Nje buzeqeshje, per jeten, diten, naten, stinet dhe per kedo.

Raniaa

Antarë i Respektuar
"Vërtetë, për shkak të mirësisë ekziston një dritë në zemër, një shkëlqim në fytyrë, një forcë në trup, një bollëk në furnizim dhe një dashuri në zemrën e krijesës.

Dhe pa dyshim, për shkak të ligësisë ekziston një errësirë në zemër, një zymtësi në fytyrë, një dobësi në trup, një kufizim në furnizim dhe një zemërim në zemrën e krijesës".

Vendos cdo dit nje buzeqeshje ketu, qe te kuptosh sa shume do ta zbutesh zemren kur je me inat.
Dhe do te kuptosh, se edhe jeta do te buzeqeshe njesoj...

🙂
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Di te them dicka; qe vetem miresia e zemres reflektohet ne fytyre.
Nese jemi sketerre brenda le te buzeqeshim e ta maskojme veten sa te duam. Fytyra e vertete do te zbulohet 1 dite.
Çerja do thoshte nje tjeter 😊
 

Raniaa

Antarë i Respektuar
Di te them dicka; qe vetem miresia e zemres reflektohet ne fytyre.
Nese jemi sketerre brenda le te buzeqeshim e ta maskojme veten sa te duam. Fytyra e vertete do te zbulohet 1 dite.
Çerja do thoshte nje tjeter 😊
Mjer ata qe nuk e dine, se Zoti di gjithcka kemi ne zemer, shpirt dhe ne mendje.
🤗😘😘
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Mjer ata qe nuk e dine, se Zoti di gjithcka kemi ne zemer, shpirt dhe ne mendje.
🤗😘😘
Sinqerisht shqetesim te vetem kam veten dhe njeredit e mi te dashur. Zoti me ruajte e me falte mua dhe ata! Pra, nuk eshte se e mbaj shume dertin e te tjereve si jane. Me njerezit e afert shune kemi bere pakt. Kur shohim dicka qe nuk shkon apo nuk duhet perkujtojme njeri tjetrin. 😊
 

Raniaa

Antarë i Respektuar
Sinqerisht shqetesim te vetem kam veten dhe njeredit e mi te dashur. Zoti me ruajte e me falte mua dhe ata! Pra, nuk eshte se e mbaj shume dertin e te tjereve si jane. Me njerezit e afert shune kemi bere pakt. Kur shohim dicka qe nuk shkon apo nuk duhet perkujtojme njeri tjetrin. 😊
Mashallah 🤲❣️
 

Desa

Felix Culpa
S/M
Fytyra e qeshur është fytyrë e bukur.
Zemra e qeshur është zemër e lumtur.

😊
 

Çobani

Antarë i Respektuar
Do kete gjithmone nje arsye qe ne do te kujtohemi. Do permendemi nga ata qe e urrenin te na shihnin bashke si dhe nga ata qe e adhuronin menyren se si ishim ne te dy. Do kete nje kenge, nje rrugic, nje kafene, nje dedikim, dy qytete, rruge te gjata, vite... te cilet une dhe ti do te permendemi. Do ngelemi histori e nje dashurie qe ishte aq e madhe por ne te njejten kohe dhe aq e pafuqishme. Do kujtohemi dhe do permendemi si shembull nga te tjere te dashuruar...por njekohesisht do lutemi qe kurr fundin qe patem ne te mos e kene.....Por kete do e kujtoj vetem une,Ti nuk ke mundesi te shprehesh....pra po e shpreh une edhe per Ty....
 
Top