Një kult universal

Lauri

Anunnak
Na tregoni për përvojën tuaj të besimit: çfarë praktike shpirtërore ose feje praktikoni dhe çfarë vlere dhe ndihme plus ju ka dhënë në jetën tuaj?
Do dëshironit të vendoset një vend universal adhurimi, i hapur për besimtarët e të gjitha lutjeve shpirtërore?
Mqs të gjithë lusin paqe për gjithë botën, pse të mos lutën të gjithë në një kult të vetem. Do e pranonit ju si besimtar një gjë të tillë ??

FB_IMG_1596915737696.jpg
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
I perkas besimit te krishtere.
Nuk e di deri ne c`shkalle besoj,apo nese besoj sadopak,pasi gjithnje gjej llogjiken ,racionalitetin,perball besimit.
kjo e fundit sa me shume hulumton aq me ne lufte te fut me besimin.
ka disa vite qe nuk i hy me faktitit te analizes duke pyetur veten ; PSe: qysh? apo si?
Ajo qe di me siguri eshte qe besoj tek njerzit me energji pozitive,me shpirt te mire dhe me nje Aver qe i mbron ne pozitivitet,apo i sundon ne negativitet.
Besoj ne nje lloj energjie universi me shume se sa pnevama shpirtrash.
Ne lidhje me besimet dhe lutjet e besimtarve,lutu ku te duash.
Per mua s`ka rendesi ne lutesh ne kishe,xhami,natyre apo diku tjeter.
Besoj qe shpia e jone eshte nje cep ne univers.
Jemi nje top i bukur me jete, dhe fusha magnetike ,qe qendrojme per bukuri ne hapsiren e universit.
Jemi mes yjesh,kjo duhet te na mbush shpirtin me dashuri. :))
 
Redaktimi i fundit:

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Pyetja qe ngrej une eshte:

Pse lind nevoja(dhe a eshte e nevojshme) per te shkrire kultet e ndryshme ne Nje?
 

TinkyPinky

Be you. Do you. For you. 🌸
Besimi im ska lidhje me cfare na mesojne ne libra. Eshte dicka me te cilen jetoj dhe hy ne erresire pa te...


Ps: jo te gjith luten per paqen ne bot. Jemi qenie egoiste dhe si e till, lutemi me para te jemi mir vet dhe te dashurit tone. I urojme tjetrit vuajtje sepse per ne eshte njeri i keq... duke harruar qe ai njeriu u keq ska lindur i till.
 
Top