Ne dhe gabimet e te tjereve! :D

Me lejoni te rrefehem o njerez .
Un kam ber shume gabime pafund…… gabimi i fundit ishte qe dhashe mundesi te dyte .
E pikerisht per kte kam vendosur qe mos merrem me Gabimet e te tjereve kshu jam ne paqe me veten . Thjeshte kerkoj reciprocitet.😊

Teme e bukur @Soulmind 🤗
 
Kam bere gabime pafund. Ne disa raste jam pendu ne disa te tjera jo. Ne fund te fundit jan gabimet e mia nuk kam pse gjykohem. Mujsha me ndreq gabimet e mia kam boll .skam pune me te tjeret
 
Makar te kisha kohe te numeroja gabimet e te tjereve , apo edhe te miat qofshin
koha vrapon kaq shpejt , sa mu bene kombet cope duke rendur

Kshuqe beni ctju doje e zeza zemer , se per vete e keni
Une di qe duhet te vrapoj
 
Makar te kisha kohe te numeroja gabimet e te tjereve , apo edhe te miat qofshin
koha vrapon kaq shpejt , sa mu bene kombet cope duke rendur

Kshuqe beni ctju doje e zeza zemer , se per vete e keni
Une di qe duhet te vrapoj
Ne fakt dhe tema per kete ishte: Cdo njeri te shohe veten.
 
Makar te kisha kohe te numeroja gabimet e te tjereve , apo edhe te miat qofshin
koha vrapon kaq shpejt , sa mu bene kombet cope duke rendur

Kshuqe beni ctju doje e zeza zemer , se per vete e keni
Une di qe duhet te vrapoj

Pa u marr me gabimet e mia, po filloj me tendin.. Si filloheshka fjalia me makar? Te te vije turp 😂
 
Kur gabimet e tjerve prekun mua, tjetri duhet te mesoje qe nuk duhet ta bej me!
Per gabimet e tyre ne ujrat e tyre, kjo nuk eshte puna ime!
Ne lidhje me gabimet e mia ndaj te tjerve, kjo ka dy rruge. Ose gabimi im duhet te sqarohet nga pala tjeter, e te gjejme nje rruge,ose tjetri le ti japi fund kontakteve me burimin e gabimit.
Jane thjesht gjerat shpesh here!
Ne kemi nevoje per shkarkim stresi dhe kjo krijon konfuzion, nese nuk dime te menaxhojme vetveten.
 
Kur vjen puna te flasi per veten te gjith flasim dhe dalim si engjej , dhe duket sikur jetojem ne nje harmoni forumore te perkryer ku te gjith themi sna del koha te merremi me jeten ton e jo me jeten e te tjerve ...Kur ne vertet ka plot persona ktu ne forum qe gjejen mjaft kohë te flasin dhe per jeten e te tjerve , duke par qe tyren e kam ven per terezi , kte e them nga eksperienca virtuale nder vite e cila vazhdon te ndodh edhe ne kto momente qe une jam duke ber kte koment , duke u duk dhe une si nje engejll 😄😄 Ne jet te gjith(ndoshta jo te gjith) gabohemi duke i fut pak hundet ne jeten e tjetrit ,qoft dhe nje her te vetme pergjat qendrimin ton ne forum ..Ndose askush se ngre doren te thot po lol ...kam ber shum gabime dhe une , por gabimi me i madh esht te meresh me gabimet e te tjerve , po e mbyll me kaq se di ndose kam dal pak nga tema ose e kam ekzagjeruar pak shum kush mund te thot ja paska fut kot palla lol 😄

Po e mbyll me nje thenje taljane 😄

28dc0e912da1035064f87c6fbb75981c--food-quotes-humor.jpg


P.s..Kerkoj ndjes @Soulmind ndose kam devijuar pak nga tema 🤗
 
Redaktimi i fundit:
Kur vjen puna te flasi per veten te gjith flasim dhe dalim si engjej , dhe duket sikur jetojem ne nje harmoni forumore te perkryer ku te gjith themi sna del koha te merremi me jeten ton e jo me jeten e te tjerve ...Kur ne vertet ka plot persona ktu ne forum qe gjejen mjaft kohë te flasin dhe per jeten e te tjerve , duke par qe tyren e kam ven per terezi , kte e them nga eksperienca virtuale nder vite e cila vazhdon te ndodh edhe ne kto momente qe une jam duke ber kte koment , duke u duk dhe une si nje engejll 😄😄 Ne jet te gjith(ndoshta jo te gjith) gabohemi duke i fut pak hundet ne jeten e tjetrit ,qoft dhe nje her te vetme pergjat qendrimin ton ne forum ..Ndose askush se ngre doren te thot po lol ...kam ber shum gabime dhe une , por gabimi me i madh esht te meresh me gabimet e te tjerve , po e mbyll me kaq se di ndose kam dal pak nga tema ose e kam ekzagjeruar pak shum kush mund te thot ja paska fut kot palla lol 😄

Po e mbyll me nje thenje taljane 😄
Shiko fotografinë 1946943


P.s..Kerkoj ndjes @Soulmind ndose kam devijuar pak nga tema 🤗
Jo s'ke nevoje fare per ndjese, sepse te VERTETEN ke thene!
🤗
 
Top