne besim, fakti që duhet të mbulohesh me deshirë nënkupton gjithnjë një kushtezim apo vetë kufizim. Ne kete bote i vetmi vend ku njeriu është tersisht i lirë është mendja dhe ndergjegjja e tij. Por edhe po ta leme me nje ane besimin si ka mundësi që nje aksesor sic eshte shamia (me vullnetin e lirë gjithmone flasim) quhet kufizim lirie. Dhe dikush tjetër që ben nje tatuazh eshte embleme e lirise dhe përparimit ?!!

WTF welcome to the modern ignorance...

Pastaj për rastin ne fjale me pasionin e kësaj vajzes injoranca s'ka se si ta konceptoje qe shamia eshte nje vendim i saj i pa ndikuar nga dikush....
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Po pse cdohere kto Brunildat me duken shum te zonja?

Allahu gjitha te mira ti paska dhen..plus nuse kosove??
 

Baboon

12... forget about it!
Po pse ne te tjerat ca kemi keshtu? Sdikemi ne me nga makinen e me drifte?!200.gif200.gif
Kjo e dyta po ajo nolt nuk osht drift thjesht osht me nerva me burrin lool
 

Attachments

 • 200.gif
  200.gif
  776.9 KB · Shikime: 0
 • 200.gif
  200.gif
  312.7 KB · Shikime: 0
 • 200.gif
  200.gif
  776.9 KB · Shikime: 0
 • 200.gif
  200.gif
  312.7 KB · Shikime: 0

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Bruna eshte tornado ??
M'ka cu njehere ne shtepi para 3 vitesh dhe e kishte makinen si loder ???

Nder te tjera eshte vajze plot energji dhe e cilter. Suksese paste gjithmone! :)
 
Top